Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 82
  1. #21

    Domyślnie

    No to i ja napisz co zabieram na swoje wyjazdy. Na poczatku byl to D300 i 18-200 (pierwsza wersja), pozniej do tego zestawu dokupilem 14-24, bo mam zamiar przejsc na fx, jak Nikon wypusci cos z porzadnym filmowaniem. Z tym zestawem bylem w Wyoming i Yellowstone , relacja tutaj na forum:http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=136172 i na Cape Code relacja wkrotce. Musze powiedziec, ze ciezar i gabaryty 14- 24 tak bardzo mi nie przeszkadzaly, chociaz po calym dniu lazenia bylo czuc ciezar na plecach. Jednak najbardziej przeszkadzala mi sama zmiana szkiel. Warunki ciezkie snieg, mroz, wiatr, foce jakis widoczek a tu mi w kadr wlazi jakis ciekawy zwierz i trzeba szybko zmieniac obiektyw- to najbardziej mnie denerwowalo ale moze sie przyzwyczaje. Teraz do zestawu dokupilem 70-200 vrII i na nastepny wyjazd dolaczy do 14-24 i zobaczymy jak to sie sprawdzi i czy dam rade. Jesli nie to trzeba bedzie pomyslec nad czyms uniwersalnym pod FX jak: 24-120 albo 28-300, zobaczymy.

  2. #22

    Domyślnie

    iroyork, ta zwierzyne w USA też robiles 18-200? Duże cropy czy aż tak przyzwyczajona tam do ludzi jest?
    Co do czucia ciężaru po calym dniu łazenia, to IMO najwazniejszy jest wygodny plecak, ja mając lowepro slingshota 300/200AW z D50+50+35-105+f301, po paru godzinach miałem dość mocne bole ramienia...

  3. #23

    Domyślnie

    Tak, zwierzaki byly focone przy pomocy 18-200. Powiekszen jest niewiele: orzel, siedzial na slupie przy drodze i troche powiekszylem, zeby wyciac slup. Powiekszone troche jest tez zdjecie z losiem (ten bez poroza), bizony byly doslownie na wyciagniecie reki.
    Tak wygodny plecak to podstawa, ja uzywam LP flipside 400 i naprawde sie sprawdza, jest wygodny i przede wszystkim swietnie sie sprawdza wyjmowanie sprzetu bez zdejmowania plecaka.
    Ostatnio edytowane przez iroyork ; 27-10-2010 o 03:23

  4. #24

    Domyślnie

    przy takim wyjezdzie dobrze sprawdza sie 18-200 - nie wiem co chcesz ogladac w am. pd ale jesli poludnie to wieje (naprawde wieje) i zmiany obiektywow w taka pogode sa srednie i system czyszczenia matrycy (d300s) nic nie daje. i mimo ze mam przy sobie tez 50/1.4 i 12-24 to praktycznie nie odpinam tego optycznie najgorszego - ale najbardziej funkcjonalnego.
    Na pewno oklej czarna tasma i aparat i obiektyw i wymien pasek na cos bez tego durnego napisu Nikon ktory widac z kilometra
    Poza Chile, Argentyna i Urugwajem trzeba sie miec bardzo na bacznosci. W tych trzech tez tylko bez slowa "bardzo"

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jabar Zobacz posta
    ... i wymien pasek na cos bez tego durnego napisu Nikon ktory widac z kilometra
    ...
    Dobre !

    Faktycznie warto wspomnieć o pasku trzeba go koniecznie wymienić i nie tylko ze względu na wielkie logo przede wszystkim z tego powodu że po godzinie noszenia w terenie sprzęt ląduje w dłoni bo nie da się już go znieść na podrażnionej szyi.
    D 90; D750; D850; N 35; N 14-24, N 70-200


  6. #26

    Domyślnie

    Mam pytanie dotyczące obiektywów, mianowicie co uważacie za lepsze:
    18-200, ktorego nie trzeba zmieniać, jest lżejszy niż 2 obiektywy i zajmuje mniej miejsca
    czy np. 18-50 2.8 ze stabilizacja (tamron/sigma/inne) + sigma 50-150 2.8* - z jednej strony trzeba więcej nosić, ale zdjęcia są dużo lepszej jakości, i dodatkowo można focić przy kiepskim świetle.
    W bliżej nieokreślonej przyszłości chciałbym wymienić Canonowskiego kit'a i sigme 55-200 na coś lepszego, a w/w rozwiazania sa jedynymi ktore przychodza mi do glowy, wiec ciekaw jestem co o tym Wy sadzicie

    *dużo mniejsza i lżejsza od 70-200 2.8. w razie potrzeby możnaby dokupić do niej TC 1.4, żeby miała dłuższy zakres.
    60D+ 10-200 f3.5 IS USM|Travelphoto
    Semper in altum

  7. #27

    Domyślnie

    Zdecydowanie 18-200 jest obiektywem z którym najlepiej się podróżuje. Gdy uprawiasz treking w terenie czy mieście wydaje mi się że jego uniwersalność jest nie zastąpiona. Ale oczywiście są miejsca w których człowiek żałuje że nie ma jakiejś 10-20 pod ręką. Jednak gdy znajdziesz się na terenach pustynnych gdzieś w afryce czy bliskim wschodzie żonglowanie obiektywami w terenie zdecydowanie odpada, chyba że do dyspozycji masz szczelne auto z klimatyzacją Mam znajomych którzy nie wyjdą z domu kiedy w plecaku nie znajdzie się szeroki kąt - ale ich preferencje skierowane są głównie na pejzaże.
    D 90; D750; D850; N 35; N 14-24, N 70-200


  8. #28

    Domyślnie

    10-20 już mam, i na wyjazdach spisuje się wyśmienicie. C18-55 i S55-200 produkuja zdjecia marnej jakosci. I nie chodzi mi nawet o ostrość, ale np. s55-200 produkuje zdjęcia kompletnie bez kontrastu i o wyblakłych kolorach a tego bym chciał uniknąć w nowym szkle. Stąd właśnie pomysł kupienia dwóch, ale za to o lepszej jakości optycznej.
    60D+ 10-200 f3.5 IS USM|Travelphoto
    Semper in altum

  9. #29

    Domyślnie

    Temat trudny i bardzo indywidualny. Ja przez miesiąc nosiłem w LP Rover AW II D300+SMG8+S12-24+N24-70+N80-200 ...
    do tego czytnik , netbook, gps, baterie itd. Zestaw łącznie ok 13 KG. Po pierwszych 2 dniach miałem siniaki na ramionach, potem się przyzwyczaiłem ale było "ciężko". Wiadomo, każdy kilogram się liczy i w samolocie i potem na plecach. Ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie jadę na drugi koniec świata i nie biorę tych szkieł żeby "nie nosić za dużo gratów". Zdjęcia które przywieziesz do domu, wynagrodzą ci każdy kilogram i każdy kilometr ciężkiego dźwigania.
    Yashica 124G|D3000|D700|S 12-24|N 24-70|N 50 1.4 AF-S|N 80-200 AF-S|SB-800|

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotone Zobacz posta
    Zdjęcia które przywieziesz do domu, wynagrodzą ci każdy kilogram i każdy kilometr ciężkiego dźwigania.
    Potem się zrobi odbitki 10x15 i nikt nie znajdzie różnicy.

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •