Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: w podróży

  1. #1

    Domyślnie w podróży

    Witam. Zdjęcia zrobiłem w Warszawie na dworcach centralnym i śródmieście. Może zechcecie wyrazić swoją opinię o nich. Zapraszam.

    01.


    02.


    03.


    04.


    05.


    06.


    07.


    08.


    09.


    10.


  2. #2

    Domyślnie

    bardzo fajny reportaż, mnie urzekła 2 - choć wolał bym ją troszeczkę cieniej
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Rigis
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Gdańsk/Key West FL
    Posty
    100

    Domyślnie

    Przyjemne kadry ale mi brakuje puenty tzn kadrów z wnętrza pociągu bo tytuł sugeruje podróż. Na zdjęciach jest rozpoczęcie ale nie ma zakończenia. Cały cykl widziałbym inaczej układając kolejność zdjęć. ale to takie moje subiektywne zdanie . Ogólnie bardzo mi się podoba.
    Pozdrawiam
    This is my camera.
    There are many like it, but this one is MINE.
    My camera is my best friend...

  4. #4

    Domyślnie

    Sorry, ale co tu fajnego? Wyglądają jak przypadkowe pstryknięcia w okolicy dworca pkp, bardzo słabe kadry - albo centralnie albo nieufortunnie pocięci ludzie, nieostre, przepały, obróbki dobrej brak, żadne zdjęcie nie zatrzymuje na dłużej, nie ma tu ani historii ani jakiejś konsekwencji. Imo, można to zrobić lepiej, bo dworzec to ciekawe miejsce

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez psychopulse Zobacz posta
    Imo, można to zrobić lepiej, bo dworzec to ciekawe miejsce
    Z Warszawy jesteś więc chyba nie będzie to dla Ciebie problem. Czekam z niecierpliwością na efekty. Pokaż co potrafisz zdziałać w dworcowym repo. Może czegoś sie nauczę.

    Cytat Zamieszczone przez Rigis Zobacz posta
    Przyjemne kadry ale mi brakuje puenty tzn kadrów z wnętrza pociągu bo tytuł sugeruje podróż. Na zdjęciach jest rozpoczęcie ale nie ma zakończenia. Cały cykl widziałbym inaczej układając kolejność zdjęć. ale to takie moje subiektywne zdanie . Ogólnie bardzo mi się podoba.
    Pozdrawiam
    Proszę, oto i one:

    B1.


    B2.


    B3.


    Dziękuję za komentarze i odwiedziny
    Ostatnio edytowane przez wolnyslimak ; 27-10-2010 o 11:26

  6. #6

    Domyślnie

    Nie interesują mnie reportaże z dworców, wolę z ciekawych imprez, ale jasne, w wolnej chwili chętnie pstryknę kilka fotek, czemu nie Chcesz od odwiedzających Twoje tematy usłyszeć zdanie na temat swoich zdjęć czy tylko pochwał, bo chyba źle zrozumiałem zdanie w pierwszym poście tematu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez psychopulse Zobacz posta
    Nie interesują mnie reportaże z dworców, wolę z ciekawych imprez, ale jasne, w wolnej chwili chętnie pstryknę kilka fotek, czemu nie Chcesz od odwiedzających Twoje tematy usłyszeć zdanie na temat swoich zdjęć czy tylko pochwał, bo chyba źle zrozumiałem zdanie w pierwszym poście tematu.
    Chce konstruktywnej krytyki a nie wypowiedzi malkontenta, który wszystko neguje. Przeczytaj na spokojnie swoją 1-wszą wypowiedź. Z tak skierowanej krytyki co ja mam wywnioskować? Czego się nauczyć? Jeszcze do tego piszesz, że coś można zrobic lepiej, a później uciekasz się do swoich dobrych zdjęć z krwawej imprezy. Ok. spoko, ciekawiej skomponowane kadry i temat fajny, interesujący. Ale gdzie tu porównanie do osób, które mocno sie dziwią dlaczego ich fotografujesz albo nie chcą wręcz tego do mocno poprzebieranych ludzi, którzy krzyczą: zrób mi zdjęcie! Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Ok, pewnie masz trochę racji, ale napisałem, że ogólnie słabo, bo znam Twoje inne zdjęcia, i wiem, że umiesz zrobić o wiele lepsze rzeczki Co bym widział inaczej w takim razie:

    1. W centrum zdjęcia ubrany w czarny płaszcz facet zlewający się z czarną skórzaną teczką, na pierwszym planie kobieta, której niefortunnie obcięło dłonie. Nie zwracając uwagi na delikatne przepały w kilku miejscach zdjęcie byłoby ok, ale co ono mówi, brakuje mi tu jakiegoś kontekstu, treści, nie wiem, czegoś.
    2. Dwóch meneli i kobieta - może fajniejsze/bardziej interesujące byłoby pokazanie kontrastu miedzy tymi dwoma biednymi typkami a panią w futrze za grubą kasiurę, ze skorzaną torebką, okularami itd., możaby to zrobić nawet innym kadrowaniem - więcej Pani kosztem ściany za kolesiami; jeżeli sami gawędzący żule to też skadrowałbym inaczej, żeby pozostali tylko we 2, może w kwadrat, może ciaśniej. Podkreśliłbym też nieco obróbką wyrazistość tej scenki, dla mnie trochę to za surowe i za zimne, ąz się wierzyć nie chce, że to z D700 wyszło.
    3. Byłaby czadowa ale jest nieostra i za dużo góry kosztem fajowej starszej Pani u dołu kadru. Obróbkowo narzuciłbym jakiś delikatny kolor na przepały i powyciągał trochę kontrastów i kolorków, myślę, że bokeh w tle fajnie by wtedy zagrał
    4. Nie wiem co tutaj miało być głównym tematem, czy mina faceta z lewej, czy koleś poprawiający buta, zdjęcie nieostre, przeszkadzają w odbiorze postaci z prawej, może zmienić kadr na kwadrat. Kolory jakieś takie odsaturowane i zimne a wydaja się, że powinno być w tym wypadku na odwrót.
    5. Z lewej ucięta przypadkowo postać, a z prawej wielka czarna plama w której nic ciekawego się nie dzieje. Ogólna uwaga do wszystkich zdjęć jest taka, że to dość przypadkowe kadry, albo za szybkie i nieprzemyślane, albo takie w których chcesz pokazać zbyt wiele a nie wybierasz, hmm, "sedna". Wiem, że na dworcu nie ma sensacyjnych kadrów i wymalowanych freaków ale można coś tam z kadrami jeszcze pokombinować Zanim oczywiście doczepi się policja z uwagą, że nie można robić zdjęć
    6. Byłaby spoko tylko troszkę bym tu jednak podziałał z postprocesem bo taka blada surowizna wyszła.
    7, 8 - jak wyżej.
    9. Dobrze obrobić i powyciągać trochę szczegółów z cieni i będzie ok, może ciut węższy kadr, fajnie zapozował pan konduktor
    10. Z tego setu mój faworyt, ale za bardzo konkuruje mi pani na schodach z naszym "bohaterem" w niebieskim. Albo bym to przekadrował, albo wystemplował kobietę żeby zostały same schody. Trochę wyciągania z cieni, kolorki, itp. i mogłaby być super fota. W BW też pewnie dałoby radę

    Z drugiego setu 3 najfajniejsza, szkoda, że tak centralnie bo to powoduje, że facet robi się statyczny, jakbyś pokazał go przy którymś z końców kadru, miałbyś wiekszą sugestię przemieszczania się.

    O tak o!

  9. #9

    Domyślnie

    O, widzisz. Za taką odpowiedź DZIĘKUJĘ bardzo. Oprócz tego, że bardzo wyczerpująca to i merytoryczna. W kilku punktach trudno się z Tobą nie zgodzić. Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •