Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Sigma 50mm f1.4

  1. #1

    Domyślnie Sigma 50mm f1.4

    Od paru dni jestem posiadaczem Sigmy 50mm f1.4. Niestety zauważyłem pewien następujący problem.
    Mając ustawioną ostrość na nieskończoność AF blokuje się, i przy próbie ustawienia ostrości na obiekt ustawiony blisko AF nie działa - coś jakby się zacinał. Problem jest notoryczny. Dopiero gdy manualnie przekręcę pierścień o kilka stopni AF znów zaczyna działać.
    Nie ma problemu gdy ostrość ustawiona jest w połowie skali wówczas AF dziala bez problemu.
    Problem jest tylko wtedy gdy obiektyw "wkręca się" na max w nieskończoność.

    Może mi ktoś poradzić co z tym zrobić? Czy to jest wada czy urok obiektywów uniwersalnych?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie, to nie jest urok standardów. Serwisuj.
    S5Pro, N35/2D, N60/2.8D, N18-105VR, S10-20, SY8, E400
    Dużo metalowych obiektywów z gwintem

  3. #3

    Domyślnie

    Może ktoś podpowie mi co w tej sytuacji zrobić?
    Oddałem w/w sprzęt do serwisu. Czekam już na naprawę 2 tydzień. Chyba jest to coś poważnego bo dowiedziałem się że zamówione zostały części zamienne (za granicą). Nie wiem kiedy ostatecznie obiektyw będzie naprawiony.

    Najbardziej irytuje mnie to że umoczyłem 2 kPLN za obiektyw który od początku był uszkodzony i w chwili obecnej nie mogę z niego korzystać! Poprostu wydałem pieniądze na nic.
    Nie wiem ile jeszcze będę czekał na naprawę.

    Pytanie: czy zamiast oddawać go do serwisu powinienem wrócić do sklepu i zwrócić ten obiektyw a następnie uprzejmie poprosić sprzedawcę o wydanie mi takiego który spełnia funkcje gwarantowane przez producenta.
    Rozumiem że zdarza się że sprzęt może ulec uszkodzeniu w trakcie użytkowania i wtedy jest sens serwisowania. Ale w moim przypadku poszedłem do sklepu i wydałem kasę za szmelc myśląc że kupuję to czego oczekiwałem.
    Odpowiedź próbowałem znaleźć w kodeksie jednak jest to trochę zawile napisane i sam nie wiem czy przysługuje mi prawo wymiany sprzętu na nowy.

    Może macie doświadczenia w takich sprawach i możecie coś poradzić?

  4. #4

    Domyślnie

    Gwarantem jest Sigma - czyli serwis Sigmy. Sklep pośredniczy w sprzedaży, rękojmia raczej tu nie przysługuje.

    IMO zdarza się, naprawią i bedzie git

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcello78 Zobacz posta
    Najbardziej irytuje mnie to że umoczyłem 2 kPLN za obiektyw który od początku był uszkodzony i w chwili obecnej nie mogę z niego korzystać! Poprostu wydałem pieniądze na nic.
    Nie wiem ile jeszcze będę czekał na naprawę.

    Może macie doświadczenia w takich sprawach i możecie coś poradzić?
    Sprawdzać szkła w sklepie i nie kupować w ciemno. Taka ma rada.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •