Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    Kiedyś zajałem się za pisanie programu, który miałby pokazywać exif - taki mały poręczny, zmieści się nawet na dyskietce czy na braloczku z pendrivem. Głównym jego zadaneim miało być pokazywanie danych podstawowych z EXIF + licznik zroibonych zdjec, które to pole posiada exif z nikona. Projekt został wstrzymany z braku czasu, ale zauważyłem, że specyfikacja exif pobrana ze strony, której adres podałem poprzednio, odbiega od tego co nikon zapisuje. Standaryzacja Nikonowi nie jest jak widac potrzebna. Część producentów programów graficznych uwzględnia odmiennośc nikona, inni nie zajmują się tym. Wina leży tylko i wyłącznie po stronie nikona.
    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    wojesssu to wy jeszcze potrzebujecie patrzyc w exif jakie iso bylo?? ja widze na oko po zdjeciu
    a pozatym to zyczylbym sobie w firmware zmiane koloru d70 na srebrny, ... a moze i nawet zloty
    Andrzej

  3. #23

    Domyślnie

    przxepraszam, ze moze wyjde przed orkiestre, ale chcialbym sie dowiedziec w ktorym miejscu w exif w nikonie zapisuje ilosc zrobionych zdjec? znaczy chodzi mi nie tyle o numery zdjec co ilosc pstryknietych (czyt. uzycia spustu) ... bede wdzieczny za odpowiedz bardzo jasna ...

  4. #24

    Domyślnie

    Exif to taki sposób zapisu informacji dodatkowych w pliku. Na pytanie w którym miejscu trudno odpowiedzieć (ogólnie mówiąc w strukturze exif znajdują się znaczniki określające jakie dane są przechowywane i ich długość). Np znacznik określający model aparatu, którym zrobiono zdjęcie to hexagonalnie 110. Ale specyfikacja exifa nie przewiduje wprost pola ilość zdjęć - do tego nikon zaadaptował sobie jeden ze znaczników. Isotniejsze jest pytanie jaki program potrafi prawidłowo odczytać tę informację. Na pewno dobrze to robi bezpłatny Opanda IExif.
    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Powiem krótko - Oto chodziło !!!
    Przy okazji jest tam ciekawa zabawka do nakładania filtrów PhotoFilter 1.0
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  6. #26

  7. #27

    Domyślnie

    Do ściągnięcia ze strony
    http://www.opanda.com/
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  8. #28

    Domyślnie

    szkoda ze tego iexifa nie ma na opere a na firefoxa sie wali cos ...

  9. #29

    Domyślnie

    To jest samodzielny program - dlaczego ma być na operę lub firefoxa ????
    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Stig można by prosić o udostępnienie lub przesłanie jakiegokolwiek zdjęcia z exifem na mario_mar@o2.pl

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •