Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Ja Ci tylko daje przykład bo ubrania to też nie taka oczywista sprawa a co jak będziesz chciał zrobić detal np jakiejś ozdoby z bliska ale ,żeby była w całej GO , robiąc zdjęcia marko nawet nie rzadko robi się na f20 w górę , ja tylko w tym roku robiłem jaszczurce na f48 jak się nie myle albo zbliżonej wartości i i tak trochę poza GO wyszła , na razie dla Ciebie ubranie to typowe zdjęcia tzw pstryki ale jak poważnie będziesz się chciał tym zająć duuuużo zrozumiesz , bo F to nie tylko światło ale przede wszystkim GO o której wiele osób zapomina , co z tego ,że największą ostrość osiąga się np przy f11 jak efekt nas nie zadowala bo jest poza GO prponuje sobie rozważyć moje słowa
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lodzermensch Zobacz posta



    Przysłona 22 w studiu?
    Chyba czegoś nie wiem...
    tak jak najbardziej w studio f22 jak i nie wyższą się używa oczywiście piszemy tutaj o poważnej fotografii produktowej a nie zdjęciach podglądowych
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lodzermensch Zobacz posta
    Od 3 lat robię podobne rzeczy różnymi korpusami DX.
    Jak pisali koledzy - cokolwiek zda egzamin.
    Ja najczęściej używam lekko rozklekotanego mechaniczie 18-70.
    Dzisiejszy koszt to około 500 zł.



    Przysłona 22 w studiu?
    Chyba czegoś nie wiem...


    poczytaj wyzej debate

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stepowyszlak Zobacz posta
    ''miedzy nami'' tzn mną a na czele z Tobą cale forum?
    bez przesady z tym oczernianiem, jakies doswiadczenie mam, a przyslone 22 uwierz szanuje ale w studio i na starawych szkielkach

    no wiesz ja Ci tylko piszę o doświadczeniach , czasami ktoś bardzo się zdziwi jak dla poważnych pism i firm ktoś wyskoczy z tzw obiektywem kitowym tylko nie z 18-55 a efektami są wszyscy zachwyceni i może na tym polega właśnie fotografia ,że ludzie nieznający się na niej potrafią być zachwyceni zdjęciem i jest to obiektywne , a znający też się zachwycą ale jak im się powie ,że to było kitem robione to już zmieniają pogląd ,że be itd
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  5. #25

    Domyślnie

    Może jeszcze inaczej co by poniektórym unaocznić o co chodzi z przysłoną tutaj zdjęcie testowe sprzętu przysłona F38 nie wiem czy na tych zdjęciach to widać ale u mnie część kolczyka jeszcze jest poza go

    Jeśli Koledzy posiadają zdjęcia podyskutujmy razem ale pod warunkiem ,że sami zamieszczą inaczej dyskusja nie ma sensu gdyż nie moga poprzeć przykładami

    PS przepraszam za marną jakość ale kompresja robi swoje



    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  6. #26

    Domyślnie

    Powyższe zdjęcia rzeczywiście wymagają bardzo wysokiej przysłony.
    To oczywiste, bo ocieramy się tutaj o makro.
    Jednak kolega zakładający wątek pisał o innych przedmiotach, tzn. ubranych manekinach.
    Ja robię to samo (zamiast manekina żywy człowiek), i na codzień wystarcza f11 - f16. Powyżej tego często włażą różne abberacje; nie chce mi się potem siedzieć przy komputerze godzinami.

    Edit:
    Ja robię tylko packshoty, może dlatego trochę się różnimy.
    Ostatnio edytowane przez lodzermensch ; 16-10-2010 o 17:01
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lodzermensch Zobacz posta
    Powyższe zdjęcia rzeczywiście wymagają bardzo wysokiej przysłony.
    To oczywiste, bo ocieramy się tutaj o makro.
    Jednak kolega zakładający wątek pisał o innych przedmiotach, tzn. ubranych manekinach.
    Ja robię to samo (zamiast manekina żywy człowiek), i na codzień wystarcza f11 - f16. Powyżej tego często włażą różne abberacje; nie chce mi się potem siedzieć przy komputerze godzinami.
    oczywiście Przyjacielu ale sam napisz proszę czy nie zdarzają Ci się ujęcia w których musisz zrobić zbliżenie nie wiem jakiegoś mankietu itd i mimo wszystko stosujesz większą przysłone , lub nawet gdy model jest obrócony pod pewnym kątem to część ubrania jest ostra a część nie prawda ???
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  8. #28

    Domyślnie

    ... albo obiektywu z pokłonem.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordRamzes Zobacz posta
    oczywiście Przyjacielu ale sam napisz proszę czy nie zdarzają Ci się ujęcia w których musisz zrobić zbliżenie nie wiem jakiegoś mankietu itd i mimo wszystko stosujesz większą przysłone , lub nawet gdy model jest obrócony pod pewnym kątem to część ubrania jest ostra a część nie prawda ???
    To prawda, że często robię zbliżenia szczególów, ale wtedy zakręcam stałkę makro.
    I wtedy rzeczywiście jadę na f22 - f32, Kolego.

    Cytat Zamieszczone przez silver56 Zobacz posta
    ... albo obiektywu z pokłonem.
    To świetne rozwiązanie, ale chyba nie zmieścimy się w budżecie kolegi zakładającego wątek...
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lodzermensch Zobacz posta
    To prawda, że często robię zbliżenia szczególów, ale wtedy zakręcam stałkę makro.
    I wtedy rzeczywiście jadę na f22 - f32, Kolego.



    To świetne rozwiązanie, ale chyba nie zmieścimy się w budżecie kolegi zakładającego wątek...
    Ano właśnie jak widać Kolega wie o co chodzi , bo fot odzieży to nie tylko całościowe ale również detale i fot pod pewnymi kątami oraz na manekinie który np jest odpowiednio ustawiony i tutaj liczy się produkt nie artyzm .
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •