Close

Strona 1 z 90 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 894
  1. #1
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie Wszystko o ślubie w kościele

    Wszystko o ślubie w kościele - milion pytań jakie chciałeś zadać ale się wstydziłeś
    np. jaki aparat i obiektyw ? i milion innych pytań

    To nowy eksperyment na forum wątek o wszystkim co ma związek ze ślubami w kościele i plenerze.

    Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób interesujących się ślubami oraz tym, którzy nie chcą czytać o ślubach w każdym dziale na forum zakładamy wątek skupiający wszystko w jednym.
    Proszę tu pisać o obiektywach, puszkach, obróbce, cenach za usługi i pierwszych krokach w tym biznesie. To będzie taki wątek gigant który pewnie za rok będzie liczył 1000stron

    Informujemy przy okazji że będziemy systematycznie kasować wszystkie inne wątki na ten temat pojawiające się na forum w innym miejscu lub przyklejać do tego.

    I nie będzie osobnego działu ślubnego na forum.

    Miłej zabawy

  2. #2

    Domyślnie

    Ok, to może zacznę na temat.

    Czy zawsze chodzicie wcześniej do kościoła (dzień/tydzień) żeby "zbadać teren"?
    Porozmawiać z księdzem, zapytać o możliwość ujęć z góry całego kościoła, zobaczyć oświetlenie.

    Czy zawodowcy robią to spontanicznie?

  3. #3

    Domyślnie

    Żaden ze mnie zawodowiec ale robiłem to spontanicznie, na szczęście już większość kościołów w okolicy znam
    D800 || D810
    Samyang 14 F2.8 || Sigma 24-35 F2 || Sigma 85 1.4 A || Tamron 70-200 F2.8 G2
    https://wedd.photo/

  4. #4

    Domyślnie

    jak sie da (jest blisko) to chodzimy. A jak kościół jest 300km dalej i nie jest się na miejscu dzień wcześniej to niestety idzie sie niemalże w ciemno. Aczkolwiek zawsze godzinke wczesniej mozna podjechac i zobaczyc co i jak

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bcrich77 Zobacz posta
    Czy zawsze chodzicie wcześniej do kościoła (dzień/tydzień) żeby "zbadać teren"?
    Nie, bo nie ma to znaczenia. Zdjecia i tak musisz zrobic -- niezaleznie od tego czy bedzie ciemno, czy nie. Chyba, ze masz mozliwosc pozyczenia jakiegos niskoszumiacego body, i chcesz sprawdzic, czy jest sens takowe pozyczyc na te okolicznosc. Jesli jednak graty masz odpowiednie (czytaj: d700, D3, D3S + jasne szkla), to nie widze sensu.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #6
    Rozmowny Awatar McSimus
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski / Wejherowo
    Posty
    562

    Domyślnie

    Tydzień wcześniej to zazwyczaj robię robotę w innym kościele. Tez na żywo. Mam trochę za mało czasu żeby, się bawić w takie hocki-klocki gdy w tym samym kościele na dwóch kolejnych ślubach po sobie mogą być całkiem różne warunki bo np. Było słonecznie i zaraz potem przyszła burza.
    Poza tym taki wątek tasiemiec to trochę bez sensu. Po dwudziestu stronach zaczną wracać te same pytania i zapętlenie totalne. Wystarczy prześledzić sytuację wątku i działu na CyberFoto.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 24-09-2010 o 11:37 Powód: orto. ("chocki")
    Kliknij, nic nie stracisz www.pajacyk.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez McSimus Zobacz posta
    Poza tym taki wątek tasiemiec to trochę bez sensu. Po dwudziestu stronach zaczną wracać te same pytania i zapętlenie totalne. Wystarczy prześledzić sytuację wątku i działu na CyberFoto.
    Masz racje.
    a nie lepiej zrobić oddzielny dział Fotografia Ślubna i ewentualne podkategorie -przygotowania-ceremonia-wesele-plener ? tutaj wszystko się wymiesza. zrobi się wątek jak w optyce o manualnych szkłach

    mi zdarzyło się oblekać kościół przed imprezą ale to jak przejazdem miałem niedaleko. i tak nigdy lampy nie zapinam do kościoła wiec w 90% to na żywca, a gadka z księdzem przed mszą bezpośrednio.
    .: D700 :. + .: D700 :. + 7x szkło + 8x błysk + 7x radio

  8. #8

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że mnie nie zjedziecie na wstępie, nie o to mi chodzi.
    Kto z was nadal używa starszego sprzętu (przykładowo D200) w kościele? Może nie jestem sam?
    Jakieś wskazówki?
    Sam wspomagałem się, za namową kolegi fotografa, na moich dwóch pierwszych zleceniach (łooo szumnie nazwane...no zdjęcia dla znajomych ), zewnętrzną lampą studyjną.
    Czytając wasze posty o praktycznie zaprzestaniu stosowania lamp błyskowych, pytanie: nie tracicie na jakości?
    Kumpel ma również D700 ale wciąż woli sam doświetlać kościół, niż korzystać z zastanego. Jakoś się nie może przestawić
    Szwagier z C 40D też w ten sposób myśli. Dodam, iż oboje wychowani na kliszy.
    Pewnie że kłopotów logistycznych z taką lampa mnóstwo.
    W każdym razie do D200 bardzo mi pomaga taka lampka rozświetlająca zakamarki kościoła.
    X-E2 Fujinon [35 1,4 , 60 2,4]
    flickr

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grygolas Zobacz posta
    Czytając wasze posty o praktycznie zaprzestaniu stosowania lamp błyskowych, pytanie: nie tracicie na jakości?...
    wiem że piszesz o D200 oraz lampie studyjnej, natomiast mój sposób na brak flesza?

    ...na kliszy nie jestem wychowany, natomiast tracę na jakości jeśli właśnie używam w kościele lampy. Moją bronią na nieużywanie lampy jest sposób w jaki używam mojego DX'a 300 w zestawieniu z N50 + N17-55.
    Co to za sposób?
    1) Nie boję się: (w trakcie)
    - czasów rzędu 1/30s (przy statycznych ujęciach dla N17-55)
    - pełnej dziury,
    - wysokiego ISO (np 2500 w uzasadnionych przypadkach)
    - przewrotnie.. nie boję się także używać lampy, choć są to sporadyczne przypadki (wejście, błogosławieństwo, komunia, wyjście - wtedy zawsze choć raz błysnę na wszelki wypadek, gdyby się okazało, że zdjęcia bez lampy są np. zbyt poruszone)

    2) Lubię: (po fakcie)
    - NEFy (za poczucie bezpieczeństwa),
    - Lightrooma (za to że go coraz bardziej odkrywam)
    - wacoma bamboo (za precyzję i oszczędność czasu)

    Z której strony by to nie ruszyć... to nawet palnik wielkiej SB900 nie jest na tyle wydajny żeby dał radę rozświetlić ogromny, wysoki kościół, a w 99% umieszczony tuż nad obiektywem dodatkowo spłaszcza nam obraz. Zdecydowanie wolę ratować zdjęcie jeśli zostało np. nieco!!! niedoświetlone bez flesza niż spłaszczone z fleszem.
    ... a lampę studyjną w kościele? no tutaj może być różnie z przychylnością "gospodarza"
    Ostatnio edytowane przez erber ; 25-09-2010 o 23:32

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Nie, bo nie ma to znaczenia. Zdjecia i tak musisz zrobic -- niezaleznie od tego czy bedzie ciemno, czy nie. Chyba, ze masz mozliwosc pozyczenia jakiegos niskoszumiacego body, i chcesz sprawdzic, czy jest sens takowe pozyczyc na te okolicznosc. Jesli jednak graty masz odpowiednie (czytaj: d700, D3, D3S + jasne szkla), to nie widze sensu.

    Ja z S5Pro i D200 też nigdy wcześniej nie sprawdzam Przed wejściem młodych zawsze jest chwilka by wejść i ustawić sprzęt, doświadczenie jest nieopisane.


    Cytat Zamieszczone przez Grygolas Zobacz posta
    Mam nadzieję, że mnie nie zjedziecie na wstępie, nie o to mi chodzi.
    Kto z was nadal używa starszego sprzętu (przykładowo D200) w kościele? Może nie jestem sam?
    Jakieś wskazówki?
    Sam wspomagałem się, za namową kolegi fotografa, na moich dwóch pierwszych zleceniach (łooo szumnie nazwane...no zdjęcia dla znajomych ), zewnętrzną lampą studyjną.
    Czytając wasze posty o praktycznie zaprzestaniu stosowania lamp błyskowych, pytanie: nie tracicie na jakości?
    Kumpel ma również D700 ale wciąż woli sam doświetlać kościół, niż korzystać z zastanego. Jakoś się nie może przestawić
    Szwagier z C 40D też w ten sposób myśli. Dodam, iż oboje wychowani na kliszy.
    Pewnie że kłopotów logistycznych z taką lampa mnóstwo.
    W każdym razie do D200 bardzo mi pomaga taka lampka rozświetlająca zakamarki kościoła.

    Jeśli chodzi o D200 staram się nie przekraczać ISO 800, na S5Pro ISO 2000, lampy używam praktycznie zawsze i jestem wychowany na kliszy

    W ostatnim czasie podpisywałem dwie umowy przy których przyszli państwo młodzi wyraźnie zaznaczali, że nie chcą modnych obecnie zdjęć typowo reporterskich i prosili o używanie lampy (sic!) - naprawdę!
    C5DII

    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 1 z 90 1231151 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •