Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie Tokina 100mm makro

    Tokina 100 mm, makro. Czy te obiektywy są awaryjne? Czy często zdarzają się egzemplarze, które nie ostrzą w punkt? Czy występują jakieś wady typowe dla nich?
    Napaliłem sie trochę na ten obiektyw ale będę kupował przez internet w sklepie, w którym jeszcze nie kupowałem (więc nie wyrobiłem sobie zaufania do niego) i chciałbym wiedzieć jakie jest ryzyko.

  2. #2

    Domyślnie

    Tokiny znane są z pancernego wykonania, ale osobiście nie miałem. Wybrałem Tamrona 90/2.0. Z ostrzeniem nie powinno być problemu, bo to jest śrubokręt. A przy makro to już nie ma żadnego znaczenia.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Pewnie wybrałeś tamrona 90 f2.8 albo 60 f2 chociaż nie podejrzewam, bo to żadne porównanie z tokiną. Ja osobiście kupowałem kiedyś taką tokinę przez internet. Bez problemów. Obiektyw pancerny, świetnie ostrzy, genialnie ostry. Bardzo mile go wspominam!!

  4. #4
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    Hmm. Wiem, ze jest solidna ale to ma male znaczenie przy mozliwosci wystepowania np. front focusa i innych wad optycznych. Mialem problemy z sigma ale ona byla kupiona w fotojokerze wiec z oddaniem do serwisu przez sklep nie mialem zadnych problemow (chodzi o to, ze nie musialem bawic sie w pakowanie, wysylanie i ubezpieczanie paczki). Dlatego jestem ostrozny w kwesti zakupow na odleglosc obiektywow nie nikonowych.
    Tamron mnie nie interesuje.
    Widze, ze malo popularny obiektyw bo malo ogladajacych watek.

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem te Tokinę przez ponad rok-świetne szkło. W 3 aparatach (D80,D90 i D300) nie miałem żadnych problemów.
    Choć gdybym miał kupować ponownie szkło do makro, to pewnie wziąłbym Nikkora 60/2.8D-kocham to szkło.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem to szkło, kupiłem je przez internet.
    Obiektyw pancerny, nie miałem z nim żadnych problemów optycznych -podobnie zresztą jak z dwiema innymi Tokinami, które posiadam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •