Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Unhappy D3s + 14-24 + SB-900 = CLS (błędne równanie)

    Błędne równanie, bo CLS nie działa w tej konfiguracji.
    Ostatnio na weselu rozstawiłem 6 lamp po sali (w trzech grupach), podpiąłem do D3s Nikkora 14-24/2.8 i lampion SB-900 (master).
    Ku memu zdziwieniu lampy się nie wyzwalały. I z mydelniczką, i bez. Na lampach ustawiłem pomiar TTL.
    Jak zmieniłem obiektyw na inny (24-70, 35, 50, 85) wszytko działało należycie. Problem występował tylko i wyłącznie na 14-24.

    Czy ktoś potrafi mi to sensownie wytłumaczyć?
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  2. #2

    Domyślnie

    No bardzo dziwne. Opisz to do nikona to zrobią nowszy soft ale teraz do puszki, szkła czy lampy
    Ostatnio edytowane przez ToM78 ; 24-09-2010 o 13:44
    D3100|18-105 VR

  3. #3

    Domyślnie

    No więc zdobyłem się na ogromny wysiłek i zdjąłem moją ulubioną zaślepkę z sanek...
    podłączyłem lampy i 14-24 i u mnie na d3s wszystko śmiga jak należy.

  4. #4

    Domyślnie

    co prawda nie na d3s, ale na d300s i na d700 + 14-24 lampa wyzwala dwie pozostałe, ewentualnie su wyzwala 3 sb900 (zależnie od konfiguracji)
    bardzo dziwna sprawa - może jakaś chwilowa zwiecha mastera? zdarzyło mi się ze dwa razy że master się zawiesił, ale na tyle że nawet sam nie błyskał, ale to dawno bylo

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    (..)Czy ktoś potrafi mi to sensownie wytłumaczyć?
    bo to działa od iluś tam mm... 18 czy 24 już nie pamiętam, ale coś w ten deseń.

  6. #6

    Domyślnie

    tia.. i w dni parzyste z literką "r" w nazwie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    bo to działa od iluś tam mm... 18 czy 24 już nie pamiętam, ale coś w ten deseń.
    No właśnie też tą opcję obstawiałem, ale kolega Golden przed chwilą napisał mi, że u niego z D3 + 14-24 + SB900 działa.
    Może ten D3s to kolejny bubel Nikona (żeby było co poprawiać i nowy firmware robić)
    A zaraz sprawdzę z sramyangiem 14mm czy zadziała
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  8. #8

    Domyślnie

    podpiąłem 10.5 i też działa

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcinas Zobacz posta
    podpiąłem 10.5 i też działa
    No nie... Czyli to ja dałem ciała... :/ A właśnie, do CLSu to aparat musi być włączony, czy wystarczy jak go mam na szyi?
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  10. #10

    Domyślnie

    musi być włączony i zaślepkę na obiektyw trza założyć.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •