Close

Strona 103 z 1849 PierwszyPierwszy ... 353931011021031041051131532036031103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 18486
  1. #1021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Właśnie piszesz o momencie, nie mocy. To Nm odpowiadają za przyśpieszanie.
    Za przyspieszenie odpowiada moc. Moment to bełkot marketingowy mający na celu zapewnienie jakie diesle są wspaniałe. Bolid F1 ma 300Nm i przyspiesza dużo lepiej od dowolnego diesla. Bo ma dużą moc. Fizykę nie obchodzi czy moc uzyskiwana jest mega momentem czy mega obrotami.

    Oczywiście bez momentu nie ma przyspieszenia. Tak samo bez obrotów. Więc nie ma sensu mówić że Nm odpowiadają za przyspieszenie, bo tak samo można by powiedzieć że obroty odpowiadają za przyspieszenie. Dlatego za przyspieszenie odpowiada moc.

  2. #1022
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_suse10 Zobacz posta
    Za przyspieszenie odpowiada moc. Moment to bełkot marketingowy mający na celu zapewnienie jakie diesle są wspaniałe. Bolid F1 ma 300Nm i przyspiesza dużo lepiej od dowolnego diesla. Bo ma dużą moc. Fizykę nie obchodzi czy moc uzyskiwana jest mega momentem czy mega obrotami.

    Oczywiście bez momentu nie ma przyspieszenia. Tak samo bez obrotów. Więc nie ma sensu mówić że Nm odpowiadają za przyspieszenie, bo tak samo można by powiedzieć że obroty odpowiadają za przyspieszenie. Dlatego za przyspieszenie odpowiada moc.
    Z matematycznego punktu widzenia ten moment obrotowy jest potężny, jeśli weźmie się pod uwagę obroty silnika.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #1023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    ps.te to by mi nawet pasowało bo klimaty jakieś bliskie
    http://allegro.pl/bmw-e46-2003r-stan...387121693.html
    generalnie nie szukaj aut z Gniezna
    E46 to baaardzo dobry wybór, ale jeżeli już 4 cylindry to 150KM, poszukaj wersji 330dx, będzie trochę droższa, trochę więcej paliła, ale napęd na 4 kapcie to Ci się przyda. Ja swoją 330xi na Biebrzy się super czułem i nie miałem tam żadnych problemów, zimą taką jak teraz ( no taką jak rok temu ) też, choć oczywiście 5 jest tym optimum które BMW się najlepiej udało-trakcja

  4. #1024

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Z matematycznego punktu widzenia ten moment obrotowy jest potężny, jeśli weźmie się pod uwagę obroty silnika.
    Moc jest potężna nie moment. Większość diesli 2,2 z CR ma porównywalny moment z F1.

  5. #1025

    Domyślnie

    Tadziu, nie nie ja jeszcze nie dorosłem do BMW, może w następnym wcieleniu. Na razie dość mego przynudzania. Jak znajdę cos konkretnego to sie pochwalę
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 04-01-2011 o 19:29
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #1026

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    W myśl jego zapewnień pozwolę sobie jednak jeździć bez tykającej i cuchnącej bomby zegarowej w d....
    Pracował tam jako nocny stróż? To największa bzdura jaką słyszałem, a skoro mówi to gazownik, to tym bardziej bym go omijał. Widziałeś rozerwany zbiornik gazu? A ja widziałem kilkanaście rozerwanych zbiorników na benzynę.

    Jest mała liczba bezproblemowych, duża gdzie jeździ toto tak sobie i mała gdzie jeździ bardzo źle.
    Nie wiem jakie są statystyki bo nikt ich nie przedstawił oficjalnie. Wiem jakie są statystyki u mojego gazownika. Na kilkunastu kierowców, którym go poleciłem, wszyscy są zadowoleni, jeżdżą bezawaryjnie od wielu lat, wszyscy wymieniając samochody zakładali u niego kolejne instalacje. Wiem też, że przyjeżdżają do niego na montaż nawet z odległych miejscowości.

    Z gazownikami jest ten sam problem co z hydraulikami, jest ich dużo, ale o fachowca trudno
    Zanim trafiłem do mojego, przejechałem wszystkie (wtedy 7) warsztatów w okolicy. 5 nie wzbudziło mojego zaufania już po pierwszym rozeznaniu, w przypadku kolejnych, po pierwszej rozmowie. Albo opowiadali bajki z mchu i paproci, albo nie mieli pojęcia o nowoczesnych instalacjach, emulatorach itp., albo chcieli instalować instalację niedopasowaną do mojego auta, albo w sposób urągający zdrowemu rozsądkowi. Na ogół odwalali chałturę.
    Kilka prostych zasad dobrego gazownika:
    -nie przyjmuje do roboty aut z niesprawnymi silnikami
    -już na wstępie proponuje kilka rozwiązań...podaje wersję eko i wersję max, jest otwarty na nietypowe rozwiązania - ja zaproponowałem instalację, której nie miał w ofercie. Powiedział - proszę przyjechać za kilka dni, popytam kolegów, dowiem się szczegółów, poznam szczegóły techniczne i zobaczymy. Jak przyjechałem, było pytanie - wie pan, że ona jest nie tylko lepsza, ale i sporo droższa od mojej propozycji? Znałem ceny, więc podana przez niego była zaskoczeniem, tańsza niż myślałem o 250zł Wyszukał mi jeszcze większy zbiornik toroidalny i inny przełącznik gaz/benzyna.
    -ma darmowy serwis (każdą zamontowaną u niego instalację mam serwisowaną - przeglądy i regulacje - za darmo, płacę tylko za ewentualne części)
    -daje pełną gwarancję na montaż (nie na instalację, bo od tego jest producent) - w ramach gwarancji mam darmowe regulacje przez 5 lat od założenia i darmowy przegląd.
    -zapewnia serwis i części zamienne przez cały okres używania konkretnej instalacji - mimo, że moja instalacje od 3 lat nie jest produkowana, mam zagwarantowane wszystkie części.
    -ma bazę swoich klientów i sam pamięta o przeglądach - nawet jeżeli zapomnę, to sam zadzwoni, albo podjedzie po drodze i się umówi na przegląd. Zabierze i odwiezie zrobione.

    Ilu jest takich? Nie wiem, ale z forum dolnośląskiego BMW wiem, że na terenie dolnośląskiego zaledwie kilku, więc w całej Polsce pewnie góra 100. Ale większość ludzi jedzie do najbliższego lub najtańszego. Ładuje byle jaką instalację lub niedostosowaną do silnika czy auta. Żeby tylko ciąć po kosztach. No to później mają koszty. A mity rodzą się na pniu...jaki ten gaz zły

    Na przykład jakie? Ja znam kupę faktów a nie mitów z czego tylko jeden ma wydźwięk pozytywny.
    Pisały o tych mitach różne portale, nawet na wybiórczej było coś o tym.

    Mit 1 – Instalacje LPG są niebezpiecznie, mały wyciek gazu grozi wybuchem
    To jedna z większych bzdur, nikt nie widział, ale wszyscy wiedzą . Do tej pory nie zarejestrowano przypadków wybuchu instalacji przy prawidłowym użytkowaniu i serwisowaniu. Badania ADAC dowodzą, że rozerwanie zbiornika nie jest możliwe, a w czasie wypadku do zapalenia pojazdu dochodzi zazwyczaj z powodu rozlanej benzyny.
    Mit 2 - Instalacja zajmuje dużo miejsca
    Bzdura, po to kupuję kombi żeby móc korzystać z dobroci jego bagażnika. Mam zbiornik toroidalny 50l co pozwala przejechać nad morze na jednym tankowaniu.
    Mit 3 - Samochodami z instalacją LPG można wjechać na parking podziemny
    Nieprawda, tylko na takie, które nie mają wentylacji...a na takie sam bym nie wjechał
    Mit 4 - Auto na gaz jest wolniejsze od auta na benzynę
    To już zależy od instalacji. Instalacje od IV generacji mają podobne zużycie i podobne osiągi. V generacji mają trochę większą moc i nieco niższe spalanie na gazie. Sprawdzone na hamowni u Goduli i w praktyce.
    Mit 5 - Gaz niszczy silnik.
    Nieprawda...przy założeniu, że prawidłowo dobrana jest instalacja, emulator (w starszych instalacjach), prawidłowo zrobiony montaż oraz silnik i instalacje są prawidłowo serwisowane. W określonych sytuacjach (np silniki o podwyższonej temperaturze) mogą być nawet trwalsze na gazie. Spaliny mieszaniny powietrzno gazowej nie zawierają takich zanieczyszczeń jak spaliny mieszaniny powietrzno benzynowej. Na tłoku i ściankach cylindra nie osadza się nagar.
    Mit 6 - Do diesla nie można zamontować gazu.
    Bzdura, są instalacje do takich aut.

    Oczywiście nie przekonam przekonanych, że gaz jest be, ale ja wiem jedno...BMW 520i przez 6 lat użytkowania na gazie zarobiło spokojnie na drugie takie samo BMW. Ostatni wyjazd nad morze i z powrotem + jazda na miejscu kosztował mnie 170zł. Żadnej awarii. Wymiana części na przeglądzie po 5 latach - 125zł. I mówię tu o samochodzie dwudziestoletnim, z silnikiem o przebiegu ponad 500 000km.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #1027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Najchętniej to bym se kupił auto marzeń którym jest Honda CRV model 2000, ale nowych już nie ma a model 2003 już mniej się podoba i piekielnie drogi.
    To dla mnie ideał samochodu łączącego wszystko co mi trzeba i w góry, na ryby, na zimowe warunki ideał i na trasie można pocisnąć te 150KM, a i do pracy świetny. Jeździłem trochę CRVką z roku 2001 piękna jazda.
    Hm, skoro takie klimaty też lubisz, to może Forester XT by Ci przypasował? Moim zdaniem (i nie tylko moim), na asfalcie wypada bardzo dobrze, w każdym razie lepiej niż choćby to CRV, a i zimę/ryby itp też obskoczy

  8. #1028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_suse10 Zobacz posta
    Moc jest potężna nie moment. Większość diesli 2,2 z CR ma porównywalny moment z F1.
    1. Nie kręcą się do 18k rpm
    2. ważą ze 3x więcej
    3. nie mają tak szybkich skrzyni i mniejsze koła napędowe
    4. palą jakby mniej

    I to wszystko zależy czy rozpatrujemy sam silnik, czy w połączeniu ze skrzynią i przełożeniami wtórnymi (jak koła).

    Równie trafny byłby przykład Yamahy R1. "Tylko" ~190 KM, przyśpieszenia zbliżone do F1, momentu i mocy z 1/3.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  9. #1029

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    1. Nie kręcą się do 18k rpm
    Hahaha widzisz, czyli mówisz o mocy

    Przyspieszenie zależy od momentu, ale tego na kołach. A moment na kołach zależy od mocy silnika

    EDIT: Palą jakby więcej, bo wielkie prędkości obrotowe - wielkie siły tarcia w silniku - wielkie wydzielanie ciepła - dużo paliwa dlatego robienie mocy momentem jest oszczędniejsze. Fakt że ogromny moment - wielkie siły na skrzyni i sprzęgle, które są przez to bardziej narażone na awarię ale to już inny temat
    Ostatnio edytowane przez andrzej_suse10 ; 04-01-2011 o 20:07

  10. #1030

    Domyślnie

    Moment na kołach zależy głównie od skrzyni biegów. I za przyśpieszanie decyduje moment obrotowy (przebieg) silnika. Moc decyduje o prędkości maksymalnej osiąganej na danym biegu.
    Potrafisz bez sięgania do źródeł powiedzieć przy jakich dokładnie obrotach jest max moc i moment Twojego silnika? Znasz na pamięć wartości maksymalnej mocy na kołach na danym biegu (dla ułatwienia - na każdym gdzie indziej)? Wysokie wartości momentu i jego płaski przebieg wykorzystać potrafi każdy kierowca i czuć to choćby po wgniataniu w fotel. Z mocy maksymalnej realnie mało kto potrafi skorzystać i w codziennej jeździe ma ona znaczeni w najlepszym razie 3-cio rzędne. Choć wielu się nią podnieca niczym nastolatki znalezionym na strychu Playboyem.


    Cytat Zamieszczone przez andrzej_suse10 Zobacz posta
    EDIT: Palą jakby więcej, bo wielkie prędkości obrotowe - wielkie siły tarcia w silniku - wielkie wydzielanie ciepła - dużo paliwa dlatego robienie mocy momentem jest oszczędniejsze. Fakt że ogromny moment - wielkie siły na skrzyni i sprzęgle, które są przez to bardziej narażone na awarię ale to już inny temat
    Wspomniana przeze mnie R1 kręci się do bodaj 17k rpm. Pali średnio z 6,5 l/100, jak się bardzo postarać, to może z 10.
    Ostatnio edytowane przez de Fresz ; 04-01-2011 o 20:15
    I'm one of those bad things that happen to good people

Strona 103 z 1849 PierwszyPierwszy ... 353931011021031041051131532036031103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •