Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Nie widać punktów AF w D3

    Z racji tego, że jestem pierwszy raz na Waszym forum chciałbym serdecznie powitać całą żółtą brać. Czytam Wasze forum mniej lub bardziej regularnie i w końcu nadszedł ten dzień w którym przyszło mi popełnić pierwszy wpis. Oczywiście będzie to opis problemu
    Jakiś czas temu przesiadłem się z D300 na D3. Przed D300 korzystałem jeszcze z D80 i powiem szczerze że przesiadka z D80 na D300 to była ewolucja a przesiadka z D300 na D3 to już rewolucja.
    Ale do rzeczy.
    Moją D3 kupiłem z drugiej ręki z przebiegiem ok 120000 fotek. Wszystko działa w niej bez zarzutu oprócz jednej rzeczy. Gdy fotografuje rzeczy które znajdują się z cieniu nie widzę żadnego z punktów AF Przy fotografowaniu w nazwijmy to przyjaznych warunkach oświetleniowych punkty są widoczne, ale wydaje mi się że mogłyby być bardziej wyraźne.
    Sytuacja przykładowa:
    Ciemny pokój z jednym źródłem światła, wodzę aparat w poziomie ciemna ściana - nie widać punktów AF, jasny punkt (lampka) - punkty AF pojawiają się, przemieszczam się w stronę ciemności punkty znów znikają.
    Czy wiecie może co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    W menu > ustawienia osobiste > a6 (podświetlenie punktu AF) > ustaw jak chcesz.

    Przynajmniej tak jest w D700.



  3. #3

    Domyślnie

    włącz se podświetlanie pól AF

  4. #4

    Domyślnie

    Oczywiście opcja o której piszecie jest włączona.

    Tryb manualny ON
    Tryb seryjny ON
    Jasność punktu ostrości +2

    I aparat zachowuje się tak jak pisałem.
    Może ten tym tak ma.

  5. #5

    Domyślnie

    Chodzi ci o to że w momencie jak szuka ostrości widać delikatnie wszystkie punkty Af ale gdy złapie ostrość to one znikają a jest tylko ten który złapał ostrość podświetlony?
    Ten typ tak ma

  6. #6

    Domyślnie

    No właśnie chodzi o to, że jak szukam ostrości na jasnych kadrach to jest tak jak piszesz, ale jak szukam na ciemnych to nie ma żadnych punktów (ani ciemniejszych, ani jaśniejszych)

  7. #7

    Domyślnie

    I prawidłowo bo zmienia się tryb pracy AF na detekcję kontrastu

  8. #8

    Domyślnie

    OK czyli wszystko jest jak należy?
    W D300 punkty ostrości były widoczne zawsze i stąd moje obawy.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michrow Zobacz posta
    OK czyli wszystko jest jak należy?
    W D300 punkty ostrości były widoczne zawsze i stąd moje obawy.

    W jakim trybie? Poza wiecznie świecącymi się liniami pomocniczymi i punktem w którym łapie ostrość w D300s nic się nie świeci

  10. #10

    Domyślnie

    źle to ująłem nie świecą się, ale są widoczne na czarno punkty AF

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •