Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Pierwsza sesja...

    Witam. Jestem nowy na forum i chciałbym Was prosić o ocenę mojej pierwszej "sesji". Rozpoczynam przygodę z fotografią więc proszę o wyrozumiałość...





    Wszystkie rady i krytyka mile widziana

  2. #2

    Domyślnie

    na pierwszym i na trzecim mina modelki zabija

    ogólnie jeśli zaczynasz przygodę z fotografią to nie zaczynaj jej od obróbki, tylko od nauki dobrych kadrów
    Mamiya + Sony

  3. #3

    Domyślnie

    zdjęcia bardzo złe, nieostre, niedobrane kolory, balans bieli, kadry - wszystko jest ZUE
    najpierw dużo oglądaj zdjęcia które na tym forum pokazują bardziej zaawansowani nikoniarze,
    potem dużo czytaj jak je zrobić a potem kup stałkę i ćwicz, ćwicz i jeszcze rac ćwicz

    albo olej to co napisałem i po prostu rób zdjęcia - ale nie pokazuj ich na tym forum,
    najlepiej nikomu ich nie pokazuj
    Ostatnio edytowane przez anthrax00001 ; 09-10-2010 o 23:23

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anthrax00001 Zobacz posta
    zdjęcia bardzo złe, nieostre, niedobrane kolory, balans bieli, kadry - wszystko jest ZUE
    najpierw dużo oglądaj zdjęcia które na tym forum pokazują bardziej zaawansowani nikoniarze,
    potem dużo czytaj jak je zrobić a potem kup stałkę i ćwicz, ćwicz i jeszcze rac ćwicz

    albo olej to co napisałem i po prostu rób zdjęcia - ale nie pokazuj ich na tym forum,
    najlepiej nikomu ich nie pokazuj
    Nie do końca się zgodzę z powyższym. Zdjęcia same w sobie może nie są bardzo zle, ale obróbka je dobiła. Na pocieszenie mogę tylko dodać, że + jak dla mnie jest to, ze kolega szymik88 nie używał lampy wbudowanej jak to większość na początku ma w zwyczaju. Moją radę dla szymik88 jest oczywiście podpatrywanie innych, ćwiczenia ale tez na poczatek garść informacji użytecznych czyli książka o podstawach ewentualnie można wygooglać podstawowe informacje. Później trzeba o nich pamiętać i z ta świadomością próbować. Co do stałek to sie nie zgodzę. Nie każdemu one pasują i nie każdy lubi być "ograniczony" przez jedną ogniskową. Tak na prawdę to z czasem będzie wiedzieć czy potrzebuje stałkę i jaką czy może jakiegoś zooma. Co do pokazywania na forum to faktycznie lepiej próbować przez kilka miesięcy robić zdjęcia i później po surowym przebraniu własnych zdjęć można coś wrzucać. Obróbką na razie sie nie przejmuj. Rób zdjęcia tak byś byl z nich zadowolony. Staraj się uwiecznić chwile, nie tylko pozy. Na zdjęciach które wrzuciłeś para patrzy cały czas w obiektyw (oprócz ostatniego) i przez to zdjęcia sa nienaturalne. Pobaw sie bardziej na zasadzie, że oni zajmują się sobą a ty jako podglądacz ich focisz i wtedy powinno być lepiej. Oczywiście musisz pomysleć nad kadrem itd.
    zyczę dobrej zabawy.
    pozdrówka

  5. #5

    Domyślnie

    Przekombinowałeś z obróbką , kontrast między 1 i 2 bardzo mocny , generalnie widać że eksperymentujesz jeszcze mocno ;]

    Mina modelka no cóż , nie z każdym uda się zrobić dobre zdjęcia , rola modeli bardzo ważna ;]

  6. #6

    Domyślnie

    Nie przejmuj sie negatywnymi wypowiedziami po prostu cwicz ale to co musisz poprawic to kontakt z modelami bo oni wygladaja jakby byli na ciebie obrazeni
    Fotografia dla zabawy nie dla zarobku!!!
    D600,Zeiss 35mm F2,N 60/2.8D,N 85mm 1.4 AI-S,N 105mm 2.5 AI-S,N 105mm DC,N 28-80mm f/3.3-5.6g,Tamron 19-35mm

  7. #7

    Domyślnie

    jak na pierwszy raz to jest przyzwoicie , widziałem duzoooo gorsze początki

  8. #8

    Domyślnie

    Problem z tymi zdjęciami jest taki, że wyraźnie widać, że są pozowane i przez to mało naturalne - moim zadnie wyglądają jak z rodzinnego albumu.

  9. #9

    Domyślnie

    Zgadzam się obróbka i brak ostrości to to co najbardziej razi ale nie wolno się załamywać tylko trzeba próbować dalej bil78 ma rację widziałem duzoooo gorsze początki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •