Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jaka karta SDHC do D5000

    Witam. Nie mogłem znaleźć odpowiedzi na forum, więc pytam was o radę. Chcę kupić kartę SDHC do d5000 i zastanawia mnie czy w przypadku tej puszki jest różnica np między 15, 20 albo 30 MB/s. Oczywiście rozumiem, że im szybsza karta, tym szybszy transfer z bufora na kartę i automatycznie szybsze jego opróżnianie, gdy zapcha się podczas serii. Tylko jaką prędkość jest w stanie obsłużyć d5000? Wiem też, że można próbować to wyliczyć przez przemnożenie ilości RAW'ów pstrykanych na sekundę przez ich rozmiar i wychodzi ile aparat przerzuca danych. Tylko, że to jest prędkość zapisu na bufor a nie na kartę i w przypadku karty niekoniecznie musi być ta sama.
    Może przejdę wreszcie do sedna po tym przydługim wstępie Czy ktoś używał może różnych kart sandisk'a w d5000?
    Chodzi mi, czy jest różnica między 15 a 20 MB/s, oczywiście w przypadku zdjęć seryjnych.

    I jeszcze jedno. Co sądzicie o tej karcie?
    http://allegro.pl/karta-pamieci-sand...274990029.html

    Czy warto? Zależy mi na czasie i na kasie

    http://allegro.pl/karta-sdhc-sandisk...283889056.html
    Czy może ta będzie lepsza? A jeśli tak to czy będzie duża różnica?

    Tylko, proszę, niech się nikt nie bulwersuje. Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że odbierzecie ten post jako przemądrzały i zaczną się przez to jakieś drobne utarczki Szukałem już informacji na forum i nie chce po prostu czytać znowu tego samego.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja w D300s nie zauważyłem specjalnej różnicy między tymi dwiema kartami.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  3. #3

    Domyślnie

    ja też nie zauważyłem...teraz mam same Sandisk Extreme III class 6 i serie trzaskam jak szalony :P
    D300s l MB-D10 l N35 1.8 l N18-105 l N 70-300VR l S 70-200 l Di622 MKII l Di866 MKII PRO l SB-700



  4. #4

    Domyślnie

    obie bedą spoko, ale ja bym tej 20 mb/s nie kupował. I wg mnie lepszym rozwiązaniem będzie kupienie dwóch 4 zamiast jednej 8

  5. #5

    Domyślnie

    Dla mnie najlepszym rozwiązaniem było kupienie dwóch kart 8GB zamiast jednej .
    Mam Sandiska class 6 i KKingstona class 4 i nie zauważyłem różnicy...bo nie robię za często seriami i nie zapycham bufora. Trzeba brać pod uwagę przy wyborze karty także jakie zdjęcia lubimy robić, np. pejzaż czy reporterka. Nie zawsze ta najszybsza i największa jest najlepsza .
    D800 | D90 | S35/1.4 | N24-120/4 | T17-50/2.8 | S70-200/2.8 | N85/1.8 | SB-800 x 2|

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi bardzo mi pomogliście. Kupuje tą tańszą, a najwyżej za jakiś czas kupię sobie drugą. Co dwie karty to nie jedna

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze jedna uwaga. Pamietaj o tym że puszka zapisuje zdjęcia najpierw w buforze, tak więc nie ma sensu silić się na super szybkie karty. Nawet pomimo tego że ceny SD spadająąąą
    Зеркальная цифровая фотокамера D90

  8. #8

    Domyślnie

    Spokojnie, wiem o tym. Szybkość karty ma jedynie znaczenie gdy bufor jest już pełen, ale to już po dłuższej serii.

    Zamówiłem 15 MB/s.

    To i tak znacznie szybsza karta niż te których używałem do tej pory, więc poprawa powinna być zauważalna (mam 2 stare karty SD, 1 i 2 GB). No i przede wszystkim zależało mi na pojemności. Z ostatniego, trzydniowego biwaku przyniosłem ponad 10 GB danych (niemal 8 GB filmików i ponad 2 GB zdjęć). Musiałem zabrać ze sobą netbooka, żeby mieć gdzie na bieżąco zgrywać dane, a dodatkowe kilogramy (dokładniej tylko 1,5, ale zawsze coś) w plecaku nie poprawiają humoru. Teraz miejsca powinno wystarczyć.

    Teraz czekam na listonosza

  9. #9

    Domyślnie

    faktycznie w d5000 ta seria jest taka duza, ze nie wiem... oczywiscie, ze ma sens kupowanie szybszej karty, jak nie do tego zeby szybciej bufor sie oproznial to chociaz do tego, zeby zdjecia z tej karty szybciej na komputer sie wgrywaly

  10. #10

    Domyślnie

    Podepnę się a co powiecie o
    Toshiba sdhc professional 4gb
    Model CLASS 10 SLC - zapis/odczyt 20MB/s cena 54 zł ?
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •