Close

Strona 253 z 1849 PierwszyPierwszy ... 1532032432512522532542552633033537531253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 521 do 2 530 z 18486
  1. #2521

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Na przeciwko zajezdni MZK w dawnej wytrzeźwiałce masz serwis gaśnic, tam zapytaj. Ew. na przeciwko szpitala w bloku na dole też masz gaśnice. Na Orlenie z punkty mozna też wziąć przyzwoitą polską "jednokilówke".

    Tej marketowy chłam służy wyłącznie do tego żeby nie dostać mandatu za "niemanie".
    Dziękuję
    Pojawiam się i znikam...

  2. #2522
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Locter Zobacz posta
    Szukałem tego wątku ale on ma jakiś dziwny tytuł, a na pewno będe się tam udzielał jak już furmanka zawita pod mój dom, ale to jeszcze troche potrwa, dzięki za linka


    PS - z ciekawosci dziś zaszedłem do pierwszego lepszego sklepu z częściami, zapytałem o amortyzatory na przód - 93 euro sztuka, drogo czy tanio ?
    Wątek BMW http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=135786

    Zawieszenie (swoja drogą genialne) w BMW jest drogie lub bardzo drogie. Ja mam bete postawioną na M-Technik i za tylne gazówki zapłaciłem coś koło 700 zl/para. Przodu jeszcze nie robiłem.

    Cytat Zamieszczone przez Imago Zobacz posta
    Dziękuję
    Nie za maco.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #2523

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Ważne, żeby przy tobie został odpalony zimny silnik. Jeśli ma coś z głowicą (pęknięcia) będzie nierówno pracował. Ma pracować jak ta lala - coś nie tak - rezygnuj z zakupu bo koszty Cię zjedzą. Podobnie jak zobaczysz pseudo sportowy filtr itp. Płyn w chłodnicy ma być w miarę czysty. Pod korkiem wlewu oleju nie może być cappuccino. Po jeździe próbnej zostaw pracujący silnik i zobacz jak się wychładza (praca wentylatora, wskaźnik temperatury).

    Kompleksowy przegląd zawieszenia (ważne, bo to jest drogie), wydechu, sprawdź także emisję spalin - lamda, katalizator, wtryski. Sprzęgło ma brać ostro, ale bez szarpania. Biegi nie mogą haczyć, a tylny most wyć.

    Sprawdź także wyposażenie elektryczne - wszystko ma działać.

    Reszta jak w zwykłym aucie, czyli czy nie bite, nie przerdzewiałe itp.

    Aha, jeśli opony na tylnej osi są zdecydowanie bardziej zużyte niż przednie, odpuść sobie i nie daj sobie wmówić, że tak ma być.

    Poza tym jeśli myślisz, że 1.6 wyjdzie Ci taniej w eksploatacji niż większe silniki, to nie do końca tak jest. Przy normalnej jeździe spalanie będzie podobne, a komfort i dynamika zupełnie różne.

    BMW którym ktoś się należycie opiekował, będzie miłe w użytkowaniu i rzadko Cię niemiło zaskoczy. Model zaniedbany to skarbonka bez dna.

    Czyli uważaj i jeszcze raz uważaj. Zwłaszcza jeśli nigdy betą nie jeździłeś, bo to autko na każdym w pierwszej chwili robi wrażenie. A potem może być ból.
    Jakbym czytal poradnik przed zakupem Alfy a podobno Bedziesz Mial Wydatki sie nie psuje i zawieszenie oraz elektryka sa wieczne.

    Wylazi, ze marka nie wazna i sprawdza sie stara zasada: "jak dbasz tak masz".

  4. #2524
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Jakbym czytal poradnik przed zakupem Alfy a podobno Bedziesz Mial Wydatki sie nie psuje i zawieszenie oraz elektryka sa wieczne.

    Wylazi, ze marka nie wazna i sprawdza sie stara zasada: "jak dbasz tak masz".
    W większości przypadków problem z BMW wynika z niewiedzy i niechlujstwa użytkowników. ASO drogie potwornie, a autka - podobnie jak Alfa - wymaga specyficznego serwisu. Zaniedbania nawet pozornie wyglądających pierdół kończą się fatalnie. Oczywiście pomijam takie wpadki BMW jak 2 litrowy diesel z ostatnich wypustów.

    Jeśli ktoś liczy, że kupi szybki wózek i będzie palił kapcie bez należytej opieki dla mechaniki, a co gorsza będzie to robił tanio, to jest w ciężkim błędzie.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #2525

    Domyślnie

    katuje wszystkie odcinki top gear'a i to chyba jeden z najlepszych filmow jaki zrobili:



    cudo...
    auto rowniez

  6. #2526

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie szyby przedniej, słyszałem o możliwości wypolerowania tej szyby, widziałem efekty (przed i po), niestety straciłem kontakt z tym człowiekiem, a nie pamiętam który warsztat to robił. Macie jakieś doświadczenia w ww sprawie?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #2527

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo (z opowiesci) to polerowana szyba nie jest wcale rewelacyjnym rozwiazaniem. Ciezko to zrobic tak zeby np. nie pojawiala sie tecza. Trzeba do tego naprawde wysokiej klasy fachowca. To troche tak jak regenerowanie opon. Niby wszystko ok ale jednak nie do konca.
    Ale, tak jak mowie, znam to tylko z opowiesci.
    Pursue happiness with diligence

  8. #2528

    Domyślnie

    Wiem, że niełatwe. Gdyby było łatwe, to wszyscy by robili
    Naprawy wyświetlaczy Siemensa (BMW, Sab itp) też nie robi żadne autoryzowany warsztat, a jednak ludzie robią i to dobrze, czego ostatnio doświadczyłem osobiście, a raczej nie ja, a moja bunia
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #2529

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    Wiem, że niełatwe. Gdyby było łatwe, to wszyscy by robili
    Naprawy wyświetlaczy Siemensa (BMW, Sab itp) też nie robi żadne autoryzowany warsztat, a jednak ludzie robią i to dobrze, czego ostatnio doświadczyłem osobiście, a raczej nie ja, a moja bunia
    No ale nie porownuj przelutowania tasmy (tez przerabialem ten temat, w 9-3kach znikajace piksele to nagminna usterka) do polerowania szyby. Wyswietlacz komputera nie spowoduje, ze nagle w sloneczny dzien nie bedziesz widzial co jest przed samochodem bo sie swiatlo zalamie
    Pursue happiness with diligence

  10. #2530

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Swoją drogą dziwna sprawa z tym ubezpieczeniem. W PL za jedno autko (1.6 benzyna) płacę 450 zł, a za drugie (4.4 benzyna) płacę 530 zł. Więc różnica prawie żadna.
    Widzisz, ja za ubezpieczenie benzynowej Siesty 1.1 zapłaciłem w ostateczności 1200, a większość ubezpieczalni zahaczała o dwa koła.
    Sprzedałem w tym roku w diabły zanim OC wygasło, bo przyszły chude czasy i bym zbankrutował, jeszcze przy tych cenach paliw.
    Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
    D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
    Last.fm | www.marekpraski.pl

Strona 253 z 1849 PierwszyPierwszy ... 1532032432512522532542552633033537531253 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •