Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie Lustrzanka dla Świeżaka :D

    Witam jestem nowym użytkownikiem forum wiec z wejścia się przywitam : Witajcie !!!
    Jeszcze nigdy nie miałem lustrzanki i aktualnie przymierzam się do kupna jakiegoś Nikona w tym tygodniu , no może nie jakiegoś ale już sobie upatrzyłem NIKON D5000 z obiektywem Nikkor 18-105 mm DX VR i z tym wiąże się moje pytanie czy to jest dobry aparat z tym obiektywem ? Jak mówię jestem świeży w tym temacie, staram się jak najwięcej pochłonąć informacji z sieci ale jednak nie wszystko mnie zadowala. Od dzieciństwa nie lubiłem być fotografowany lecz lubiłem fotografować wszystko do tej pory nie było mnie stać na lustrzankę ale odkładałem grosz do grosza i się uzbierało dlatego nie chciałbym kupić pierwszej lepszej lustrzanki z EURO AGD a po dłuższym okresie użytkowania stwierdzić ze to był zły zakup dlatego proszę was o poradę. Jak pisze będzie to moja pierwsza lustrzanka i nie chcę kupować używanych tylko nowe mam na wydanie kolo 2700 zł MAX i i ten w/w zestaw znalazłem za 2600 zł czy to dobry wybór dla mnie ?

    Ps. nie wiem czy to dobry dział na takie pytanie, wiec z góry przepraszam

  2. #2

    Domyślnie

    Szukanie boli?
    http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=88

    http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=13
    EDIT
    i nie chcę kupować używanych tylko nowe
    Tak mówią wszyscy nowi w tej dziedzinie - ale nie bój się - z wiekiem to minie
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #3

    Domyślnie

    Taki zestaw Ci posłuży dłuższy czas. Jedyne czego możesz żałować w przyszłości to tego, że nie jesteś w stanie wykorzystać jego możliwości Co do korpusu - każda lustrzanka ma tryby PSAM, korektę ekspozycji i zmianę ISO. Zatem to czy inne body dopóki nie rozważasz matrycy pełnoklatkowej nie ma większego znaczenia. Obiektyw N18-105 to dobry wybór bo daje szeroki zakres ogniskowych. Prędzej czy później przekonasz się, że istotniejszy jest obiektyw niż body. To nic, że N18-105 ma plastikowy bagnet. Jak będziesz miał jeden obiektyw to nie ma powodu do obaw. Dodatkowo odpada Ci czyszczenie matrycy na jakiś czas.

    Pamiętaj, że body i obiektyw to nie wszystko. Zaraz zapragniesz lampy, torby, akumulatorków, zapasowego akumulatora.

    Powiem Ci, że szkoda czasu na zastanawianie się, które body czy który obiektyw, jaką lampę. Nie istotne, jakie są szumy i jaki bokeh. Ważniejsze jest nauczyć się patrzyć na to co nas otacza. Jak dobrze skomponujesz kadr, dobrze dobierzesz ekspozycję, jesteś o właściwej porze we właściwym miejscu to to jaki masz sprzęt przy sobie nie jest takie istotne. Są wyjątki typu fotografia sportu czy zwierzątek, które wymuszają pewien rodzaj sprzętu ale rozumiem, że na razie to nie Twój problem.

    Aha, równolegle ucz się obróbki zdjęć w jakimś programie graficznym
    Ostatnio edytowane przez ropusz ; 12-10-2010 o 01:25

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sp3ed Zobacz posta
    NIKON D5000 z obiektywem Nikkor 18-105 mm DX VR [...] czy to jest dobry aparat z tym obiektywem?
    Żeby nie przedłużać - ma wady, ale tak, to jest dobry aparat z tym obiektywem.

    Z działów do których linki podał Mariusz, dowiesz się dlaczego.

    po dłuższym okresie użytkowania stwierdzić ze to był zły zakup
    Po dłuższym okresie użytkowania - jeśli fotografia Cię wciągnie, ZAWSZE stwierdzisz że czegoś Ci brakuje, będziesz chciał coś dokupować, zmieniać. Ale nie znaczy to, że wybór pierwszego aparatu, był złym wyborem.

    czy to dobry wybór dla mnie?
    Nie wiem.
    Nic nie napisałeś co jest dla Ciebie ważne, czego oczekujesz, co chciałbyś osiągnąć, jakie efekty uzyskiwać, w jaki sposób używać aparatu itd. Jak to wszystko sobie określisz i wypiszesz na kartce - to w działach do których linki padły, poznasz cechy i dokładniejszą charakterystykę aparatu, opinie innych jego użytkowników - wtedy patrząc na to wszystko z perspektywy własnych potrzeb, będziesz mógł ocenić czy to dobry wybór dla Ciebie

    P.S.
    Ps. nie wiem czy to dobry dział na takie pytanie
    Tak - to zły dział.
    Wychowany na Fuji...

    Obecnie - "jedną nogą" w Nikonie... =]

  5. #5

    Domyślnie

    Dla świeżaka to nic tylko pod terke na bajerke ;p
    Ale odpuszczając nawiązanie intertekstualne to poczekałbym na Twoim miejscu na D7000. Zobaczyłbym w jakiej cenie będzie. I tak wszystko spadnie na pewno po świętach kiedy to handlarze podnoszą ceny wszystkiego.

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    978

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez korsarz Zobacz posta
    Dla świeżaka to nic tylko pod terke na bajerke ;p
    Ale odpuszczając nawiązanie intertekstualne to poczekałbym na Twoim miejscu na D7000. Zobaczyłbym w jakiej cenie będzie. I tak wszystko spadnie na pewno po świętach kiedy to handlarze podnoszą ceny wszystkiego.
    Za 2700 zł o których kolega mówił, że ma na zestaw ma czekać na d7000 po świętach?
    Których? tych w 2012r ?
    Ostatnio edytowane przez rooner ; 12-10-2010 o 22:11 Powód: brak jednego, znaczącego wiele zera;)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez korsarz Zobacz posta
    poczekałbym na Twoim miejscu na D7000. Zobaczyłbym w jakiej cenie będzie. I tak wszystko spadnie na pewno po świętach
    D7000 wchodząc na rynek za body będzie koło 4000 zł - teraz w "przedsprzedaży" stoi w okolicach 4500zł.
    Do ilu stanieje po świętach? O ile stanieje D90? Bardzo wątpię żeby D90+18-105 zeszło poniżej 2700zł (budżet autora).

    Czekać można zawsze - może będzie lepiej, może nie


    po świętach kiedy to handlarze podnoszą ceny wszystkiego.
    To nie do końca tak. Przed świętami cen tak po prostu się nie podnosi tylko dlatego bo są święta.
    Wrażenie niskich cen po świętach wynika z tego że obniża się wtedy często ceny tego co się nie sprzedało przed świętami, a co zalega/będzie wymieniane na nowe. Z drugiej strony przed świętami w jakiejś fajnej promocji też na perełki można trafić.
    Wychowany na Fuji...

    Obecnie - "jedną nogą" w Nikonie... =]

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rooner Zobacz posta
    Za 2700 zł o których kolega mówił, że ma na zestaw ma czekać na d700 po świętach?
    Których? tych w 2012r ?
    rotfl.

    @sp3ed - bierz i strzelaj. Obiektyw z idealnymi proporcjami ceny do możliwości a D5000 to dobra maszynka w której kuleje jedynie ergonomia. Jedyne co bym rozważył to ewentualnie dopłatę do D90 bo to mimo takiej samej mechaniki aparat, który pozwala na o wiele więcej i wygodniej. Więcej przycisków na korpusie to mniej grzebania w menu i szybsza zmiana parametrów.

    Co do sprzętu nowy czy używany - każdy woli co innego, ja również jestem zwolennikiem tylko nowych sprzętów elektronicznych. Gdybyś się jednak decydował na lepszy sprzęt ale używany to za około 2 tygodnie sprzedaję d90 + 18-105, karta sandisk ultra 8Gb, filtry polar + uv za około 3k. Stan sprzętu jak nowy, migawka 4000 kłapnięć i oczywiście na gwarancji. Sprzedaję tylko dlatego, że miałem spory zastrzyk finansowy i mogę się przesiąść na dużo wyższą półkę.
    D300s | N17-55 | S10-20/4-5,6 | SG3-IR | Marumi CPL Super DHG | Velbon cx-888 | Tamrac Pro 12 | Tamrac System 3

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cervandes Zobacz posta
    Jedyne co bym rozważył to ewentualnie dopłatę do D90
    Robimy ankietę albo założymy się, że za chwilę padnie pytanie "Co lepiej, D5000 czy D90"?
    Wychowany na Fuji...

    Obecnie - "jedną nogą" w Nikonie... =]

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Azazel85 Zobacz posta
    Robimy ankietę albo założymy się, że za chwilę padnie pytanie "Co lepiej, D5000 czy D90"?
    hehe nie nie będzie dzisiaj pojechałem i kupiłem D5000 z obiektywem 18-105 za 2599 w fotojokerze i jeszcze wziąłem fakturkę dla szefa i mi zwrócił 460 zł VAT wiec jednym słowem kupiłem D5k z Nikkor 18-105 za 2139 zł nóweczke wiec wydaje mi się że to dobra cena
    Ps. kupiłem gdzieś po 17 i już kolo 6 godzin ślęczę nad instrukcją obsługi----> CIĘŻKI TEMAT
    ale od czegoś trzeba zacząć
    Ps.2
    Myślałem też o zakupie jakiejś książki z podstawami fotografowania oraz możliwościami wykorzystania aparatu co o tym sądzicie ?

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    Aha, równolegle ucz się obróbki zdjęć w jakimś programie graficznym
    Jestem grafikiem w Agencji Reklamowej
    Ostatnio edytowane przez sp3ed ; 13-10-2010 o 00:03

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •