Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie AF w D3s + 24-70...

    Witam
    właśnie wróciłem z sesji z młodą parą i zauważyłem coś niepokojącego...
    AF pokazuje, że trafił z ostrością, na wyświetlaczu pokazuje w którym miejscu jest punkt ostrości i klapa - mydło jak nie wiem co...

    zauważyłem, że nie za każdym razem tak się dzieje, a wcześniej tego nie było, przysłona ustawiona na 2.8, iso 1000-1600. Przy większych wartościach przysłony wydaje mi się, że problem znika.

    co może być przyczyną takiego zachowania się AF ???

    z góry dzięki za pomoc

    pozdrowienia
    pAjOnK

  2. #2

    Domyślnie

    nie bardzo rozumiem, co oznacza, że na wyświetlaczu pokazuje punkt ostrości....????
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siedemczwartych Zobacz posta
    nie bardzo rozumiem, co oznacza, że na wyświetlaczu pokazuje punkt ostrości....????
    Przecież na podglądzie możesz sprawdzić, gdzie był ustawiony punkt ostrości...
    D700, D300 + MB-D10, N 14-24/2.8, N 35/2, N 50/1.4g, N 70-200/2.8 vrI N SB-900, S EF-500 DG SUPER, Mf 055xprob + 804rc2, Lowepro SR D550 AW

  4. #4

    Domyślnie

    nie nie... możesz sprawdzić które pole AF było wybrane.
    A ostrość mogła być ustawiona zupełnie gdzie indziej w przypadku przekadrowania po wyostrzeniu a przed zrobieniem zdjęcia.
    A to znaczna róznica.
    Wyśiwtlacz nie pokazuje gdzie jest ostro.. tylko wskazuje wybrane przez Ciebie pole AF.
    Ostatnio edytowane przez siedemczwartych ; 24-10-2010 o 20:00
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar yogur
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Tczew/Trójmiasto
    Posty
    216

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje, że (mam D700) pkt. ostrości pokazuje na którym pkt. było ostrzenie i nie uwzględnia późniejszego przekadrowania.

  6. #6

    Domyślnie

    może uzywajmy właściwej nomenklatury:
    POLA AF - czyli wyświetlane w wizjerz i na wyświetlaczu prostokąty.
    PUNKT OSTROŚCI - miejsce na zdjęciu, na które ostrzyliśmy i które teoretycznie winno być ostre.

    Bo wydaje mi sie, że autor wątku myli własnie te dwa pojęcia.

    Zapewniam, że aparat nie ma zielonego pojęcia gdzie ostrzył fotograf i potem pokazuje WYŁĄCZNIE wybrane POLE AF a nie PUNKT OSTROŚCI.
    Ostatnio edytowane przez siedemczwartych ; 24-10-2010 o 20:09
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siedemczwartych Zobacz posta
    może uzywajmy właściwej nomenklatury:
    POLA AF - czyli wyświetlane w wizjerz i na wyświetlaczu prostokąty.
    PUNKT OSTROŚCI - miejsce na zdjęciu, na które ostrzyliśmy i które teoretycznie winno być ostre.

    Bo wydaje mi sie, że autor wątku myli własnie te dwa pojęcia.

    Zapewniam, że aparat nie ma zielonego pojęcia gdzie ostrzył fotograf i potem pokazuje WYŁĄCZNIE wybrane POLE AF a nie PUNKT OSTROŚCI.
    faktycznie, że to źle napisałem, ale właśnie o to chodzi, pole AF pokazuje miejsce i pokazywało dobrze, a teraz pokazuje POLE AF i w tym miejscu ostrości brakuje. Dzieje się co kilka klapnięć.

    z góry dzięki za odpowiedzi

    miłego i pozdrowienia
    Ostatnio edytowane przez pajonk ; 24-10-2010 o 20:20
    pAjOnK

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pajonk Zobacz posta
    faktycznie, że to źlenapisałem, ale właśnie o to chodzi, pole AF pokazuje miejsce i pokazywało dobrze, a teraz pokazuje POLE AF i w tym miejscu ostrości brakuje. Dzieje się co kilka klapnięć.

    z góry dzięki za odpowiedzi

    miłego i pozdrowienia
    no OK... czyli wg mnie przekadrowałeś zdjęcie.

    Obrazowo:
    masz wybrane środkowe pole AF. Ostrzysz najeżdżając tym polem AF na oko modelki. Nastepnie zmieniasz kadr tak, że centralne pole AF jest na brodzie i robisz zdjęcie.
    Potem jak patrzysz na wyświetlacz, to pokazjue Ci środkowe pole AF ale ostre jest nadal oko modelki. Bo tam było ostrzone.

    Mam nadzieje, że dobrze Ci tłumaczę i że o taki problem chodzi?
    Łatwiej wziąć aparat do łapy i pokazać niż to opisać z moim brakiem talentu do łączenia słów.
    Ostatnio edytowane przez siedemczwartych ; 24-10-2010 o 20:25
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  9. #9

    Domyślnie

    to znaczy ostrze i nic nie przesuwam, klapnięcie jest na to miejsce gdzie było pokazane pole AF, jednak ostrość idzie w siną dal, na wyświetlaczu pokazuje mi pole to pole gdzie celowałem jednak ostrości brak...
    pAjOnK

  10. #10

    Domyślnie

    hmmmm przede wszystkim dajmy sobie spokój z tym wyświetlanym potem na zdjęciu polem AF, bo ono jak juz wykazałem nijak się ma do punktu ostrzenia.
    Czyli rozumiem, że ostrzysz i nie przekadrowujesz... może problem ze światłem i AF gdzieś ucieka?
    Może ostrzyłeś na granicy różnie odległych przedniotów i AF złapał ostrość na tym dalszym...?

    Nie wiem.... jakiś może przykład zdjęcia dasz???
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •