Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 146
  1. #1

    Domyślnie Tokina AF 50-135mm f/2,8 AT-X PRO DX czy ktoś zna szkło?

    Witam serdecznie

    Szukam krotkiego teleobiektywu o jasnym swietle i kompaktowych rozmiarach (to tylko w erze.. ) Jeszcze do niedawna byłem szczerze zainteresowany Sigmą 50-150 f/2.8 ale po przeczytaniu jej testu mój entuzjazm troche opadł... (aberracje i tak dalej)

    Z kolei znalazłem ww. Tokine o podobnym zakresie ogniskowych, jasnosci i budowie. (Tokina AF 50-135mm f/2,8 AT-X PRO DX)

    Czy ktoś z Was szanowni forumowicze miał do czynienia z tym obiektywem, lub / i z sigmą 50-150. Moze ktos zna jakas strone z testem tego szkiełka bo ja cos kiepsko szukałem.

    Pozdrawiam

    Imel - Nikon fan
    Pozdrawiam - Zbyszek
    Nikon d70s + szkiełka stałe i ruchome + błyskotliwa latarka
    Trek Lens Galeria

  2. #2

    Domyślnie

    http://dc.watch.impress.co.jp/cda/le...2/15/5255.html

    co prawda po japońsku, ale ta stronka dużo mówi
    niestety jak dla mnie nie jest wystarczająco dobra
    poza tym trochę za krótka, 135mm to za mało na moje potrzeby
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  3. #3

    Domyślnie

    qooba a swoją opinię na czym opierasz? ja nie widziałem jeszcze żadnego sensownego testu ...

  4. #4

    Domyślnie

    Te zdjecia testowe widziałem - ale ze tez nikt nie wytestował tego szkła??

    Nie chce kupowac sigmy a pozniej dowiedziec sie ze Tokina lepsza - trzeba czekac nie ma wyjścia.
    Pozdrawiam - Zbyszek
    Nikon d70s + szkiełka stałe i ruchome + błyskotliwa latarka
    Trek Lens Galeria

  5. #5

    Domyślnie

    Oglądałem to szkiełko ostatnio na Studenckiej - niestety, było tylko w mocowaniu C. Jakość wykonania identyczna jak w przypadku T12-24. Szkiełko bardzo solidne, ale malutkie i poręczne. Zakres ogniskowych świetny! Jakość - znając Tokinę - będzie bez fajerwerków, ale w zupełności wystarczająca. Na pewno wolałbym ją od Sigmy. Nie jest to oczywiście tele na ptasiory, ale do portretu, krajobrazu i bardziej ogólnych zastosowań powinna to być bardzo fajna propozycja! Niestety, cena wygórowana

  6. #6

    Domyślnie

    tzn. ile kosztuje??
    pozdrawiam Piotr


  7. #7

    Domyślnie

    W tamtym sklepie - ponad dwa-i-pół, mocowanie Canon.

  8. #8

    Domyślnie

    czyli podobnie jak Sigma 50-150, jeśli Tokina będzie lepsza .........., pasują mi te 2 ogniskowe ale Sigma zbiera ciężkie baty w recenzjach
    pozdrawiam Piotr


  9. #9

    Domyślnie

    Z mocowaniem Nikona widziałem za 2,7k. Zakres tokiny mi bardzo odpowiada, a rzeczona Sigma wypada faktycznie dość słabo, choćby na optyczne.pl
    Jeśli ktoś by znalazł jakiś test w sieci, byłbym wdzięczny za informację. Z pytania, jakie zadałem na forum optyczne.pl wynika, że w najbliższym czasie (cokolwiek to niestety oznacza) planują przetestować tokinę.

  10. #10

    Domyślnie

    szkoda tylko że tam testuja z mocowaniem do Canona, przydałaby się polska strona testująca Nikkory

    kurcze a może by tak tutaj cos pomyśleć, chętnie zgodzę się na testera
    pozdrawiam Piotr


Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •