Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Tu i tam...
    Posty
    230

    Question Jak uzyskać taką kolorystyke w LR ?

    Chciałbym uzyskac taką kolorystykę w LR...


    czy moglby mnie ktoś naprowadzić, podopowiedziec jak to zrobic? ew, jakiego presetu szukac?
    z góry dziekuje...

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Wałbrzych
    Posty
    349

    Domyślnie

    Szukaj presetow od Scotta Kelby'ego/KelbyTraining.com kiedys przerabialem ten temat i jest tego troche

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    E tam presety nie ma jak walka z żywiołem.

  4. #4
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Vibrance do oporu w lewo...
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki, Twoje pytanie (i odpowiedzi zresztą też, kto wie, czy nie bardziej) naprowadziły mnie na najprostszą odpowiedź na pytanie, jakie mi kiedyś zadano... Pytanie brzmiało: czym różni się fotografia dziś od fotografii wczoraj - przy czym nie chodziło o porównanie dwóch odbitek zrobionych dzień po dniu, tylko o podejście do fotografowania w ogóle - kiedyś dawniej i obecnie. Gdybym chciał być grafomański do porzygania, mógłbym rzec, że w pytaniu chodziło o holistyczną wizję fotografii...

    Odpowiedź jest prosta i taka: kiedyś zapytano by, jak zrobić taką fotografię (jak oświetlić, jakie filtry zastosować, jaką obróbkę i temu podobne) - dziś wystarczy spytać, skąd ściągnąć preseta. Ewentualnie, jaki suwak przekręcić na maxa.

    W takich sytuacjach się mawiało: upadek.

    I paradoksalnie - to właśnie stare podejście daje o wiele lepszą odpowiedź na Twoje pytanie... Nie tylko zresztą tak wąsko zadane (jak to zrobić konkretnie w LR), ale jak to zrobić w ogóle, w każdym programie graficznym. To widać i jest to śmiesznie proste: trzeba zdjąć kolory prawie do zera i dać zafarb na całość.

    Pozostaje pytanie, czy dać taki sam zafarb na cienie jak i na światła, czy więcej na ciemne, czy na jasne tony, czy zdjąć kolor do 98% czy tylko do 75%, czy przy zdejmowaniu koloru podkręcać poszczególne składowe - ale to są detale do rozważenia przy konkretnych zdjęciach. Ale myślę, że taka odpowiedź daje więcej, niż adres preseta, czy opis, który suwak od góry robi taki efekt.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    Bombel dobrze prawi z tym holistycznym podejściem - bardzo to być może, że kolorystyka tego przedstawienia jest w dużej mierze dziełem widma świetlówek oświetlających ten podziemny garaż.

    Analizując tego typu zdjęcia często warto jest zacząć od analizy "konstrukcji światła" danej sceny. W konwerterze można potrawę doprawić, ale samymi przypawami się nie najemy, potrzebne jest krwiste mięcho...
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 30-10-2010 o 21:26

  7. #7

    Domyślnie

    Sciemniać jest łątwo poprostu ale te zielone dobrze nie wyglądają

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •