Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D60 dziwne podmuchy powietrza

    Witam

    Mam takie jedno pytanie. Zawsze robię zdjęcia w okularach na nosie, ale ostatnio zrobiłem od tego wyjątek i zauważyłem, że mój Nikon D60 z obiektywem NIKKOR 18-105 VR dziwnie dmucha po oku przy zmianie ogniskowej. Gdy szybko zmniejszam ogniskową, to czuć na oku delikatny powiew powietrza, gdy szybko ją zwiększam, mam wrażenie, jakby coś zasysało powietrze.
    Czy D60 powinna się tak zachowywać, czy raczej coś jest źle ze szczelnością aparatu? Co prawda, gdzieś chyba musi się podziewać powietrze które jest w obiektywie, no chyba, że są one hermetyczne, byłbym wdzięczny za podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wppiotrek Zobacz posta
    Witam

    Mam takie jedno pytanie. Zawsze robię zdjęcia w okularach na nosie, ale ostatnio zrobiłem od tego wyjątek i zauważyłem, że mój Nikon D60 z obiektywem NIKKOR 18-105 VR dziwnie dmucha po oku przy zmianie ogniskowej. Gdy szybko zmniejszam ogniskową, to czuć na oku delikatny powiew powietrza, gdy szybko ją zwiększam, mam wrażenie, jakby coś zasysało powietrze.
    Czy D60 powinna się tak zachowywać, czy raczej coś jest źle ze szczelnością aparatu? Co prawda, gdzieś chyba musi się podziewać powietrze które jest w obiektywie, no chyba, że są one hermetyczne, byłbym wdzięczny za podpowiedzi.
    sam sobie na pytanie odpowiedziałeś....obiektyw działa jak pompka....( w środku aparatu jest przecież komora i powietrze, więc jak gwałtownie "skręcisz" szkło, to powietrze gdzieś "ujść" musi, a przy szybkiej zmianie ogniskowej odczuwa się to najbardziej, tu gdzieś dmuchnie, tam gdzieś "wsyśnie"
    a d60 przecież nie jest uszczelnione....ani trochę
    dużo zależy od obiektywu i tego jak przemieszczają się soczewki wewnątrz niego...
    Ostatnio edytowane przez Antonioo ; 30-09-2010 o 14:17

  3. #3

    Domyślnie

    W D40 też tak miałem, było czuć ruch powietrza. Natomiast w D90, pomimo tego że nie jest to puszka uszczelniana już tego zjawiska nie doświadczam. Moim zdaniem to wynik budowy wizjera. D40 i D60 mają pentapryzmatyczny układ luster, natomiast D90 ma pryzmat. Możliwe, że układ luster jest mniej szczelny niż jeden, solidny kawał pryzmatu.
    D90|N35 1.8|N50 1.8|N18-70|N55-200|Pentacon 135 2.8|SB-600|MB-D80|dwa statywy i parasolka

  4. #4

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za odpowiedzi, uspokoiło mnie to, przynajmniej wiem, że nie ma czym bardzo się przejmować.

  5. #5

    Domyślnie

    Potraktuj to jak klimę
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  6. #6

    Domyślnie

    Funkcja czyszczenia oka fotografującego, ciesz się że nie ma trzepaczki oka

    W D50, D80, D90, N70-300 VR, tez czyści oko
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  7. #7

    Domyślnie

    aparat puszcza wiatry ...

    wątek zdobył mój osobisty puchar "tematu dnia"
    D80 /D40X /SB600/SB400
    S HSM 10-20/To A-TX Pro 28-70/N 70-300 VR/N 180 2.8 /Ta 90 MACRO/ N 50 1.8 / S 30 HSM/

    pstryki

  8. #8

    Domyślnie

    Naprawdę nie masz większych problemów?
    Nikon DX

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •