Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Sigma 24-70 mm f/2.8 EX DG HSM + D700 ?

    Witam,
    szykuję się do zakupu D700 i rozglądam się za obiektywem do niego.
    Chodzi mi o "szerszego" zooma bo na szkło typu 70/80-200 2.8 jestem już zdecydowany.

    Nie mam obecnie 5,5K na N24-70 więc muszę poszukać czegoś tańszego.
    Z góry zaznaczę, że interesuje mnie sprzęt nowy!

    Zastanawiałem się nad Tamronem 28-75, który jak widzę cieszy się dość dobrą opinią ale 24 zamiast 28 na szerokim zdecydowanie lepiej mi się widzi.

    I tu pytanie do was drodzy koledzy i koleżanki - czy ktoś miał ww model Sigmy? Czytałem kilka testów, ogólnie wygląda ok (np. optyczne) ale jak to jest naprawdę?
    Jeśli temat już gdzieś się pojawił to przepraszam i proszę o link - szukałem ale nic sensownego nie znalazłem
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  2. #2

    Domyślnie

    Napisz PM do kolegi Zbysior, on ma to szkło i D700.

  3. #3

    Domyślnie

    Interesuje mnie to szklo, ktos moze ma w parze z FX, moze jakies zdjecia
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  4. #4

    Domyślnie

    Niedawno miałem ten sam problem. Przetestowałem trzy Sigmy 24-70 HSM i każda szt do kalibracji albo BF albo FF.
    Pożyczyłem od znajomego Tamrona 28-75 wersja bez silnika, optycznie rewelacja , AF szybki i celny. Ale ciężko znaleźć na rynku wtórnym zadbaną szt. Zdecydowałem się na N24-70 ponieważ miałem kasę na sigmę a różnicę w cenie rozbiłem na raty i jestem bardzo zadowolony.

  5. #5

    Domyślnie

    Sigme polecam, ale BEZ HSM, na śrubokręt (Na D700 to dopiero bedzie śmigać AF) mam i jestem wyjatkowo zadowolony. Poniżej link do pierwszych dwóch pstryków, jeżeli chcesz więcej pisz na PW Optyczna rewelka, AF też. Działa bez zarzutu na środkowym pkt. AF bo ten jest krzyżowy, na reszcie czasami nie trafi, ale szybko się poprawia. Szybkość porównywalna do 50/1.8. Body D90

    http://forum.nikoniarze.pl/showpost....6&postcount=42
    Nikon FiX - Pomysł na...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •