Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Rudzik

  1. #1

    Domyślnie Rudzik

    Witam,

    Kiedys bawilem sie w fotografie ptakow, niestety brak dobrego sprzetu spowodowal ze zarzucilem ten temat. Ponizej jak mi to wychodzilo




    Pozdrawiam,
    Michal

  2. #2

    Domyślnie

    Z całego setu dwójka według mnie najlepsza,pomimo że siedzi tyłem.Oczko ładnie świeci,tło fajne,jakbyś jeszcze potraktował stempelkiem gałązki po winklach ,było by super.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja także wybiorę nr 2, fajne ujęcie.

  4. #4

    Domyślnie

    No cóż,fotki takie sobie.
    Perspektywa: za bardzo z dołu
    Światło: za ostre
    Kadry: ciasno i zbyt centralnie
    Ostrość: ok
    Co do stemplowania itp,jestem zdecydowanym przeciwnikiem.Kadrujemy w terenie i staramy się aby wszystko zagrało jak trzeba.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    wytrawnym fotografem ptakow nie jestem, Rudzik dawal takie a nie inne warunki wiec skorzystalem jak moglem najlepiej. ja osobiscie jestem zadowolony, tym bardziej ze ptaki nie sa latwym tematem do fotografii

    dzieki za komentarze,
    pozdrawiam,
    Michal

  6. #6

    Domyślnie

    Nikt nie twierdzi że ptaki to "łatwy" temat,żaden tema w fotografii nie jest "łatwy".
    Na tzw.dobre zdjęcie trzeba trochę popracować a w fotografii ptaków to cała masa przygotowań a samo zrobienie zdjęcia to moment,który albo zostanie odpowiednio wykorzystany albo "spaprany".
    To co pokazałeś powyżej to przypadkowe foty ale skoro jesteś z nich zadowolony to najważniejsze.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    widze ze trafilem na wytrawnego fotografa ptakow - tez bym tak chcial, jednak ani nie mam sprzetu ani wystarczajacej ilosci czasu na prawdziwa fotografie tego typu. moim marzeniem jest jakas czatownia, kiedys, w nieokreslonej przyszlosci, ale narazie to malo realne, takze ciesze sie z kazdego strzalu ktory ma jakas ostrosc, kolorystyke i ogolnie jakosc.

    pozdrawiam,
    Michal

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MichalR Zobacz posta
    widze ze trafilem na wytrawnego fotografa ptakow - tez bym tak chcial, jednak ani nie mam sprzetu ani wystarczajacej ilosci czasu na prawdziwa fotografie tego typu.
    pozdrawiam,
    Michal
    zdjęcia pokazujesz by zbierać ochy i achy? kolega napisał o słabych stronach pokazanych przez Ciebie fotografiach - to chyba dobrze?

    Cytat Zamieszczone przez MichalR Zobacz posta
    takze ciesze sie z kazdego strzalu ktory ma jakas ostrosc, kolorystyke i ogolnie jakosc.
    Michal
    i tak trzymaj, a z czasem będzie coraz lepiej

  9. #9

    Domyślnie

    to bardzo dobrze, na to liczylem wlasnie.

    pozdrawiam,
    Michal

  10. #10

    Domyślnie

    Nie chciałem cię urazić(a tak wynika z Twojego ostatniego postu).
    Co do "wytrawnego fotografa ptaków" to nigdy się za takiego nie uważałem i pomimo prawie 30 letniego stażu w tej działce fotografii ciągle się uczę a najlepsze zdjęcie mam nadzieje wciąż w perspektywie.
    Napisałeś że tez byś "tak chciał"--co to znaczy????
    Każdy może robić niezłe zdjęcia i to nie jest tylko i wyłącznie sprawa spręetu.Oczywiście im "lepszy" sprzęt tym większe możliwości ale uwierz mi że przez wiele lat fotografowałem sprzętem z tej niskiej półki i można robić dobre zdjęcia.Ot chociazby wybrać odpowiednią porę dnia żeby światło nie było za ostre,odpowiednie tło,wabienie ptaków itp.itd.
    Samo nacisniecie spustu migawki to finał.
    Życzę powodzenia i wiele samozadowolenia z wykonywanych fotografii a jeśli spodobają się innym to juz będzie sukces.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •