Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR czy Sigma 18-125 mm f/3.8-5.6 DC OS HSM

    Posiadam Nikona D5k i zastanawiam się nad zakupem obiektywu Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR lub Sigma 18-125 mm f/3.8-5.6 DC OS HSM
    http://www.optyczne.pl/porownaj.php?...0=803&add1=680
    Proszę o wasze opinię. Chciałbym żeby obiektyw był uniwersalny (domowy i spacerówka) oraz był ze stabilizacją obrazu. Z góry dzięki za Wasze opinie - może jeszcze coś innego za rozsądne pieniądze polecicie. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jeremi1234 ; 17-09-2010 o 14:38
    Nikon - przybora
    "Dobrym słowem można długo żyć. Dlatego dawaj je ludziom, gdy na to zasłużą.
    Bo potrzebują ludzkiej akceptacji. Bo bez niej trudno jest żyć."
    -M.Maliński

  2. #2

    Domyślnie

    Mam tą sigme i powiem że jestem zadowolony - czyli kupiłem w dobrej cenie.
    Ale patrząc na ceny nowych sztuk w sklepach to zdecydowanie nikkor.

  3. #3

    Domyślnie

    Dodam że Nikkora można kupić nowego za 830zł a Sigmę 999zł
    Nikon - przybora
    "Dobrym słowem można długo żyć. Dlatego dawaj je ludziom, gdy na to zasłużą.
    Bo potrzebują ludzkiej akceptacji. Bo bez niej trudno jest żyć."
    -M.Maliński

  4. #4

    Domyślnie

    Hej
    Mam 18-105 Nikkora i nie narzekam. Typowa spacerówka, ale reporterkę i koncerty robiłem. Światło nie powala, ale nieźle ostrzy i jest dość uniwersalna, jak na początek - w sam raz.
    d90|n85|n18-105|n70-300|SB-900|velbon sherpa 600 i jesze parę drobiazgów

  5. #5

    Domyślnie

    wg. mnie to bardzo ciekawe szkło. Mam i poza winetowaniem nie mam żadnych ale.
    Rewelacyjna ostrość, szybkość AF na dobrym poziomie, celeność nawet z D60 wręcz powala- a wcześniej z dwoma szkłami miałem problem. Nawet praca pod słońce < z osłoną> moim zdaniem nie jest wcale zła, choć zdaża się czasem spadek kontrastu...
    D5100//// 18-105VR

  6. #6

    Domyślnie

    Jest ktoś może kto ma Sigmę i może się wypowiedzieć co do jej właściwości optycznych itp. na optyczne.pl obiektyw ten zbiera dosyć wzorowe opinie jak też nikon
    Ostatnio edytowane przez jeremi1234 ; 17-09-2010 o 18:31
    Nikon - przybora
    "Dobrym słowem można długo żyć. Dlatego dawaj je ludziom, gdy na to zasłużą.
    Bo potrzebują ludzkiej akceptacji. Bo bez niej trudno jest żyć."
    -M.Maliński

  7. #7

    Domyślnie

    Właściwie wszystko na optycznych napisali. Poczytaj jeszcze http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7751
    Jeden minus o którym nigdzie nie czytałem - odgłos stabilizacji działa nawet jak OS jest wyłączony i jak nagrywa się filmik to go słychać

  8. #8

    Domyślnie

    Niestety, nigdy nie miałem w ręku 18-105, więc jedyne porównanie jakie mogę mieć, to między tą Sigmą a Nikkorem 18-55 VR - na korzyść Sigmy. Używałem jej tylko raz czy dwa na warsztatach, może nie zachwyca "poezją obrazu", natomiast mam do tego szkiełka niezrozumiały sentyment, może przez ten zakres ogniskowych.

    Przy odrobinie zachodu (chyba masz daleko do dużych aglomeracji, to będzie trudniej) Sigmy można wypożyczyć czy przetestować - Nikon, mimo to (lub właśnie dlatego), że jest marką bardziej renomowaną, nie daje takiej możliwości.

    Jeśli mówiąc o "zastosowaniach domowych" masz na myśli fotografowanie w pomieszczeniach, to niestety oba te szkła są trochę ciemne...

  9. #9

    Domyślnie

    Jacek Z. niestety nie mam możliwości jak sam zauważyłeś na przetestowanie bo mieszkam spory kawałek od większej aglomeracji Odnośnie szkieł jasnych na razie nie stać mnie chyba, że coś nie drogiego polecasz . Obiektyw Nikona np.17-55 2,8 jest jak dla mnie nawet w używce za drogi
    Nikon - przybora
    "Dobrym słowem można długo żyć. Dlatego dawaj je ludziom, gdy na to zasłużą.
    Bo potrzebują ludzkiej akceptacji. Bo bez niej trudno jest żyć."
    -M.Maliński

  10. #10

    Domyślnie

    Dyżurnym tanim i jasnym szkłem do matryc DX jest Nikkor 35/1.8, dość szeroko chwalony na tym Forum.

    U mnie osobiście pomysł na dłuższy zoom kitowy poszedł w niepamięć z powodu N 50/1.4 G - trochę się trzeba nieraz nachodzić i o szerokich krajobrazach można zapomnieć, ale i satysfakcja często większa niż z zooma

    Czasem przydałoby się dłużej lub krócej, lecz ceny (i rozmiary) najbardziej polecanych szkieł 17-55/2.8 czy 24-70/2.8 trochę powalają.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •