Close

Strona 3 z 40 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 393

Wątek: Pentax K-5

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zorro1212 Zobacz posta
    a topowe szkla Pentaxa sa daleko za topowymi nikonami badz Canonami.
    Pewnie masz na myśli zoomy. Nie tylko tym się robi zdjęcia.
    -----------
    Pozdrawiam
    Paweł

  2. #22

    Domyślnie

    ALe odwzorowanie kolorów ma lepsze niż C i N.

    Co do szklarni i systemu - pentax ma jeszcze 645. Nikon i Canon chyba nie ma średniego formatu. I jeszcze jedno Pentax ma bogatą tradycję - nie jeden fotograf wzdychał do pentaxa (chodzi o analog)
    N i pare gratów

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Modron Zobacz posta
    moment po tym jak zobaczylem ta pierwsza w kolejnosci fote nabilem sobie siniaka na zuchwie od udezenia o podloge. rewelacja, szczegolow morze......
    Tak Cię powaliła jakość zdjęć czy odwrotnie ?
    Fujifilm X H2, Sigma 18-50 2.8 DC DN. Reszta w planach

  4. #24

    Domyślnie

    Osobiście bardzo lubię Pentaxa i cieszę się, że poprawili największą bolączke K7, czyli słabą matrycę, tylko czemu u diaska nie mogli tego zrobić od razu? W dziedzinie AFa też robią z modelu na model małe kroczki, zamiast wyłożyć większą kasę na R&D i podgonić C i N. To co jest świetne w tym body (podobnie jak w K7), to masa zajefajnych ficzersów i świetna ergonomia (IMHO znacznie lepsza od dowolnego Nikona czy Canona), ale tylko i wyłącznie dla osób z dość małymi dłońmi lub wielbicieli dociążania aparatu gripami (ja nie należę ani do jednych, ani do drugich).
    Co do optyki, to niestety w Pentaxie jest IMHO słabo. Owszem, mają jedne z lepszych kitów, w dodatku uszczelniane (czego nie ma nikt inny), ale z ciut lepszą optyką jest cieńko. 16-50/2.8 jest optycznie mocno przeciętny jak na 3,5k zł. 17-70/4 jest optycznie nielepszy od Nikonowskiego 18-105, choć jaśniejszy, ale przy cenie 2k+ zł można by oczekiwać uszczelnień. Wspomniane Limitedy - no fajne niby fajne są, zwłaszcza wykonanie, ale optycznie nie wszystkie są tak cudowne. 14 i 15 mm są na poziomie zoomów UWA, 31/1.8 nie jest optycznie o wiele lepszy od N 35/1.8, a kosztuje 8 (!) razy więcej, podobnie 77/1.8, "tylko" 3 razy droższy od N 85/1.8, fajny jest 60-250/4, ale cena w okolicach 5k zł nie czyni go zbyt okazyjnym zakupem. No i na koniec - idźcie gdzieś do sklepu foto i poszukajcie czegokolwiek do Pentaxa. Skucha. I nie jest to wyłącznie problem polskiego grajdołka. Nawet sklepy internetowe mają nierzadko problemy z szybką realizacją zamównień, o fanaberiach pod tytułem przebieranie z kilku obiektywów firm niezależnych nie wspominając.
    Życzę im jak najlepiej, ale niestety raczej jeszcze długo to nie będzie system, który bym kupił.

  5. #25

    Domyślnie

    Pentax to dobry sprzęt. Lecz oni sami sobie kopią dołek .Gdyby ceny szkieł spadły, bo do puszek to nikt chyba nie ma zastrzeżeń, to więcej by się sprzedawało i zysk większy. Kupa ludzi nie wie co to Pentax. A oni mają potężną tradycje foto. Zero marketingu. Sony jest tak krótko a ile osiągneło.Za zestaw Pentax K-5 i komplet stałek mam Nikona d700 i podstawowe stałki.
    Tylko ten ciężar.
    Fujifilm X H2, Sigma 18-50 2.8 DC DN. Reszta w planach

  6. #26

    Domyślnie

    De Fresz, teoretyku drogi... Lepiej byś się już nie kompromitował...
    W temacie Limitedów:
    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=711
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  7. #27

    Domyślnie

    Michu, praktyku (mam nadzieję) drogi, pokaż mi proszę na realnych zdjęciach tą kosmiczną różnicę pomiędzy owym Limitedem, a tanim, plastikowym Nikonowskim badziewiem. Bo przecież w swej opinii nie opierasz się tyko na przedruku felietonu luźno przytaczającego ranking o bliżej nieznanych kryteriach wyboru tego "naj", prawda?
    Ostatnio edytowane przez de Fresz ; 20-10-2010 o 00:21

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fredik33 Zobacz posta
    Tak Cię powaliła jakość zdjęć czy odwrotnie ?
    jakosc a jakze by inaczej. ilosc szczegolow

  9. #29

    Domyślnie

    oj, coś czuję że Michu właśnie tworzy posta, tak jak kiedyś na forum Pentaxa odpowiedź na zarzut, że przy pomocy k-m nie da się zdjęć robić
    a wszystko to okraszone własnymi, soczystymi przykładami
    tylko Pentax
    k600s k28/1.8 SMC Takumar 50/1.4 m85/1.8 af700fgz

  10. #30

    Domyślnie

    De Fresz - opierając się na Twojej teoretycznej znajomości - pokaż mi różnicę między 85/1.8 a 85/1.4 czy też pięćdziesiątek z adekwatnym światłem - tego typu argumenty mnie rozbrajają i jedynie utwierdzają w przekonaniu o teoretycznym podejściu do zdjęć (moje możesz obejrzeć - link w profilu, lub na maksie - michu).
    Co do kryterium wyboru obiektywu - nie było tabelek, tak? Więc obiektyw do d...py...
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

Strona 3 z 40 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •