Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Filtr Polaryzacyjny do Nikkor 50mm/f-1.8 AF

    Witam.
    Mam pytanie które pojawiały się już na forum ale nie uzyskałem zadowalającej mnie odpowiedzi,więc postanowiłem założyć temat,który mam nadzieję dostarczy mi konkretów.
    Mam w planie(bardzo pilnie ) kupić filtr polaryzacyjny do mojej 50-tki.Co do firmy to chyba dobrze będzie wybrać między Hoye HMC lub Murami MC, chyba że macie coś naprawdę godnego polecenia to proszę o rady.Moje bobawy dotyczą bardziej tego jak rozpoznać czy jet on liniowy czy kołowy?Czy maja jakieś konkretne symbole,oznaczenia?I czy nie musi być do tego obiektywu w wersji slim.
    Proszę o radę
    Dzięki
    D90//N50 1.8D//N18-105//TAMRON 70-300 TELE-MACRO//Akcesoria(HAMA,LOWEPRO)

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że to nie ten dział, ale co tam, na filtrach marumi jest oznaczenie circular, wersja slim nie jest Ci do tego obiektywu potrzebna

  3. #3

    Domyślnie

    jak chcesz naprawde swietny filtr to kup B+W Kaesemann MRC. Równie dobry jest tylko Heliopan SH-PMC.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  4. #4

    Domyślnie

    Nie kupuj tylko na 50 (czyli średnica 52 mm). Kup większy - będzie pasował też na inne obiektywy, a na 50-tkę założysz z adapterem.

  5. #5

    Domyślnie

    tyle, ze ten wiekszy to by musial byc 77mm bo to jedyny rozsadny rozmiar jesli chodzi o szkla profi a z takim filtrem to ta 50-ka bedzie wygladala komicznie.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  6. #6

    Domyślnie

    komicznie nie komicznie zaoszczędzi zamiast kupować 5 filtrów w innych rozmiarach... mam 67mm od 18-105 podepne i do 50 i do 35 jakoś mnie nie śmieszy nawet osłona wchodzi...

    polecam test filtrów na optyczne.pl

  7. #7

    Domyślnie

    no skoro tak twierdzisz... masz do tego prawo. ja uwazam, ze wyglada to komicznie. po drugie jest niewygodne. po trzecie miedzy 67mm i 77mm srednicy jest 'mala' roznica.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    nie to co pokazałeś to do filtrów Cokina, coś takiego

    http://allegro.pl/redukcja-filtrowa-...261402346.html

    @HYPER funkcjonalność>wygląd 5filtrów po XXXzł < 1filtr + adaptery , no ale dla Ciebie może nie z tego co widzę szklarnia dosyć bogata

    pewnie jak jest kasa niech kolega kupi ile filtrów będzie chciał

  10. #10

    Domyślnie

    Ok, dzięki wielkie..

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •