Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 96
  1. #1

    Domyślnie Refleksja nad zamkniętym "gdzie są "autograf" i "bombel" Sailor, Światło i inni

    Uprzejmie proszę modów o nie usuwanie posta. Ewentualnie możecie go zamknąć żeby nie kontynuować w dyskusji idiotyzmów typu "gdzie jest Nemo" itp. itd.

    Niedawno zapadło pytanie jak w temacie. Śledziłem wątek; chciałem pod nim to napisać, ale go zamknięto. Zapytam więc:
    A gdzie mają być?
    Poziom tego forum wg mnie obniża się. Nie chcę być źle zrozumiany i nie chcę zarzutów, ani uwag, pod moim adresem nt mojego poziomu. Mój poziom jest taki jaki jest.
    Zarejestrowałem się na tym forum dlatego, że jestem użytkownikiem sprzętu NIKON, sprzętu z mocowaniem NIKON, sprzętu dedykowanego do NIKON. Chciałem znaleźć źródło informacji nt tegoż sprzętu i efektywnego korzystania z niego. Zarówno w zakresie sprzętowym jak i twórczym (czyli oceny moich wypocin).
    Użytkownicy, jak w temacie oraz inni, którzy odeszli, mieli swoje zdanie. Byli krnąbrni, kontrowersyjni ale byli kompetentni. Ich opinie, czasem były trudne do zaakceptowania dla zainteresowanych, ale były ciekawe. To tworzyło klimat forum. Niestety czasem za swoją indywidualność dostawali BANA (może nie wszyscy, ale proszę mnie nie łapać za słowo).

    Obecnie wątki nt:
    "zegarek - czyli co masz dziś na ręku..." ponad 1000 postów
    "czego teraz słuchasz?" ponad 2000 postów
    Po co takie głupie pytania? Równie dobrze można zadać pytanie:
    "jaki masz samochód?"
    "Co pijesz?"
    "czy zdradzasz żonę"
    I inne tego rodzaju bzdety.
    W jaki sposób to pomoże lepiej fotografować albo rozwiązać dylematy sprzętowe?
    Ktoś może powiedzieć ... Jeśli ci nie odpowiada, to spadaj. No zgoda, ale czy o to chodzi?

    Niestety czasem na zadane pytanie nt konkretnego problemu uzyskuje się lakoniczne odpowiedzi, albo się ich nie uzyskuje w ogóle.
    Ostatnio zadałem pytanie nt ważnego dla mnie problemu w kwestii obiektywu SAMYANG 8mm w wątku o ponad 180 000 postów (nie zakładałem nowego żeby nie śmiecić na forum). I co? I nic du...a. Co prawda odpowiedzieli mi "sn00p", "R" ale ich odpowiedzi raczej odbiegały od tematu. Odpowiedział mi również "pioter m" stwierdził że się czepiam. Nie mogę stwierdzić czy nie jest zaangażowany w sprawę bo Foto-Tip, gdzie kupiłem obiektyw też ma siedzibę w Krakowie (może moje obawy są bezpodstawne, ale no cóż są - On też jest z Krk). Jedynie "arek-hs" pokusił się o sprawdzenie i odpowiedział konkretnie. Jednak, jedna konkretna odpowiedź to mało w temacie najpopularniejszego obiektywu ostatniego roku.
    To co piszę powyżej to tylko przykład ale mniej więcej tak to bywa ostatnio na forum.

    Ludzie jak w temacie, którzy odeszli, odeszli pewnie dlatego, że szkoda im było czasu na jałowe i cieńkie dyskusje.
    Mod może skasować mojego posta ale jeśli go zostawi to proszę o przemyślenia w tym temacie.

    Pozdrawiam serdecznie, a może powtórzę za klasykiem "pozdawiam bombelkowo"!
    Ostatnio edytowane przez jurekb ; 01-10-2010 o 21:17

  2. #2

    Domyślnie

    Kurcze, a ja dzisiaj dokładnie tak jak Ty pomyślałem sobie o Bomblu i przypomniałem sobie wątek, w którym się żegnał z forum, potem wrócił, potem znowu zniknął, zmienił forum...
    Szkoda bardzo.
    Nikon

  3. #3

    Domyślnie

    Bombel jest na forum pod innym nickiem.
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  4. #4
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    ja osobiście wolałbym żeby zamiast 1000 postów o zegarku było po 30 komentarzy pod każdym wątkiem ze zdjeciami a nie ma

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    ja osobiście wolałbym żeby zamiast 1000 postów o zegarku było po 30 komentarzy pod każdym wątkiem ze zdjeciami a nie ma
    Dokładnie
    Ot chociażby zabawa w Rawki. trwa prawie tydzień a zagłosowało tylko 130 osób.
    W kalendarzu nie lepiej bo tylko 314.
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  6. #6
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Nikt nikogo NIE ZMUSZA do czytania wątków w Cafe, ani nawet do samego zaglądania do tego działu.
    Cafe jest właśnie od tego, żeby pogadać o muzyce, paście do zębów, zegarkach, zdradzaniu żony/męża... Można się rozerwać, pożartować wśród dobrych znajomych itp.
    Jak ktoś chce wiedzy fotograficznej - ma na to 30 dużych działów.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    ja osobiście wolałbym żeby zamiast 1000 postów o zegarku było po 30 komentarzy pod każdym wątkiem ze zdjeciami a nie ma
    bo ludzie się boją urażenia autora i późniejszej pyskówki z jego strony, jak to u niektórych jest. Dopóki nie będzie sensownych zasad wypowiadania się i modzi nie będą nadgorliwi, jak to często bywa, stanie się z tym forum to co z innymi podobnymi witrynami - przejmie nas pokolenie "dzieci neostrady".

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez teh_14m3 Zobacz posta
    bo ludzie się boją urażenia autora i późniejszej pyskówki z jego strony, jak to u niektórych jest. Dopóki nie będzie sensownych zasad wypowiadania się i modzi nie będą nadgorliwi, jak to często bywa, stanie się z tym forum to co z innymi podobnymi witrynami - przejmie nas pokolenie "dzieci neostrady".
    Zgoda! Czasem komentarze, przypominają komentarze towarzystwa wzajemnej adoracji.
    Ostatnio edytowane przez jurekb ; 01-10-2010 o 21:34

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez teh_14m3 Zobacz posta
    bo ludzie się boją urażenia autora i późniejszej pyskówki z jego strony, jak to u niektórych jest. Dopóki nie będzie sensownych zasad wypowiadania się i modzi nie będą nadgorliwi, jak to często bywa, stanie się z tym forum to co z innymi podobnymi witrynami - przejmie nas pokolenie "dzieci neostrady".
    A w czym ta nadgorliwość się przejawia? Tym że wycinamy pyskówki?
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  10. #10
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    mnie jeszcze nie uraził nikt
    a jak ktoś odpowiada w czyimś wątku z zemsty, bo przed chwilą otrzymał negatywny komentarz to jest jak małe dziecko
    chciałbyś żebyśmy zostawiali pod zdjęciami bluzgi i jad ?

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •