Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie

    Jest problemów kupa - gdy fotograf d... A tak na serio to jeszcze nie widziałem by jakiekolwiek body pokazywało gdzie fotograf położył punkt ostrości, chyba że używa się wielu punktów pomiarowych i nieprzekadrowuje się zdjęcia to może się trafić że pokaże gdzie aparat sam ustawił ostrość

  2. #12

    Domyślnie

    nie chciałem być taki brutalny, ale też mnie zastanowiło jak ktoś, kto wraca z sesji z mlodą parą (mniemam komercyjnej) nie ma tak elementarnej wiedzy o punktach AF.
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  3. #13

    Domyślnie

    no i może trzeba założyć, że tak właśnie autor wątku robi....
    zazdroszczę ludziom talentu...

  4. #14

    Domyślnie

    no własnie... nie zapytałem o ustawiony tryb AF....
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  5. #15

    Domyślnie

    ha! i teraz to nawet d3s z 24-70 ma dupny AF
    i co? nadal nikon lepszy od canona

  6. #16

    Domyślnie

    to mam fuksa, że przez prawie rok udaje mi się tym robić zdjęcia...

    aaaaaa....... wiem... to przez to, że się już pojawiły zapowiedzi D4. A jak powszechnie wiadomo po wyjsciu nowego modelu jego poprzednik przestaje robić zdjęcia....
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  7. #17

    Domyślnie

    edit: tak właśnie robi = nieprzekadrowuje.
    czyli jeżeli przyjąć, że tak tak samo obsługuje puszkę od zawsze, to co może być przyczyną nagłego rozchwiania AF ? pytanie do mądrych
    zazdroszczę ludziom talentu...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez boob Zobacz posta
    edit: tak właśnie robi = nieprzekadrowuje.
    czyli jeżeli przyjąć, że tak tak samo obsługuje puszkę od zawsze, to co może być przyczyną nagłego rozchwiania AF ? pytanie do mądrych

    fakt może to źle opisałem...
    ale jest faktycznie tak jak napisał boob, było dobrze i się zepsuło...
    pAjOnK

  9. #19

    Domyślnie

    Witam,

    Panowie, to się jakaś Loża Szyderców robi.

    Cytat Zamieszczone przez pajonk Zobacz posta
    Witam
    ....AF pokazuje, że trafił z ostrością, na wyświetlaczu pokazuje w którym miejscu jest punkt ostrości i klapa - mydło jak nie wiem co...

    zauważyłem, że nie za każdym razem tak się dzieje, a wcześniej tego nie było, przysłona ustawiona na 2.8, iso 1000-1600. Przy większych wartościach przysłony wydaje mi się, że problem znika.

    co może być przyczyną takiego zachowania się AF ???

    z góry dzięki za pomoc

    pozdrowienia
    Fotograf ze mnie jak z koziej d... , ale nawet ja załapałem, o co chodzi pajonk-owi. No przynajmniej tak mi się wydaje. Kropka potwierdzenia ostrości ( to zielone ) pokazuje, że AF trafił, kolega pajonk sprawdza na wyświetlaczu, który punkt AF był aktywny w czasie ustawiania ostrości i stwierdza, ze punkt użyty do ostrzenia to ten, którego faktycznie chciał użyć, ustawiając ostrość, a ostrości nie ma, tam gdzie miała być. Zakładam, że używa AF-S i pojedyńczego punktu ostrości.
    Jak na razie, to w zasadzie padła jedna sensowna odpowiedź:
    Cytat Zamieszczone przez siedemczwartych Zobacz posta
    ....Czyli rozumiem, że ostrzysz i nie przekadrowujesz... może problem ze światłem i AF gdzieś ucieka?
    Może ostrzyłeś na granicy różnie odległych przedniotów i AF złapał ostrość na tym dalszym...?
    Reszta to wspomniana Loża Szyderców, niestety....

    Ale, żeby z mojej strony nie było całkiem OT, to dopiszę, że kiedyś miałem podobne objawy u siebie ( co prawda w innej puszce ) i przyczyną były jakieś mikropaprochy na lustrze pomocniczym - tym od AF.

    Pozdrawiam, QuadMan
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  10. #20

    Domyślnie

    wydaje mi sie że ta "loża szyderców" jak to trafnie ująłeś to grupa użytkowników forum która ma dość gadania głupot - przynajmniej ja to tak odbieram.
    a że tak powiem nowatorsko, forum kiedyś było bardizej sensowne. kiedyś więcej było wątków z których każdy coś wynosił... teraz można wynieść co najwyżej porcje ploteczek o... d4. no żesz k*

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •