Close

Strona 2 z 40 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 393

Wątek: Pentax K-5

  1. #11

    Domyślnie

    świetny aparacik. Właśnie brakowało w K-7 lepszej matrycy. A więc pentax góra najniższa półka i najwyższa to Pentax od 645 do K-x a pomiędzy tylko Nikon i Canon.

    Ale tak poważnie pentaxowi brakuje dyrektora takiego jak w Sony. Tam praktycznie marketingu nie ma (chodzi mi o Pentaxa)
    N i pare gratów

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paul Buczynski Zobacz posta
    ....aha rozumiem. Dziękuje za odpowiedz. Canon ma przewagę w tele.
    Canon i nikona mają troszkę różniaca się ofertę, ale nie widzę obiektywnej przewagi żadnego z nich. W obu można skompletować nieograniczający fotografa zestaw.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Canon i nikona mają troszkę różniaca się ofertę, ale nie widzę obiektywnej przewagi żadnego z nich. W obu można skompletować nieograniczający fotografa zestaw.
    ........właśnie mam super przyjemność bawić się Nikkor 300mm f/2.8 VRII. Wracając do Pentax to prawdą jest że muszą pokazać jakieś konkretne tele do tej K-5 .
    Ostatnio edytowane przez Paul Buczynski ; 17-10-2010 o 07:30

  4. #14

    Domyślnie

    przyjemność przyjemnościa, ale czy musza być systemowe szkła? Są Sigmy. Ajesli ciebie staćna 20 000 na 300/2.8 to body dokupisz jako dodatek. Każdy system ma coś unikalnego - pentax ma swoją 77. Jakość wykonania lepsza niż w niejednym C i N. W pentaxie nie słyszałem by flagowe szkło się zacierało , czy też gumy odklejały. Standardowe obiektywy pentaxa są jako jedne z lepszych w swojej klasie cenowej.
    N i pare gratów

  5. #15

    Domyślnie

    Oczywiście że kazdy system ma swoje zalety i wady. Ale nie porównywałbym długich i jasnych tele sigmy z topowymi szkłami nikona i canona. Różnica w cenie jest często spora, w jakości podobnie chyba jeszcze większa.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #16

    Domyślnie

    No wszystko ok, ale np weźmy fotografię portretową całą jej odmianę itp. I tu chyba pentax dobrze się sprawdza.
    N i pare gratów

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek 77 Zobacz posta
    przyjemność przyjemnościa, ale czy musza być systemowe szkła? Są Sigmy. Ajesli ciebie staćna 20 000 na 300/2.8 to body dokupisz jako dodatek. Każdy system ma coś unikalnego - pentax ma swoją 77. Jakość wykonania lepsza niż w niejednym C i N. W pentaxie nie słyszałem by flagowe szkło się zacierało , czy też gumy odklejały. Standardowe obiektywy pentaxa są jako jedne z lepszych w swojej klasie cenowej.
    Znam system Pentax bardzo dobrze. Nigdy nie twierdzę że mają złe szkła. Przeciwnie zawszę mieli i mają wspaniałe jasne stałe ogniskowe. Jednym z moich bardziej ulubionych jest Pentax 31mm f/1.8 Ltd. Osobiście też wolę jasne stałe ogniskowe i nie przeszkadza mi to że trzeba zmieniać obiektywy podczas sesji.

    Jednak jeśli Pentax chce być w konkurencji z Canon czy Nikon to powinien pokazać dobre jasne tele-zumy swojej produkcji.

    P.S
    Nadal mam Pentax K20D i małą szklarnię do niego. Dobrze wiem że nie ma systemu bez wad. Trzeba się tylko nauczyć pracować w tych systemach i poznać je dobrze.

  8. #18

    Domyślnie

    Jeszcze jak by poprawili w k-5 współprace z lampą to byłoby całkiem super. Myślę nad przesiadką na Nikona ale ten Pentax mi namieszał w główce.
    Fujifilm X H2, Sigma 18-50 2.8 DC DN. Reszta w planach

  9. #19

    Domyślnie

    Z calym szacunkiem do konkurencji to jednak zdjecia z tego Pentaxa nie pokazuja wiele a topowe szkla Pentaxa sa daleko za topowymi nikonami badz Canonami.
    Zycze im dobrze bo chcialbym zeby giganci C i N mieli konkurencje ktora sprawi ze obniza troche ceny ale nie widze powodu aby przesiadac sie na na P i raczej to sie nie zmieni a co do tego ze nie maja marketingu to w 100%prawda
    Fotografia dla zabawy nie dla zarobku!!!
    D600,Zeiss 35mm F2,N 60/2.8D,N 85mm 1.4 AI-S,N 105mm 2.5 AI-S,N 105mm DC,N 28-80mm f/3.3-5.6g,Tamron 19-35mm

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    moment po tym jak zobaczylem ta pierwsza w kolejnosci fote nabilem sobie siniaka na zuchwie od udezenia o podloge. rewelacja, szczegolow morze......

Strona 2 z 40 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •