Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Moff
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    116

    Domyślnie Błąd (kod 43) Win7 64 bit

    Witam

    Mam problem z komputerem. Pry podłączaniu większości sprzętu przez usb do kompa pojawia się komunikat "Nie rozpoznano urządzenia USB". Po kliknięciu na "dymek" pojawia się okienko pokazujące, które urządzenie ma problem. Komputer w ogóle nie rozpoznaje sprzętu i na liście błąd jest z urządzeniem o nazwie "unknown device". Po kliknięciu na napis pojawia się okienko z właściwościami tego urządzenia i w polu "Stan urządzenie" pojawia się komunikat "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)". Co to w ogóle jest? Jak temu zaradzić? Powiem, że nie pomogła przesiadka na Viste 32 bit. Nie patrzyłem na xp, bo nie chciałem zerować dysku. Dodam jeszcze, że błąd działa wybiórczo: mysz działa bez problemu, telefon, jako pamięć i modem też, ale pamięć flash, aparat, napęd dvd już nie; nawet wbudowana kamera internetowa nie działa. Mój komputer to HP Pavilion dv6376ea.

    Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
    D5000 + N35mm f/1,8G + N18-55mm + N70-300mm f/4-5.6G

  2. #2

    Domyślnie

    Sterowniki masz microsoftowe, czy najnowsze ze strony HP?


  3. #3

    Domyślnie

    Kod 43 to oznacza właśnie brak sterowników.

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar Moff
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    116

    Domyślnie

    Nie przypominam sobie żebym jakieś ściągał ze strony hp, także można założyć, że, o ile jakieś są, to z windows update.
    D5000 + N35mm f/1,8G + N18-55mm + N70-300mm f/4-5.6G

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar Moff
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    116

    Domyślnie

    Macie jakieś jeszcze propozycje? Ogólnie to problem jest IMO bardzo dziwny. Nawet reinstalka systemu nie pomogła. Z tego co patrzyłem, to na stronie hp nie ma sterów do USB.
    D5000 + N35mm f/1,8G + N18-55mm + N70-300mm f/4-5.6G

  6. #6

    Domyślnie

    Powiem, że nie pomogła przesiadka na Viste 32 bit. Nie patrzyłem na xp, bo nie chciałem zerować dysku.
    Nie rozumiem tego zdania...

    Na kazdym porcie USB sie tak dzieje? Mi to wyglada na padniety kontroler USB/problemy z chipsetem.

    Probowales jakiegos Linuxa LiveCD, czy w nim tez sie takie historie dzieja?
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar Moff
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    Nie rozumiem tego zdania...
    Po instalce win7 nie zrobisz downgrade'u do xp bo instalator nie widzi dysku (nawet format nic nie daje) (ale to chyba nie jest sedno sprawy), a co do visty to chyba nie muszę tłumaczyć.

    Co do portów to dzieje się tak na wszystkich: mysz działa, flash nie.

    Linuxa nie próbowałem bo w ogóle go nie ogarniam (i nawet nie przyszło mi to do głowy).
    D5000 + N35mm f/1,8G + N18-55mm + N70-300mm f/4-5.6G

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Moff Zobacz posta
    Nie przypominam sobie żebym jakieś ściągał ze strony hp, także można założyć, że, o ile jakieś są, to z windows update.
    czyli jak rozumiem zainstalowales system i wyszedles z zalozenia ze to juz wszystko ? 'la klasik'.
    na hp nie bedzie sterownikow do usb bo sa one zawarte w sterownikach do chipsetu. kamera Ci nie dziala bo pewnie tez nie instalowales sterownikow.
    jesli chodzi o podlaczanie urzadzen to zazwyczaj mysz albo klawa podpieta po usb beda dzialac, 95% pamieci flash tez, ale nikt nie powiedzial ze kazde urzadzenie podlaczone do tego portu od razu zacznie wspolpracowac. trzeba miec do nich sterowniki. i to jest podstawa (do ktorej zalicza sie tez zainstalowanie aktualnych sterownikow do chipsetow).
    "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - S. Lem

  9. #9

    Domyślnie

    zdecydowanie witryna HP, pobierz wszystko co mają do Twojego modelu i zainstaluj.
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar Moff
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    czyli jak rozumiem zainstalowales system i wyszedles z zalozenia ze to juz wszystko ?
    Tak szczerze powiedziawszy, do tej pory tak robiłem (oprócz windowsa xp) i działało. Poza tym windowsa viste mam dedykowanego pod konkretnie ten model i problem jest taki sam. Może mało przecyzyjnie opisałem zdarzenie, ale problem pojawił się nie po instalacji systemu, ale w trakcie użytkowania (po którymś uruchomieniu z kolei padło). Wiem też, że przestały działać sprzęty, które do tej pory chodziły dobrze (zewnętrzny dysk hp był rozpoznawany, instalowany, zewnętrzna karta wi-fi, też [po zainstalowaniu sterowników z płyty]). Niemniej jednak sterowniki do chipsetu mogą się okazać trafne (i oby tak było).

    Cytat Zamieszczone przez sevenoo Zobacz posta
    zdecydowanie witryna HP, pobierz wszystko co mają do Twojego modelu i zainstaluj.
    Z tego co wiem, hp nie wspiera tego modelu pod win7 w ogóle. Może stery z visty bedą kompatybilne.

    Cytat Zamieszczone przez strona hp
    Sterownik dla rodziny przenośnych chipsetów Intel 945GM Express
    Czy to są te sterowniki?
    Ostatnio edytowane przez Moff ; 12-10-2010 o 11:34
    D5000 + N35mm f/1,8G + N18-55mm + N70-300mm f/4-5.6G

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •