Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie APEL odn. odpowiedzi w dziale Optyka na pytanie: "Co wybrać?!"

    Mam prośbę do wszystkich doradzających pytającym co wybrać.

    Koledzy, zanim coś doradzicie (odn.jakiegokolwiek body bądź obiektywu) podlinkujcie adres strony na której będzie można obejrzeć popełnione przez Was zdjęcia!

    Jak pytający ma się sugerować Waszymi podpowiedziami odn. sprzętu gdy nie widzi fotek nim zrobionych, ma je sobie wyobrazić?

    Do pytających: zanim podejmiecie decyzję odn. wyboru sprzętu popatrzcie w stopkę polecających to lub tamto (np.Stiga i wielu wielu innych; Stig utkwił mi w pamięci bo często oglądam TopGear) czy jego zdjęcia są na akceptowalnym dla Was poziomie i dopiero wtedy podejmujcie decyzję!

    Pzdr, Piotr

    Koledzy, bez urazy
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  2. #2

    Domyślnie

    Bez urazy, ale ostatni akapit tego co napisałeś brzmi trochę jak poparcie tezy, że to "nie człowiek robi zdjęcie, lecz aparat". A to chyba nie do końca tak

    Szczerze mówiąc, po tytule spodziewałem się, że będziesz raczej zachęcał ogólnie do nie odpowiadania na tego typu pytania, bo różne fora co raz częściej są zalewane bardzo ogólnymi pytaniami typu "Jaką lustrzankę najlepiej kupić w cenie od 2,5 do 3,5 tys. zł?", nieraz z dopiskami typu "Z góry dziękuję" (gdyż niestety wiele z tych osób nie zada sobie już trudu napisania kolejnego posta) albo wręcz "Szybko!"

  3. #3

    Domyślnie

    Bez urazy ... w stopce nie masz gratów. Na Twojej stronie nie ma EXIF-ów.
    I dlatego nie bardzo rozumiem dlaczego doradzasz doradzającym
    Fotki z info najlepiej mówią czym uzyskać porządne fotki.
    No i oczywiście do sprzętu ciut wiedzy własnej + "oko" = ten co naciska spust migawki.
    D90 | N35 1.8 G | N70-300 VR | SB-900 |

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    temat "bez urazy" tak bardzo z d***, że lepiej niech ktoś to zamknie zanim "bez urazy" rozpęta się "bezurazowe piekło"

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurecki Zobacz posta
    Bez urazy ... w stopce nie masz gratów. Na Twojej stronie nie ma EXIF-ów.
    I dlatego nie bardzo rozumiem dlaczego doradzasz doradzającym
    Fotki z info najlepiej mówią czym uzyskać porządne fotki.
    No i oczywiście do sprzętu ciut wiedzy własnej + "oko" = ten co naciska spust migawki.
    Ok, powinienem zacząć od siebie; ale, jaki tam ze mnie doradca (po zdjęciach widać, że nie ma się czym chwalić; taka pasja)... Poza tym, sam nadal jestem na etapie pytań.

    Co do exif-ów zapisywałem "z" a wywaliło (do poprawy); sam często podpatruję zdjęcia innych a przede wszystkim ich exify (i za to wielki szacunek).

    Co do "koledzy, bez urazy" miałem na myśli tych, którzy (nie wiedzieć czemu) najpierw doradzają to i owo a później, za chiny ludowe, zdjęć przykładowych nie pokażą... "Ok, sprzęt masz fajny, ale teraz pokaż mi swoje zdjęcia!".

    Założonym wątkiem nikogo nie chciałem dotknąć tylko zwrócić uwagę na fakt, iż wiele osób pyta nie wiedząc nawet czego tak naprawdę chce!


    Cytat Zamieszczone przez Jacek Z. Zobacz posta
    Szczerze mówiąc, po tytule spodziewałem się, że będziesz raczej zachęcał ogólnie do nie odpowiadania na tego typu pytania
    Ale dlaczego, przecież od tego takie fora są!

    Poszukajcie sobie pierwszych postów co niektórych, dziś wziętych np.ślubnych, i zobaczcie do czego dziś doszli, także dzięki nauce wyniesionej właśnie z takich miejsc jak FN.

    Pzdr, PP

    PS. Saint, Look, nie przesadzacie trochę? W końcu o Canonie nie pisnąłem ani słowa
    Ostatnio edytowane przez popi ; 26-09-2010 o 00:00
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  8. #8

    Domyślnie

    @popi1612
    Saint, Look mają rację - temat nadający się na wysoką orbitę.
    Dla mnie to już OT.
    D90 | N35 1.8 G | N70-300 VR | SB-900 |

  9. #9

    Domyślnie

    no dobra, żeby nie było www.photosig.com masz możliwość przeglądania zdjęć po modelu aparatu, modelu obiektywu, użytej przysłonie czy wielu innych parametrach

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam w stopce link/linki, tylko podobnie jak któryś post wyżej, uważam, że g... po zdjęciach możesz się dowiedzieć na temat sprzętu, którym zostały zrobione. Zrobię Ci zdjęcie na moim F4s na slajdzie, wskanuję na Coolscanie 9000, a obok wstawię zdjęcie z mojego telefonu komórkowego i w życiu nie odróżnisz, które jest które, oglądając je na swoim monitorze z mojej strony internetowej.
    Z trzeciej strony jednak - apel częściowo słuszny, ale w innym sensie: masa jet takich "mędrków", którzy mają wiele do powiedzenia na temat szkieł/aparatów, którymi nie zrobili ani jednego zdjęcia Albo nie zrobili w ogóle żadnego zdjęcia nigdy i niczym.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •