Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 58

Wątek: Warunki zabawy!

  1. #31

    Domyślnie

    Swoop - punkt poruszony przez Ciebie jako pierwszy - już mamy załatwiony - zdjęcie do pojedynku musi byc wykonane PO ustaleniu wszystkich warunków między oponentami - była o tym mowa wcześniej.
    Co do tematów to wydaje mi się że powinny by na tyle ogólne aby dawac możliwośc różnorakiej interpretacji - np w ruchu, przy pracy, starośc itp. Każdy z takich tematów może by realizowany na różne sposoby - w zależności od własnych preferencji, zasobów sprzetowych oraz okolicy, w której mieszkają pojedynkowicze. Myślę, że zamiast dyskutowac nad szczegółami coraz dogłebniej lepiej by było stanąc w szranki Kto odważny? W końcu to nie pojedynek na śmierc i życie ani walka o złote gacie!

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Jestem zdania ze pierwsza propozycja powinna pasc ze strony wyzywajacego. Pozniej modyfikuja ustalenia, niekoniecznie publicznie, choc nie ma przeciwwskazan, ale najazniejsze jest aby konkretny i ustalony temat pojawil sie w watku.
    Mylę, że wersja Czornyj jest najbardziej prawidłowa.
    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Z tym sprawa jest prosta. Jeśli ktoś rzuca wyzwanie ogólne, to zwykle sam proponuje temat i tak jest OK. Ale jeśli rzucamy wyzwanie konkretnej osobie, to wtedy oczywiście też możemy coś zaproponować (choćby po to, by uniknąć czczej gadaniny), ale oczywistym jest, że ostatecznie wybór broni należy do pozywanego...
    Wybór broni zawsze należał do pozwanego. Jeżeli ktoś szuka jakiegokolwiek chętnego to wtedy może coś sam zaproponować.

    Czy będę potrzebni sekundanci?
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  3. #33
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    albo medyk ?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #34

    Domyślnie

    Trzeba jednak uważać z pojedynkami.

    Z Kodeksu Boziewicza:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_Kodeks_Honorowy

    "W Kodeksie daje się zauważyć próbę uwspółcześnienia zasad dotyczących pojedynków. Za osoby "honorowe" tzn. zdolne do pojedynku uważa się nie tylko szlachtę, ale również osoby z wykształceniem conajmniej średnim lub wykonujących zawody twórcze, a także sprawujących ważne funkcje społeczne ([...]W myśl tej zasady należy udzielić satysfakcji honorowej wieśniakowi, który jest posłem na sejm. - Art. 5)."
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  5. #35

    Domyślnie

    No to co, można startować?
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 04-01-2007 o 11:10
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  6. #36

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze "małą" prośbę/pytanie : czy byłoby możliwe wydzielenie działu pojedynek tak aby patrząc na strone główną było widać czy są nowe wpisy (data/godz. itp). Myślę, że wielu userom byłoby łatwiej znaleźć ten pojedynkowy dział oraz nowe wpisy. Jeśli się nie da - trudno
    Ostatnio edytowane przez jm ; 04-01-2007 o 15:14

  7. #37

    Domyślnie

    A może dodać jeszcze możliwość "rzucenia rękawicy na arenę (forum)" i pojedynku z tym, kto pierwszy ją podejmie?
    Pozdrówka!
    suchanek108

  8. #38
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez suchanek108 Zobacz posta
    A może dodać jeszcze możliwość "rzucenia rękawicy na arenę (forum)" i pojedynku z tym, kto pierwszy ją podejmie?
    mysle ze nikt ci tego nie broni

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Cytat:
    Chodzi o to czy przyjmujący wyzwanie czy otrzymujący wyzwanie?
    Poniewaz wyzwany musi zaakceptowac wyzwanie, uznalem ze nalezy napisac "przyjmujacy wyzwanie". Faktycznie roznica jest spora, natomiast kogos kto nie przyjal wyzwania nie mozna okreslic przegrywajacym walkowerem. Po prostu nie zaakceptowal zasad zabawy lub z innego powodu nie jest nia zainteresowany.
    Ja jeszcze w kwesti określenia stron przystępujących do pojedynku.

    2. Wyzwanie na pojedynek musi nastapic publicznie, a przyjmujacy (tu po prostu wyzwany) wyzwanie musi sie na nie zgodzic. Wyzywajacy i wyzwany ustalaja temat jednoglosnie, z tym ze pierwsza propozycja powinna pochodzic od wyzwanego.

    Uważam, że powinno być poprostu "wyzywający" i "wyzwany" na pojedynek.
    Przyjmujący - to ktoś, kto się zgodził i przyjmuje wyzwanie, więc nie może przyjmujący odrzucać, bo wtedy jest "odrzucający" wyzwanie.
    Ostatnio edytowane przez ZbychuO ; 04-01-2007 o 16:58
    Pozdrawiam - Zbycho

    d700 / d200 | waliza gratów | kompletny brak czasu na robienie zdjęć http://zbychoo.blogspot.com/

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Uznalem za oczywistosc fakt, iz zdjecia maja byc wykonane po rozpoczeciu pojedynku. Jesli jednak uwazacie ze trzeba to dopisac, sluze.
    a jak dwóch się umówi, że pojedynek jest na szuflady
    pozwolić im strzelać zleżałą amunicją?

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •