Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Klient swoje a serwis swoje

    Witam!
    wysłałem niedawno swoja d80 do regulacji AF (posiadał Front Focus). po 2 tygodniach od wysyłki otrzymałem kosztorys który zwalił mnie z nóg. ujrzałem kwotę 400zl gdzie przed wysyłką powiedziano mi ze regulacja kosztować będzie 100zl. okazało się ze muszę dokonać regulacji geometrii korpusu, ponieważ rzekomo aparat mi spadł na ziemie lub działały na niego mocne naciski. z aparatami obchodzę się jak z przysłowiowym jajkiem, wiec jestem pewny ze nic takiego nie miało miejsca. do tego wymienia mi gumy czego nie chciałem. zadzwoniłem i zapytałem się czy regulacja geometrii korpusu wpływa na prace i jakość zdjęć, pan po drugiej stronie powiedział ze ma wpływ. zaakceptowałem kosztorys jednak czuje mocny niesmak. powiedzcie mi co mogło spowodować wykrzywienie aparatu skoro nie był uderzony?
    pozdrawiam Remik
    podpis niezgodny z regulaminem

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    a bylo tak dobrze, czytalem mile opinie i mialme nadzieje ze zmieni sie na lepsze. a okazuje sie ze tam nadal jest "pięknie"
    podpis niezgodny z regulaminem

  4. #4

    Domyślnie

    ja to jestem ciekaw jak oni to ztwierdzili i jak beda prostowac...

  5. #5

    Domyślnie

    Juz wiem dlaczego serwisant uznal ze mi aparat upadl. wedlug serwisantow nikona przyczyna odpadajacych gum byl upadek lub nadmierny nacisk :/
    podpis niezgodny z regulaminem

  6. #6

    Domyślnie

    a może upadł im w serwisie ? To by było logiczne
    D90 , N18-105 , V58 1.4 , N50/1.8 AF, SB700 , miłość do przyrody.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie musiał upaść. Chyba nikon zapomniał jak robi się aparaty. Mam D90 z którym obchodzę się jak z jajkiem i co? Plastiki trzeszczą jak w starym Renault Clio. A zamiast to porządnie skręcić to dają zatrzaski.

  8. #8

    Domyślnie

    Z niecierpliwością czekam na wynik regulacji! Mam BF, w D80 i mocno zastanawiam się czy wysłać im swój aparat. 400zł jednak nie dam, żeby nie wiem co się działo.
    D7100 + MB-D15 | D80 + MB-D80 | 14-24/2.8G | 18-55VR | 70-300VR | 35/1.8G | 85/1.4G | SB-900 | SB-800 | 650AW | 055XPROB | 501HDV |

  9. #9

    Domyślnie

    Haha, dobre, też miałem tak w przypadku mojego klienta, aparat który ostrzy ze wszystkimi obiektywami dobrze, a z zakupioną 35 f1.8 źle, po wysłaniu do serwisu znaleźli tyle rzeczy do wymiany w D80 że aż mi szczena opadła Za klienta użerałem się z serwisem, skapitulowali, wyregulowali 35 i jest jak ta lala Oni na czymś muszą zarobić, obawaim się, że robią to na nieświadomych klientach.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  10. #10

    Domyślnie

    zrobili, ale niesmak pozostał. 400zl? miałem po tym słać d300 ale chyba poleci do berlina, panom podstępnym podziękuje.
    podpis niezgodny z regulaminem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •