Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Wątek: trudny wybór

  1. #41
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    Ano właśnie, bo tutaj następuje pewien konflikt: 'dla amatora' vs 'do ślubów'.
    Upraszczając: zawodowiec weźmie D90 i zrobi nim super fotki na ślubie, amator weźmie do ręki D300... i powie że ciężki.

  2. #42

    Domyślnie

    5-6 tysi to nawet spoko
    D90 - 2200 uzywka 2500/600 nowy
    50 1.4 G ! Musisz to miec ;D 1200/300 zł
    sb900 jakies 1300 zł
    i pewnie jeszcze jakis zoom mały na 17-55 nie wystarczy ale moze jakas sigma 18-50 czy cos takiego i powinienies sie zmieścic w kwocie

    Lub jeszcze jakiś inny zestaw bo puche musisz miec lampe tez i jakis obiektyw fajny z fajnym bokehem ;D
    D300 + MB-D10 + N35 1.8G + 85 1.8G + Sb-900

  3. #43

    Domyślnie

    D90
    50 1.8 - mz w zupełności wystarczy na początek. Fajne szkiełko w BARDZO fajnej cenie.
    Lampa - Metz 48? kupisz za jakieś 800pln nową.
    Do tego zooma typu T17-50/sigma 18-50 2.8. Żadnego nie miałem. Tamron ogólnie ma dość dobre opinie. Sigmę ma mój znajomy i też źle się nie wypowiada na jej temat.
    Dodatkowe aku, paluchy do lampy itd.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  4. #44

    Domyślnie

    Witam, podzielam zdanie przedmówców. Z perspektywy czasu, oraz po ponad połrocznym użytkowaniu, obczytaniu tu i ówdzie, mogę równiez smiało polecić D 90 tkę. Gdybym stał przed takim wyborem obecnie to pewnie jeszcze raz bym wybrał D90. Wysokie ISO nie jest dla niego straszne. W końcu CMOS . MAtryca jakby nie patrzec ta sama co w D300. Samo body nie jest drogie, jak dobrze się porozglądasz znajdziesz za ok 2200-2500 PLN. O takim D300S docelowo marzę, ale nawet mając teraz pieniądze na to body i tak bym jeszcze go nie brał, choćby z uwagi na to, że jestem amatorem który dopiero zaczyna powolutku rozwijać swój warsztat. Tobie równiez proponuję nie porywac się na dwukrotnie droższą puszkę której na pewno nie wykorzystasz w pełni. D90 to naprawdę idealna propozycja dla amatora , który ma ambicję "rozwinąć skrzydła". Zaoszczedzone na poczatek pieniażki przeznaczysz na obiektywy. No i ... szklarnia...
    Na "bidę" to i nawet kitowym 18-105 byś poradził. Wcale nie jest złe a jego zaletą jest niska cena w stosunku do dwukrotnie droższych, ale wcale nie dwukrotnie lepszych zoomów. Jednak focąc śluby warto mieć pod ręką coś jaśniejszego.W kwestii zoomów przytoczono powyżej kilka niedrogich i dobrych pozycji. Polecane przez kolegów stałoogniskowe 50 mm to wybór bardzo trafny. No i lampa. Jak zostanie dobrze kasy, to brać mocną lampę a więc SB-900. Mocy błysku nigdy nie za wiele. Sam póki co o niej marzę.

  5. #45

    Domyślnie

    D90 + Tamron 17-50 2,8 + N35 1,8 + N85 1,8 + Sb 600 lub 900 i masz ładny zestaw i ślub dasz radę zrobić Do tego garść aku i kart pamięci i jest git
    Nikon FX

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •