Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 95
  1. #1

    Domyślnie Przesiadka na D700 i...

    ... i od razu problem. Po trzech dniach uzytkowania, Nikon D700 uraczyl mnie problemem padnietego ekranu LCD Przez trzy dni wszystko dzialalo jak nalezy, az nagle wyswietlacz zaczal wyswietlac szare, biale i czarne linie... i nic poza tym. Stalo sie tak w momencie, gdy bateria w gripie (nowa Alpha Digital z aku Phottix) osiagnela status 0% i body - zamiast przejsc na zasilanie na baterie w korpusie - wywalilo ERR. Od tego momentu ekran wyswietla tylko linie.
    Z tego co czytalem w necie, takie historie zdarzaja sie w D700. Nigdy wczesniej nie mialem takiej sytuacji z zadnym aparatem. Czy cos jest na rzeczy z jakoscia D700 czy to zwyczajny pech? Mnie to wyglada na problemy z elektronika i ewentualnie jej prawidlowym zabezpieczeniem. Czy ktos z Was spotkal sie z podobnym problemem?
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #2

    Domyślnie

    było nie oszczędzać na zamiennikach... kupiłeś D700 to i kilka stówek chyba by Cię nie zbawiło, a teraz i tak jesteś masę kasy w plecy
    D5 | D850 | D810 | D800 | AF-P N10-20VR | N24-70G ED | N24-70E VR| N24/1,8G ED | N50/1,8G | N85/1,8G | N70-200/2,8E VR | N200-500/5,6E VR | N300/2,8G VRII | N400/2,8E FL | N500/4G VR | N600/4G VR | TC x1,4 III | TCx1,7 II | TCx2,0 III | SB-300 | SB-700 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tgollob_jamessuchar Zobacz posta
    było nie oszczędzać na zamiennikach... kupiłeś D700 to i kilka stówek chyba by Cię nie zbawiło, a teraz i tak jesteś masę kasy w plecy
    No to zes koledze pomogl ......
    Mam dzisiaj tyle roboty, ze nie wiem co olac pierwsze.

  4. #4

    Domyślnie

    A co tu pomagać, jak ktoś robi "sztuczne" oszczędności? Wszędzie masa narzekań na zamienniki (zdarzają się wyjątki, owszem), to po jasną chorobę się w nie pakować? Awaria na własne życzenie - tak to wygląda.
    ABC bezpieczeńśtwa dla każdego "elektryka": nie podłączamy do aparatu nieoryginalnych elektronicznych urządzeń - i koniec. Jak ktoś podpina, to niech potem nie płacze...

    Cytat Zamieszczone przez streetfighter69 Zobacz posta
    Czy ktos z Was spotkal sie z podobnym problemem?
    Tak, masa ludzi narzekających na wadliwe działanie zamienników
    Może takiego konkretnie przypadku nie było (a może był), ale wcale mnie taki przypadek nie dziwi.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  5. #5

    Domyślnie

    Jeszcze coś popróbuj, wyłącz wyciągni aku, może reset przecież nie masz nic do stracenia. Mam nadzieję, że aparat był nowy czyli w okresie gwarancji spotkało cię to nieszczęście.
    D300 N18-200VR N35 1.8 S10-20 N 180/2.8 AF N 105 2.8D N 70-210 AF 1:4

  6. #6

    Domyślnie

    Odepnij gripa i sprawdź. Z Alpha-mi czasami tak bywa. Może kupiłeś ze starszych dostaw. Te nowe są podobno pozbawione tej przypadłości.
    Gdyby to wina D700 to straszny pech, tym bardziej w Twoim przypadku, bo wróciłeś z Canon-a. Oby to grip, wymieniają go od ręki.
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #7

    Domyślnie

    Dzieki, koledzy Oczywiscie wyjmowalem baterie, robilem reset, itp. ale nic to nie dalo. Co do zamiennikow, to nie slyszalem o takich problemach, a musialem kupic w sumie na szybko, zamiast poczekac i dozbierac kase na oryginal. Zastanawiam sie, czy w tym przypadku winny jest grip, bateria Phottixa (zamiennik EN-EL3e) czy body. Z drugiej strony w Canonie tez mialem nie raz zamienniki i wszystko dzialalo jak zloto (m.in. baterie Phottixa). Czyzby D700 byl az tak wrazliwy i mial tak slabo zabezpieczona elektronike? Przeciez grip to nie jest jakis cud techniki, tam jest naprawde najprostsza elektronika, jaka moze byc... A od oryginalu rozni sie glownie budowa (metal kontra plastik, brak uszczelnien, itp.) Poza tym, gdybym choc raz przeczytal o takim problemie to na pewno bym zamiennika nie kupil. Gorzej jednak, ze po awarii wyswietlacza znalazlem na jakims forum w necie informacje, ze dokladnie to samo stalo sie w D700 komus, kto mial podpiety oryginalny MB-D10 i dwa oryginalne aku! I co powiecie na to, koledzy? Jak znajde linka do tej wypowiedzi to wkleje, bo ewidentnie cos jest na rzeczy i niekoniecznie musi to byc problem w gripie.

    A aparat mam oczywiscie nowy, ma dokladnie cztery dni, wiec licze, ze wymienia mi go w sklepie na nowy.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8

    Domyślnie

    Zaraz się dowiesz że Sigmy nie można podpinać. Tudzież Metzow, Nissinow, pilotow Yungnuo etc etc
    Takie komentarze to jest pier...nie z braku mądrzejszej rady.
    D800

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Bielsk Podl.
    Posty
    232

    Domyślnie

    Przecież nie musisz w punkcie zakupu wspominać o gripach i zamiennikach. Oddaj aparat i koniec.
    D300s/N24-70/N80-200/N50f1.8/SB900/MF

  10. #10

    Domyślnie

    ale ale panowie to że ktoś kupuje zamiennik to nie znaczy że to jego wina że sprzęt padł. Dojdziemy do tego że w gripie nawet tym oryginalnym nie można używać aku AA bo przecież nie są Nikonowskie tylko innego niezależnego producenta.... bez jaj panowie!!!

    Na Twoim miejscu starałbym się sprzęt zwrócić do sprzedawcy lub skontaktować z serwisem oraz wykonałbym telefon do serwisu gripa Alpha żeby dowiedzieć się czy to możliwe że to ICH grip uszkodził sprzęt.

    Ale jak dla mnie to wina puszki a nie gripa.
    Nikon FX

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •