Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kux Zobacz posta
    telewizor full hd to ma każdy,
    a w zyciu. calkiem sporo tego to jest HD-ready, czyli 1366x768 czy jak to tam dokladnie jest.
    a to to naprawde nie jest warte grzechu i podpinania odtwarzacza BR, bo dobrze zrobiona plyta
    DVD nie bedzie sie miala czego wstydzic

    sam odtwarzacz, czy to plytowy czy dyskowy BR/FullHD to cenowo nie jest jakies wielkie halo -
    - nawet nie 100 EUR obecnie, wiec przy cenie duzego telewizora FullHD raczej do strawienia.
    ale wez kup filmy! nawet jak sie powstrzymasz od najnowszych premier i grzebiesz wsrod
    promocji to i tak np. w NL to jest minimum 15 EUR a najczesciej ponad 20 EUR. a w PL ze wzgledu
    na wieksza niszowosc o takie promocji trudniej, wiec te +/- 100 PLN za film jest realna cena.
    to kogo na takie cos stac? w NL jeszcze ten plus jest, ze biblioteki maja przyzwoite kolekcje
    BR do pozyczenia 1-2 EUR, ale w PL poki co chyba jeszcze tak sie nie rozpowszechnilo, wiec taka
    mozliwosc, o ile w ogole, bedzie mialo niewiele osob.

    no to trudno sie dziwic. zwlaszcza w kraju, gdzie multimedia nierzadko "leza" za darmo, gdzies
    na serwerach u sajusznikow


    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    Ja chcę puścić materiał w możliwe najlepszej jakości, gdziekolwiek jest dostęp do TV+DVD.
    niektore nowe TV maja gniazdka USB i zainstalowany software (firmware) przegladarki zdjec.
    te ktore nie maja - tam moze odtwarzacz DVD bedzie mial taka funkcje (pojedynczy JPEG zawsze
    bedzie lepszej jakosci niz stopklatka z VOB/MKV). a jak nie, no to sorry, jak glosi stare przyslowie
    pszczol: z gowna bata nie ukrecisz

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kux Zobacz posta
    no to jakości DVD nie przeskoczysz...
    Wiem. Dlatego nie chcę przeskakiwać, chcę ją obejść.
    Najczęstszy zestaw to TV+DVD. Jeśli TV jest na bańce, nie ma problemu większego, bo DVD daje radę.
    Gdy TV jest nowy, DVD już nie daje rady, ale telewizor ma przeważnie możliwość odtworzenia, bez dodatkowego szpeju różnych plików multimedialnych.
    Mpeg byłby idealny. PSG tworzy takowe i telewizor je widzi. Problem w tym że nie da się zrobić menu i kilku prezentacji.
    .mkv z tego co wiem o oferuje. Są TV które to kumają, ale PSG nie wspiera tego formatu. Więc kombinuję jak qń pod górę.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    PS. 1080p przez DLNA idzie u ciebie płynnie, bo u mnie niestety nie. 1080i jeszcze daje radę, ale 1080p już się tnie.
    z dyskiem NAS moj TV (jakis Samsung) sobie nie radzi - w sensie, ze jest za duzo plikow na serwerze,
    zeby TV sobie je wylistowal. chyba kwestia zle ustawionego timeoutu, albo po prostu bezsensownie zrobionej
    implementacji firmware'u Samsunga. jak potrzebuje cos puscic, to robie to z lapsa, bo i tak obok zawsze lezy
    netbook mojej malzonki.

    to co sam testowalem z NAS - jak recznie przekonfigurowuje dysk, zeby pokazywal TV katalog z mala iloscia
    plikow, to sobie radzi, tzn. TV puszcza film poprawnie. z tym ze streamingu akurat FullHD nie testowalem,
    bo nie mam takiego materialu na dysku (filmy HD ogladam z plyt). DVD ripowane w wysokiej jakosci (takie
    +/- 0,8 GB na 1h filmu) ida poprawnie.

  4. #14

    Domyślnie

    A może coś z tych urządzeń AllegroRTV i AGDTV i VideoOdtwarzacze HDD › Urządzenia . Mają możliwość odtworzenia obrazu BD . Nie wiem tylko czy pokaz ma być z własnego sprzętu , czy klienta ?
    Ale temat z innej strony . W BD pliki m2ts wstawiasz do edytora video i przerabiasz . W DVD wystarczy plikom VOB zamienić rozszerzenie na mpeg2 , bo mpeg2 to tylko poukładany na płycie . Co do BD , nie sprawdzałem ale chyba jest podobnie .

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    I każdemu, komu zrobię sildeshow mam też plajera nabyć?
    U siebie już ten problem rozwiązałem.
    Ja chcę puścić materiał w możliwe najlepszej jakości, gdziekolwiek jest dostęp do TV+DVD.
    A nie mozesz nosic playera ze soba?
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    A nie mozesz nosic playera ze soba?
    Ale tu chyba chodzi o płytkę którą zostawia się u młodych
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  7. #17

    Domyślnie

    problem z HD rzeczywiście jest.. a swoją drogą jaką by tu nabyć nagrywarkę BR do kompa - może ktos wie ?
    bo pan w sklepie powiedział mi ostatnio aby sie wstrzymac z zakupem, bo teraz to jeszcze nie to
    Czy macie jakies sprawdzone w boju kieszenie BR i czy działaja jako dodatkowe, do normalnych nagrywarek dvd ?
    ff

  8. #18

    Domyślnie

    Ostatnio wyczytałem gdzieś, że BR powoli przestaje być rozwijany w obliczu szybkich sieci i VOD.
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marbed Zobacz posta
    Ostatnio wyczytałem gdzieś, że BR powoli przestaje być rozwijany w obliczu szybkich sieci i VOD.
    Jasne, juz w to wierze. Chyba Microsoft rozsiewa takie plotki, bo w USA ostro bazuja na VOD przez Windows Live i Zune Marketplace (zreszta to byla glowna przyczyna wycofania sie z HD-DVD).

    Sony za duzo kasy wladowalo w BR, zeby teraz sie z tego wycofac. Zreszta, PS3 skutecznie podtrzymuje ten standard przy zyciu.

    problem z HD rzeczywiście jest.. a swoją drogą jaką by tu nabyć nagrywarkę BR do kompa - może ktos wie ?
    bo pan w sklepie powiedział mi ostatnio aby sie wstrzymac z zakupem, bo teraz to jeszcze nie to
    Stosunek ceny plyt do ich pojemnosci jest nadal sredni, ale juz nie porazajacy.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  10. #20

    Domyślnie

    Troszkę odświeżę padlinę, bo temat bardzo interesujący.

    Gdyby chcieć wybrać odtwarzacz HD -- czyli, jak sobie to wyobrażam, taki box, co się go do TV (oczywiście fullhd) przypina po HDMI i on potrafi, dzięki wbudowanym kodekom, pchać w to HDMI sygnał w jakości HD (1080p).
    Żeby nakarmić tego boxa, to najwygodniej byłoby WiFI i DLNA. Urządzenie które stoi w innym pokoju i robi za "network storage" obsługuje DLNA, więc z niego można byłoby strumieniować dane. Dużo danych. Czy WiFi to wytrzyma? W standardzie 'n' chyba nie powinno być kłopotu. A żeby jeszcze przez USB dało się podłączyć przenośny dysk 2.5" i z niego odtwrzać - to już w ogóle super, jako dodatek.

    Czy macie na myśli jakieś urządzonko, które by spełniło takie wymagania?
    Czy może jednak lepiej zainwestować w odtwarzarkę blu-ray? (zgaduję, że są takie, które oprócz czytania płyt mają powyższą funkcjonalność). Byłoby też do wypożyczonych z wypożyczalni filmów na nośnikach blu-ray tudzież hd dvd.

    Bo to się wszystko porobiło zabawne: Aparacik wielkości paczki papierosów potrafi nakręcić film w jakości HD (1080p), telewizor (monitor telewizyjny, jak ja to nazywam) z przyjemnością by to wyświetlił, bo przecież do tego został stworzony, tylko brakuje jednego, podstawowego elementu: Wygodny odtwarzacz. Oczywiście można ten płaskaty kompaktowy aparacik przypiąć do tej ogromnej telewizorni kabelkiem HDMI, ale wygoda użytkowania takiego rozwiązania - umowna. No i co, jeśli te nagrane kompaktem filmiki ktoś taki jak ja chciałby zmontować na komputerze? Wrzucanie ich, już zmontowanych na aparat tylko po to, żeby "robił za odtwarzacz" jest słabym planem.
    Możnaby je nagrywać na blu-ray'a. Ale to ani wygodne jakoś specjalnie, a i dodatkowo kosztowne: Nagrywarka blu-ray no i odtwarzarka przy telewizorni. A jeszcze nie daj boże, że monter coś spaprał i się źle wyświetla... no to płytka blu-ray w plecy.

    Eh ten XXI wiek.
    Ostatnio edytowane przez messer ; 19-01-2011 o 17:24
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •