Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie ''Obiektyw po mojej regeneracji'' - o co chodzi??

    Na allegro znalazlem ciekawą rzecz:
    LINK
    Ciekaw jestem co o tym myslicie
    D700 + MB-D10 | D700 + MB-D10 | Z16/2.8 | N14-24/2.8 | N35/1.8 fx | N85/1.8 | SB600 | SB800 | Nova 5 | Inverse 100

  2. #2

    Domyślnie

    To jak w przypadku audiofili - wpływ podkładek z filcu na jakość brzmienia wzmacniacza.
    Pomagają bo chociaż meble nie rysują się.
    Ostatnio edytowane przez waldek ; 27-10-2010 o 20:10

  3. #3

    Domyślnie

    Czytałem już kiedyś ten "opis". Posiadam obiektyw z przetartą powłoką (przednia soczewka) I w związku z tym zapytałem owego fachowca od powłok, czy by się podjął regeneracji szkła. Odpowiedz uzyskałem następującą : mam się zgłosić do producenta szkła bo on nie jest cudotwórcą. Moim zdaniem to ściema, czyli masz dobry obiektyw z dobrymi powłokami, to on "poprawi" i tyle
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam pozytywne doświadczenia z tym Panem. Oddałem mu do regeneracji Nikkora 20/2.8 z mocno przetartymi powłokami i muszę przyznać że po zabiegu obiektyw łapał mniejsze flary oraz dawał bardziej kontrastowy obraz. Nie mam niestety porównania przed i po, a szkło sprzedałem ale wiem że nowy właściciel też jest z niego zadowolony.

  5. #5

    Domyślnie

    Jedna wielka paplanina.
    Co do "zadowolonych" klientów - cóż , siła autosugestii jest ogromna.
    Swoją drogą , wiele osób nie potrafi oczyścić skutecznie obiektywu , tak , aby przy okazji czegoś nie porysować .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •