Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    dobra, jeszcze jeden cytat:
    "The speed of CardBus interfaces in 32 bit burst mode depends on the transfer type; in byte mode it is 33 MB/s, in Word mode it is 66 MB/s, and in DWord mode it is 132 MB/s."

    ps.
    kurde, sam rozwiązałem problem zawarty w swoim pytaniu... dziwne
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  2. #12

    Domyślnie

    jak kupisz to daj znac jak to dziala... jesli jest szybki to i ja sobie kupie. w kazdym razie moje doswiadczenia z podobnym urzadzeniem sa fatalne... no ale ja mam taki za 20 zl z allegro...

  3. #13

    Domyślnie

    No to mam Szybkość mnie zadowala, choć nie osiąga zapowiadanych 16MB/s. W zależności od karty mam transfer od 9MB/s (sandisk 2GB ultra II) do 13MB/s (sandisk 4GB extreme IV). Sprzedawca mówił, że te czytniki są optymalizowane do kart Lexar z WA (write acceleration). Kumpel ma taką, to sprawdzę dzisiaj.
    Dla porównania na tych samych kartach mam 20-25MB/s dla czytnika hama na usb 2.0 i 10-16MB/s na czytniku usb 2.0 w zatoce FDD podpiętym bezpośrednio do płyty głównej w stacjonarnym kompie.
    Jedyny problem to... wyciąganie karty. Wchodzi cała do czytnika i muszę ją paznokciem wyciągać, ewentualnie wysunąć sam czytnik o centymetr i wtedy spokojnie wychodzi.
    Cel jednak osiągnąłem, mam czytnik na stałe w laptopie (NIE ZGUBIĘ I NIE ZAPOMNĘ GO!!!), działa wystarczająco szybko, nie wystaje
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    te na pcmcia dostepne na allegro to kupa jest! przedzej bym przerysowal te zdjecia niz to kopiuje... z gniazda nie wystaje, ale to jest zlom. na EC moze sa lepsze...
    Sorry za odkop, ale mam taka drobna uwage: czytnik kart CF na PCMCIA sklada sie z drutow, tylko i wylacznie. CF i PCMCIA sa elektrycznie zgodne i jedyne, co "czytnik" robi, to przedluza piny ze zlacza.

    Jak ktos sobie zyczy, to moge strzelic fote takiego wynalazku, akurat mam jeden bez obudowy.

    A cod o kupowania na "jebaju": http://cgi.ebay.com/CompactFlash-CF-...item41455a8b5a jedynie faktury nie wystawia.
    Ostatnio edytowane przez costi ; 26-10-2010 o 14:20
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    Sorry za odkop, ale mam taka drobna uwage: czytnik kart CF na PCMCIA sklada sie z drutow, tylko i wylacznie. CF i PCMCIA sa elektrycznie zgodne i jedyne, co "czytnik" robi, to przedluza piny ze zlacza.

    Jak ktos sobie zyczy, to moge strzelic fote takiego wynalazku, akurat mam jeden bez obudowy.

    mi tez sie tak wydawlao i nadal wydaje, ale nie rozumiem dlaczego CF (szybki) wetkniety w taka przejsciowke dziala jakby nie dzialal a podlaczony do portu usb 2.0 do tego samego kompa dziala bardzo ladnie... powiem wiecej, ten usb 2.0 rowniez ma forme pcmcia i jest wetkniety w ten sam port... czyli nie jest ograniczeniem szybkosc portu pcmcia...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    Sorry za odkop, ale mam taka drobna uwage: czytnik kart CF na PCMCIA sklada sie z drutow, tylko i wylacznie. CF i PCMCIA sa elektrycznie zgodne i jedyne, co "czytnik" robi, to przedluza piny ze zlacza.

    Jak ktos sobie zyczy, to moge strzelic fote takiego wynalazku, akurat mam jeden bez obudowy.

    A cod o kupowania na "jebaju": http://cgi.ebay.com/CompactFlash-CF-...item41455a8b5a jedynie faktury nie wystawia.
    w teorii jest tak jak piszesz, w praktyce zupełnie inaczej
    ten czytnik z ebay ma transfer na poziomie 5-6MB/s, a powinien być w teorii znacznie szybszy
    ja jestem ze swojego lexara na pcmcia bardzo zadowolony
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  7. #17

    Domyślnie

    szybko jest na lexar?

  8. #18

    Domyślnie

    z karty lexar 8GB 300x udma leci ponad 15MB/s
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  9. #19

    Domyślnie

    Moglbys podac linka do tego Lexara, co kupiles?
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    Moglbys podac linka do tego Lexara, co kupiles?
    posty nr 6 i 9 TEGO wątku
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •