Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    Oj ja tylko proszę Stiga o udostępnienie jakiegokolwiek zdjęcia z exifem (jpga i nefa) ale jak juz się uczepiliśmy tego iso to zdradzę pewną tajemnice
    tylko nie mówcie Nikomu ze Canon tez ma ten błąd i o dziwo nawet nie trzeba korzystać z CameraRaw wystarczy otworzyć jpg w ps i zapisać.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irekka
    Kiedyś zajałem się za pisanie programu, który miałby pokazywać exif - taki mały poręczny, zmieści się nawet na dyskietce czy na braloczku z pendrivem. Głównym jego zadaneim miało być pokazywanie danych podstawowych z EXIF + licznik zroibonych zdjec, które to pole posiada exif z nikona. Projekt został wstrzymany z braku czasu, ale zauważyłem, że specyfikacja exif pobrana ze strony, której adres podałem poprzednio, odbiega od tego co nikon zapisuje. Standaryzacja Nikonowi nie jest jak widac potrzebna. Część producentów programów graficznych uwzględnia odmiennośc nikona, inni nie zajmują się tym. Wina leży tylko i wyłącznie po stronie nikona.
    Kilka słów komentarza. Ja nawet napisałem taki program (tyle że w phpie) jako fragment do tworzonej galerii i dość dobrze poznałem specyfikę exifa. W tej chwili dokładnie nie pamiętam, ale specyfikacja exif zostawia sporo wolnego miejsca na elementy, które morze wykorzystać sobie producent z tymże musi podać offset (czyli długość swojej części w bajtach) z później są znów dane ze specyfikacji ogólnej.

    Czyli kolesie od EXIFa zrobili kanapkę pierwsza część info ogólne, druga info specyficzne i trzecia info ogólne.

    Większość producentów aparatów wrzuca tam jakieś dodatkowe elementy i nie specjalnie się nimi chwali, ale są cwaniaki co to rozbierają na części pierwsze. Tam jest właśnie zaszyta informacja np o tym które to jest zdjęcie zrobione tymże aparatem. Na tym etapie się poddałem bo nie mam czasu się tym zajmować - niestety

    Tak więc to nie do końca jest wina Nikona, że używają tychże pól, szczególnie zważywszy na fakt, że w exifie 2.cośtam jest zachowana zgodność z Exifem 1.cośtam. Tam też była możliwość wpisywania informacji własnych i ponieważ pól w exifie 1 było za mało to nikon wykorzystał samodzielnie zdefiniowane pola, a teraz ich zwyczajnie nie przerobił na nową specyfikację tylko zostawił je zakodowane.

    To chyba tyle tego wyczerpującego wywodu

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  3. #43

    Domyślnie

    To oczywiste, że w specyfikacji exif (najnowsza wersja to 2.21) nie można zdefiniować wszsytkich danych jakie producenci aparatów czy programów graficznych chca umieścic. Licznik zdjęć nie jest w specyfikacji - i dobrze. Ale nikon czułośc ISO nie umieścił pod tagiem $8827. Jest więcej takich kwiatków - może kiedyś siądę do tego znowu i wtedy opisze szczegółowo o ile będzie ktoś zainteresowany tematem.
    Pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Nie no, zainstalowałem ACDSee 7 i nadal nie widzi ISo
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    Nie no, zainstalowałem ACDSee 7 i nadal nie widzi ISo
    To nagraj sobie na dyzia ta fotke i zobacz czy widzi:
    .
    PS. Nikon Capture tez zle (w innym miejscu) umieszcza ISO podczas konwersji NEF->JPG. Powyzej jest przyklad z ACR
    D3-sta|16-85VR|105VR

  6. #46

    Domyślnie

    Jakiego dyzia ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    Jakiego dyzia ?
    Hehehe, sorki, to moje okreslenie dysku twardego. Klikasz prawym i dajesz zapisz obraz jako...
    D3-sta|16-85VR|105VR

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •