Close

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 190
  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Starachowice
    Posty
    91

    Domyślnie

    Z tego co widzę na forum obiektyw 55-300 jest już z góry przegrany mimo braku testów i konkretów na jego temat. Najwięcej pewności w tym temacie mają użytkownicy 70-300, którzy 55-300 nie trzymali zazwyczaj w ręce. Wiemy, że solidniejszy jest 70-300, ma skalę, itd... (z czegoś niższa cena musi wynikać), ale zaczekajmy na test właściwości optycznych. Chyba, że problem w tym jak ewentualnie pogodzić się, że ktoś kupi obiektyw 500 - 600 PLN taniej o podobnych/takich samych właściwościach optycznych, przcież to byłby doprawdy skandal .

    Poza tym w tym segmencie nie każdy potrzebuje np. możliwości podpięcia pod pełną klatkę czy skali. Faktycznie minusem byłby bagnet z tworzywa, ale nie mam pewności czy taki jest tam zastosowany.

    A co do gwarancji to nie napisałem, że ma to przesądzać szalę, nie jest to czynnik decydujący ale moim zdaniem leiej ją mieć niż nie mieć i tyle.

    Jeśli ktoś "trzymał w ręku" ten obiektyw to może napisałby kilka konmkretnych zdań na temat właściwości optycznych?

  2. #22

    Domyślnie

    Ja sie wypowiem w sprawie gwarancji. Jak ma się coś zepsuć to zepsuje się na początku. Jak bedzie działał rok to i drugi rok . Jak padnie np tak jak silnik w moim to po powiedzmy 100 zdjęciach a nie po 30000.

    Co do porównania obiektywów to widze tu atak fanboyów. Zalezy do czego Ci potrzebny ten obiektyw. Oba obiektywy mają stabilizacje, a to ważne. 55-300 ma VRII 70-300 z tego co pamietam VR.

    Pytanie ile masz kasy. Ja mam tak że np zbierając na Nissina doszedłem do Sb600 a w koncu itak wypadło na Sb900.

    BAGNET JEST METALOWY

    Ogólnie chyba lepiej dołożyć do 70-300. Przynajmniej przy 200 zł róznicy cen. Teraz chyba ta rożnica to ok 500 zł ;/
    A7R II/ D90+18-55VR + Sigma 70-300+Tokina 28 mm 2.8 + pierścienie

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KUBACZ Zobacz posta
    Ja sie wypowiem w sprawie gwarancji. Jak ma się coś zepsuć to zepsuje się na początku. Jak bedzie działał rok to i drugi rok . Jak padnie np tak jak silnik w moim to po powiedzmy 100 zdjęciach a nie po 30000.

    Co do porównania obiektywów to widze tu atak fanboyów. Zalezy do czego Ci potrzebny ten obiektyw. Oba obiektywy mają stabilizacje, a to ważne. 55-300 ma VRII 70-300 z tego co pamietam VR.

    Pytanie ile masz kasy. Ja mam tak że np zbierając na Nissina doszedłem do Sb600 a w koncu itak wypadło na Sb900.

    BAGNET JEST METALOWY

    Ogólnie chyba lepiej dołożyć do 70-300. Przynajmniej przy 200 zł róznicy cen. Teraz chyba ta rożnica to ok 500 zł ;/
    Ostro jedziesz kolego, bo sam masz male pojecie o 'tym drugim'. W tym przypadku o 70-300VRII. Zawsze byl ze stabilizacja w wersji VRII.
    Masz takze blade pojecie o uzytkowaniu sprzetu, bo wtedy potrafilbys zrozumiec niedomogi 55-300.
    Fanboy - tom sie usmial :P

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Ostro jedziesz kolego, bo sam masz male pojecie o 'tym drugim'. W tym przypadku o 70-300VRII. Zawsze byl ze stabilizacja w wersji VRII.
    Masz takze blade pojecie o uzytkowaniu sprzetu, bo wtedy potrafilbys zrozumiec niedomogi 55-300.
    Fanboy - tom sie usmial :P
    Potwierdzam mój 70-300 również posiada VRII może lepiej poszukaj i poczytaj zanim napiszesz nieprawdziwą informację wprowadzając kogoś w błąd.
    Co do wykonania obiektywów 55-300 i 70-300 proponuję obejrzeć te sztuki i dotknąć a wnioski same się nasuną
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  5. #25

    Domyślnie

    ciekawe co na to wszystko Fanboy, czekam na jego opinię

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    ciekawe co na to wszystko Fanboy, czekam na jego opinię
    strona z informacjami producenta:
    http://www.nikon.pl/pl_PL/product/ni...vr-zoom-nikkor
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  7. #27
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Starachowice
    Posty
    91

    Domyślnie

    Użytkownik szkła za kilka tysięcy powie: porównaj mój jasny, solidny obiektyw a zrozumiesz niedomogi N70-300VR.

    Oczywiście zdaję sobie sprawę z braków 55-300VR, ale każdy wybór obiektywu w takich kwotach to kompromis pomiędzy jakością a ceną i tutaj może być z tym całkiem nieźle. Czytałem na forum wypowiedź Kolegi który miał oba i coprawda został przy 70-300VR, ale z powodu zbyt dużej straty finansowej przy jego sprzedaży, jednakże jak napisał gdyby miał wybrać jeden z nich byłby to 55-300VR. Wspomnę jeszcze, że dla mnie jego wielkość to duża zaleta w porównaniu do 70-300VR.

    Coraz niecierpliwiej czekam na testy tego szkiełka.
    Ostatnio edytowane przez Aktal ; 17-01-2011 o 18:16

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rdcom Zobacz posta
    mnie chodziło o : FunBoy's Profile - http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=1866

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aktal Zobacz posta
    Użytkownik szkła za kilka tysięcy powie: porównaj mój jasny, solidny obiektyw a zrozumiesz niedomogi N70-300VR.
    może inny tak powie posiadam "trochę" jasnych tele, ale 70-300VR na pewno zostanie.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    mnie chodziło o : FunBoy's Profile - http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=1866

    ok rozumiem jak dla mnie ten obiektyw jest super
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •