Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47
  1. #11

    Domyślnie

    Wersja exifa jest u mnie na dole zakładki properities/exif/miscllaneous/exif version
    ktoś pisał że Nikon poblokował w nowych wersjach firmwaru a właściwie to chyba w D2H lub X
    podgląd wb i iso w innych programach niż NC
    Czyli ty masz nie zmieniony firmware w aparacie ?
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sinner
    Czyli ty masz nie zmieniony firmware w aparacie ?
    Dokladnie. Nie zmienialem ani razu, gdyz jak dla mnie nie bylo takiej potrzeby...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adik
    Stig wiec ja dzis Ci umioeszcze screendumpa z ACDSee v.7 co niepkazuje Exifow. I co wtedy??? Nadal Cie bedzie smieszyc postawa???
    Ty nie rozumiesz... Smieszy mnie argumentacja slowami typu: "z tego co sie orientuje", "podobno", itd.
    Jesli napisalem, ze moj ACDSee pokazuje ISO -- to absurdem jest odpisywanie "z tego co sie orientuje to nie pokazuje".
    A z tym screendumpem z Twojego ACDSee -- to sobie daruj niepotrzebna fatyge... Naprawde nie obchodzi mnie to, ze Twoja wersja nie pokazuje ISO...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #14

    Domyślnie

    To po kij robisz OT ?? Co ?? Napisalem tylko w takiej formie zeby niewywolac klotni. To ze nierozumiesz. Coz...Bywa.
    Bardzo irytuje mnie juz postawa niektorych osob na tym forum, ktorym nie wystarczy napisac, ze cos wlasnie ma miejsce, tylko trzeba za kazdym razem udowadniac i pokazywac wszystko na obrazkach, bo bez tego nie uwierza... Co bardziej wkurzajace -- ze swoje przeciwne opnie przedstawiaja uzywajac okreslen "z tego co wiem", "slyszalem", "podobno" (a pozniej najczesciej "podobno" zamienia sie w "pewnosc").

    Wiec prosze.


    Skoro u mnie i na innych maszynach nie pokazuje ISO to znaczy ze tak jest
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adik
    Skoro u mnie i na innych maszynach nie pokazuje ISO to znaczy ze tak jest
    Nie... To tylko oznacza, ze masz problem, ktorego ja nie mam... Ot co...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #16

    Domyślnie

    Nie potrzebnie się irytujecie i dajcie już spokój bo chyba nie ma sensu udowadnianie kto ma rację itp. Ostatnio coś w ogóle obserwuję na naszym forum na każdym kroku taką wzajemną rywalizację, złośliwość i zawiść Po co? Dajcie spokój i niech forum będzie narzędziem wzajemnej pomocy niezależnie od poziomu wiedzy i umiejętności udzielających się tutaj..

    Co do problemu ISO w różnych przeglądarkach... U mnie niestety ACDSee 7 wygląda podobnie jak u Adika i z tego co udało mi się "wygooglać" nie pokazuje poprawnie wielu parametrów z danych Exif zapisanych w plikach pochodzacych z D70 i obróbka w PS nie ma tu znaczenia. Po prostu Nikon użył niestandardowych pól, pewnie dlatego żeby więcej osób kupiło jego oprogramowanie... Saą nawet proste programy np. IsoFix przenoszące m.in. ISO do właściwych pól w strukturze Exif, ale niestety działają tylko na plikach zapisanych w D70 z firmware 1.00. Z tego co napisał Stig wychodzi że nie używał tego typu programów, stąd chciałbym zapytać Ciebie Stig czy masz jakiś pomysł dlaczego Twoja wersja ACDSee pokazuje wszystkie dane i to w innym, żóltym okienku? Chętnie bym skorzystał z Twoich wskazówek
    Nikony

  7. #17

    Domyślnie

    Jak klikniesz na okienko to robi się żółte
    Tak więc to nie to
    Szukajmy dalej...
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ryan
    Z tego co napisał Stig wychodzi że nie używał tego typu programów, stąd chciałbym zapytać Ciebie Stig czy masz jakiś pomysł dlaczego Twoja wersja ACDSee pokazuje wszystkie dane i to w innym, żóltym okienku? Chętnie bym skorzystał z Twoich wskazówek
    Szczerze? Nie wiem... I tak naprawde -- wcale mnie to nie interesuje... Chetnie bym Wam wszystkim w tym pomogl, ale doprawdy -- nie mam zadnego pomyslu w tej kwestii. Informacja o ISO i w ogole EXIF -- sa mi tak do szczescia potrzebne jak zeszloroczny snieg. Jedynie kiedy sie przydal, to wtedy, kiedy sklejalem do kupy porownanie kita i Tokiny -- dzieki EXIFowi upewniajac sie jedynie co do przyslon...
    A teraz pytanie ode mnie: macie jakies specyficzne i konkretne powody do rozdrabniania sie w tej sprawie? Bo -- no coz -- EXIF to niby fajna rzecz, ale prawde mowiac nie widze na tyle waznego powodu, aby szczekac w kierunku Nikona o poprawke tego detalu. Czy wiedza o tym jakie ISO bylo uzyte (200, 800 czy np. 1600) daje jakas satysfakcje ze zdjec, powoduje, ze sa lepsze, czy po prostu jest to potrzebne jedynie do przeprowadzania kolejnych testow?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #19

    Domyślnie

    sinner: u mnie sie żółte nie robi nigdy

    Stig - mi też to ISO do szczęścia nie jest specjalnie potrzebne, zainteresowałem się tematem dopiero przy Waszej dyskusji w tym wątku, a jako komputerowiec lubie rozwiązywać takie problemy
    Stąd zwykła ciekawość mnie teraz męczy i chętnie bym doszedł dzięki czemu u Ciebie widać wszystkie informacje, a standardowo ich nie ma... cóż, bede kombinował
    Nikony

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    południowywschód
    Posty
    65

    Domyślnie

    A mnie ACDSee v3.1 wogóle pokoazuje EXIF w jakiś dziwny sposób - np. czas naświetlania 0,00825 s

    Ale prawde mówiąc mam to gdzieś. I tak do exifów fotek zaglądam sporadycznie a PS CS pokazuje tak jak trzeba.

    Co do rozbieżności w ACD See u Stiga i innych - może po prostu problem leży w jakimś pluginie pochodzącym od Nikona, którego Stig ma (nie ma) a inni nie mają (mają). Plugin może nie być związany z ACD See ale wpływać na jego działanie. Tak jak plugin od Picture Project zmienił sposób otwierania RAWów przez PS - zamiast w dużym oknie Adobe Camera RAW to w takim małym dziwnym okieneczku. Wystarczyło usunąć plugin i sytuacja wrociła do normy. (Był na ten temat wątek na forum, a może nawet więcej niż jeden)

    W każdym razie moim zdaniem nie są to żadne cuda tylko po prostu inne konfiguracje softu w kompach.

    Pozdrawiam
    Art
    D7200 | D70 | Nikkor AF-S 300 mm f/4D IF-ED | Sigma 10-20 mm f/3.5 EX DC HSM | Tamron SP 90mm F/2.8 Di MACRO VC USD | Nikkor 18-70/3.5-4.5 DX | SB-800

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •