Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hipcio_stg Zobacz posta
    Ja bym dołożył ze 200zł i kupił używkę nikkora 60 2.8 ... najlepiej odda szczegóły
    Taa, szczególnie gdy trzeba będzie ująć całego manekina w kadrze.
    Pamiętaj, że kolega ma DX.
    D700, D300 + MB-D10, N 14-24/2.8, N 35/2, N 50/1.4g, N 70-200/2.8 vrI N SB-900, S EF-500 DG SUPER, Mf 055xprob + 804rc2, Lowepro SR D550 AW

  2. #12

    Domyślnie

    Wytłumaczcie mi, po co człowiekowi, który chce robić zdjęcia manekinów ze statywu, zoom ze światłem 2.8 kosztujący 5k zł???
    S5Pro, N35/2D, N60/2.8D, N18-105VR, S10-20, SY8, E400
    Dużo metalowych obiektywów z gwintem

  3. #13

    Domyślnie

    18-105 w fotografii produktowej nie używa się f2,8 a nie rzadko f22 aby oddać szczegóły i pełną go , widać ,że niektórzy Koledzy nie mają w tym doświadczenia , do takich celów 18-105 lub nawet 18-70 do tego masz lampy jak dobrze pamiętam i jedziesz
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  4. #14

    Domyślnie

    przyslona 22 jest przereklamowana w erze plastikowych obiektywow. juz wystarczy 8 i to zalezy jeszcze od obiektywu na ktorej przyslonie jest najostrzejszy. 22 potrafi wyjsc mydlo :P

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stepowyszlak Zobacz posta
    przyslona 22 jest przereklamowana w erze plastikowych obiektywow. juz wystarczy 8 i to zalezy jeszcze od obiektywu na ktorej przyslonie jest najostrzejszy. 22 potrafi wyjsc mydlo :P

    tak tak oczywiście porozmawiaj z kimś z reklamy tylko ktoś kto się tym profesjonalnie zajmuje to możesz się zdziwić bo i wyższe są używalne tutaj nie liczy się artymz tylko oddanie w całości danego przedmiotu a niestety przy f8 nie wystarcza cały przedmiot może być nie ostry , ostrość to nie wszystko tylko oddanie szczegółów sprzedawanego przedmiotu
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordRamzes Zobacz posta
    tak tak oczywiście porozmawiaj z kimś z reklamy tylko ktoś kto się tym profesjonalnie zajmuje to możesz się zdziwić bo i wyższe są używalne tutaj nie liczy się artymz tylko oddanie w całości danego przedmiotu a niestety przy f8 nie wystarcza cały przedmiot może być nie ostry , ostrość to nie wszystko tylko oddanie szczegółów sprzedawanego przedmiotu
    no a co...
    tylko w reklamie nie robi sie tym plastikowym sprzętem. sie wie :P
    co nie oznacza ze nie mozna.
    w wielu tanich plastikowych przypadkach 22 to po prostu mydlo i tego nie zmienisz, a jeszcze w wielu plastikowych przypadkach obiektyw jest najostrzejszy na 8.
    a 8 nie starczy do wyzej wymienionego celu? przeciez to do ubran, tak :>?

  7. #17

    Domyślnie

    z tym plastykiem daj sobie spokój ba na prawdę nie masz doświadczenia coś Ci tak między nami powiem pewnie wiesz co to CKM , dla tego pisma pewien Pan robił szkłem nikkora 18-135 i dał radę , tu nie chodzi o mydło czy nie mydło ale oddanie detali to tak jakbyś fotografował motor pod kątem i chciał go pokazać używając np f8 część tylniego koła nie oddasz w szczególe a od f22 już tak , ale na prawdę nie zamierzam nikogo przekonywać ludzie pracujący na co dzień wiedzą o co chodzi
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  8. #18

    Domyślnie

    he
    tzn ze do zdjecia ubran nie da rady 8 ? robi sie je pod kątem żeby idealnie przedstawic perspektywe ubrania?

  9. #19

    Domyślnie

    ''miedzy nami'' tzn mną a na czele z Tobą cale forum?
    bez przesady z tym oczernianiem, jakies doswiadczenie mam, a przyslone 22 uwierz szanuje ale w studio i na starawych szkielkach

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez **luk** Zobacz posta
    Witam

    Jestem na etapie kupna D90 samego body do tego potrzebuje dobrać obiektyw do fotografi modeli ubrań na manekinie. Ubranie w wiekszośći ciemna kolorystyka (czarne , szarość, brąz) , chodzi o to by dostrzegalne były szczegóły - krój, szwy itp. Posiadam dwa softboxy do oświetlenia.
    Nie mam za dużo doświadczenia w tego typu fotografii , do tej pory robiłem to wysłużonym coll 995, więc proszę o wyrozumiałość. Dobrze by było gdyby udało się połączyć te wymagania z uniwersalnością typu wycieczki, ale ważniejszy piorytet to foto wwyżej wymienionych modeli.

    Koszty - do 1000 zł.
    Od 3 lat robię podobne rzeczy różnymi korpusami DX.
    Jak pisali koledzy - cokolwiek zda egzamin.
    Ja najczęściej używam lekko rozklekotanego mechaniczie 18-70.
    Dzisiejszy koszt to około 500 zł.

    Cytat Zamieszczone przez stepowyszlak Zobacz posta
    ''miedzy nami'' tzn mną a na czele z Tobą cale forum?
    bez przesady z tym oczernianiem, jakies doswiadczenie mam, a przyslone 22 uwierz szanuje ale w studio i na starawych szkielkach
    Przysłona 22 w studiu?
    Chyba czegoś nie wiem...
    Ostatnio edytowane przez lodzermensch ; 16-10-2010 o 16:20
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •