Close

Strona 1502 z 1862 PierwszyPierwszy ... 502100214021452149215001501150215031504151215521602 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15 011 do 15 020 z 18613
  1. #15011

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Tfuu na Audi

    GOLF to jest samochód! Prawdziwy złoty gral



    Nie ma się co dziwić... każdy chciałby jeździć Golfem, szczególnie 1.6 w TDI'ku

    Ponad czasowe wnętrze:

    Załącznik 39387

    Komputer pokłądowy rodem ze Star Treka lub Sokoła Milenium, jak kto woli

    Załącznik 39388

    I ten komfort podróżowania, mega wygodne siedzenia

    Załącznik 39389

    Oraz to co Tygryski kochają najbardziej, ultranowoczesne silniki przeznaczone do pokonywania milionów kilometrów przy minimalnym zużyciu paliwa jednocześnie doprowadzając kierowcę do motomechanicznego orgazmu dzięki minimum 250 KM

    Załącznik 39390

    Właśnie zmieniłem swoją BMkę 3 z przebiegiem 0,5mln kilometrów na 2,5 letniego golfa 1,6TDi, na razie jestem bardzo zadowolony, jeździ fajnie i pali wyjątkowo mało.

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  2. #15012
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    W tym przypadku skrzynia powinna dać radę. Upewnij się tylko, że to 1.4 TSI już na pasku, nie na łańcuchu. W 2015 mogły się jeszcze gdzieś zdarzyć niedobitki produkcyjne z łańcuchem które stanowczo odradzam.
    1395 cm^3, czyli EA211, w teorii "ten poprawiony". Bardziej zastanawia mnie skrzynia i to, czy ma szansę dojechać do tych 200 tys. bez awarii przy regularnej wymianie oleju.

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    U mego przyjaciela zaczął brać olej po przekroczeniu 100 tys km w zatrważającej ilości. Skończyło się ugoda sadową i naprawa w ASO. U drugiego ten silnik przy 140 tys km jak orzekł rzeczoznawca uległ zużyciu. Naprawa główna remontowa w jakimś super zakłądzie specjalizującym się na Południu Polski wyniosła tylko 8 tys zł.
    Sam rozważałem Golfa, albo lepiej Audi A3 trzydrzwiowe z tym silnikiem ale ..... jak wyżej ....może moi koledzy mieli pecha, choć auta były serwisowane wzorowo w ASO oba
    ..
    Pytałem o skrzynię nie o silnik Jakie dokładnie 1.4 TSI to były? Bo były co najmniej 3 rodzaje.

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Przyczyna jest prosta: https://youtu.be/clcTYPF3PY8?t=240

    A co do skrzyni, brałbym zwykły automat hydrokinetyczny, żadnych wynalazków.
    Znajdź coś popularnego z VAGa nie starsze niż 6 lat z hydrokinetykiem Niestety, kupno w Polsce auta w kombinacji:
    - z polskiego salonu
    - nie po grubym dzwonie (jakieś stłuczki parkingowe są ok)
    - popularny model, tak żeby nie trzeba było szukać mechanika "specjalizującego się w marce"
    - znośny przebieg (nie więcej niż 25 tys. km rocznie)
    - benzyna
    - automat
    - udokumentowana wymiana oleju w silniku co nie więcej niż 20 tysięcy i w skrzyni co 80 tysięcy
    - wyposażenie powyżej poziomu ABC (absolutny brak czegokolwiek)
    to jak szukanie świętego Graala.

  3. #15013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    to jak szukanie świętego Graala.
    Da się, da się tylko trzeba zapłacić konkret., a my Polacy nie lubimy płacić
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #15014

    Domyślnie

    Kolega wymienił dq200 tuż po opuszczeniu salonu, w swoim tiguanieII(dwa lata temu, od tamtej pory ok no ale niski przebieg) drugiemu padła w używanym golfieVI ze sporym już przebiegiem. Szybki risercz jest dość jednoznaczny - to bardzo awaryjna skrzynia.
    Dla kogoś z boku kult VAG jest dość niezrozumiały, tyle wadliwych serii - począwszy od 2.0tdi, czyli od 2003 roku. Poprawili pompy, to dali pekajace głowice, poprawili głowice, to dali wadliwe wtryski. Benzynowe tsi - podobnie, głowice, łańcuchy, pierscienie olejowe. Planowana, systemowa polityka koncernu(na netflixie jest fajny dokument o ich oszustwie z normami emisji, bardzo zbiezny obraz).
    Żeby nie było, co napisałem, ale sam bym wskoczył go GTI albo Erki gdybym miał fundusze

  5. #15015
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zaskoczyła mnie dzisiaj oferta przedłożenia OC, przy wszystkich zniżkach od lat zjazd ceny z 590zł na 420zł, efekt pandemii ?

  6. #15016

    Domyślnie

    Brat ma france z 2.0 benzyną, dwa dni temu przedłużył ubezpieczenie i zapłacił ok 400zł, pytał się o kolejny samochód czyli coupe z 3.0 i tam oc za ok 500-550zł. Dwa lata temu za klekota 1.6 płaciłem prawie 700zł. Obaj operujemy na pełnych zniżkach.

  7. #15017
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam zarejestrowane w Krakowie, wiec tez trzeba brać pod uwagę, znajomi pod Krakowem sporo taniej.

  8. #15018
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Przygody z poszukiwaniem auta z automatem ciąg dalszy: czy ktoś z was posiada Renault ze skrzynią EDC i może powiedzieć coś na temat jej awaryjności?

  9. #15019

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Znajdź coś popularnego z VAGa nie starsze niż 6 lat z hydrokinetykiem
    Ależ proszę bardzo, jeśli już musi być VAG. Wszystko jest, z wyjątkiem polskiego salonu, ponieważ dla Polaków tak wypasionych fur Niemcy nie sprzedawali, niestety.
    https://www.cars.com/vehicledetail/d...9966/overview/

  10. #15020
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Ależ proszę bardzo, jeśli już musi być VAG. Wszystko jest, z wyjątkiem polskiego salonu, ponieważ dla Polaków tak wypasionych fur Niemcy nie sprzedawali, niestety.
    https://www.cars.com/vehicledetail/d...9966/overview/
    Ja wiem, że nasza władza co krok świętuje sukcesy, ale Wisconsin jeszcze nie anektowaliśmy? Swoją drogą chciałbym widzieć minę polskiego ASO jakbym przyjechał czymś takim na naprawę skrzyni. Chociaż w sumie oni skrzyń nie naprawiają to im wszystko jedno co montują

Strona 1502 z 1862 PierwszyPierwszy ... 502100214021452149215001501150215031504151215521602 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •