Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Nowy zestaw szkieł

    Witam wszystkich,od paru m-cy szukam i szukam idealnego zestawu,ze wzgledu na maly przypływ gotówki na jesień chcę od razu kupić 2 szkła (nowe lub używki).Teraz moje pytanie do szanownych forumowiczów.Jaki?
    1.*Sigma 24-70 mm f/2.8 EX DG Macro -
    * Tokina AT-X 535 PRO DX (AF 50-135mm f/2. -wiem że tu ogniskowe się nie pokrywają
    2. Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical
    - Sigma 50-150 f/2.8 EX DC HSM

    Może jakieś sugestie i wskazówki

  2. #2

    Domyślnie

    Ja wziąłbym zestaw nr 2 mimo że nie lubię tamronów
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    16

    Domyślnie

    hmm, a moze tak zaczac do czego Ci te szkla sa potrzebne ??? co bedziesz fotografowal ???

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grynek77 Zobacz posta
    hmm, a moze tak zaczac do czego Ci te szkla sa potrzebne ??? co bedziesz fotografowal ???
    Przeważnie dorastającego bzyka (10m-cy),także przeważnie dobry af i jasne szkło, i często w domu,Poza tym chcę w plener zabrać krótkie tele, trochę z ukrycia,bo jak junior zobaczy z bliska aparat to jest wariactwo.Mam kita i raczej mi wystarcza(chyba).Także taki target,żadnych "ptaków",architektury, itp
    pozdrawiam wszystkich

  5. #5

    Domyślnie

    To o tych szkłach było trylion razy jak nie więcej A do "ptaków" 135 lub 150mm to zapomnij ale myślę że do ogólnych zastosowań się szkła sprawdzą bez problemu
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  6. #6

    Domyślnie

    sprzedaj kita, kup tamrona 17-50 (super szkło jak za tą cenę) + używkę 80-200 2.8.
    * 17-50 będzie uniwersalnym szkłem do wszelakich zastosowań, a jego f/2.8 szybko polubisz
    * 80-200 będzie fajnym szkłem do portretowania z oddali młodego człowieka
    Mamiya + Sony

  7. #7

    Domyślnie

    Albo Sigma 50-150/2.8 jak potrzebujesz szybkiego AF.
    Tokina, którą podałeś, jest trudno dostępna i AF nie zachwyca.

  8. #8

    Domyślnie

    A ja bym poszedł na całość i kupił 24-70 Nikkora - na chorobę Ci inne szkła przy tym cacku...
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    A ja bym poszedł na całość i kupił 24-70 Nikkora - na chorobę Ci inne szkła przy tym cacku...
    szczególnie pożyteczny, gdy trzeba zrobić portrecik z ukrycia @ 200mm
    Mamiya + Sony

  10. #10

    Domyślnie

    17-50 tamrona i 80-200d ed nikkora uzywanego
    D700 / D90 / F90 / 15-30 3.5-4.5 / AF-S 35 1.8G / AF-S 50 1.4G / AF 85 1.8D / AF 80-200 2.8D ED

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •