Close

Strona 41 z 41 PierwszyPierwszy ... 31394041
Pokaż wyniki od 401 do 408 z 408
  1. #401

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KUBACZ Zobacz posta
    Jeszcze jedno. Czyli jesli te 200 g robi roznice to z czym nalezy sie udac w tatry ? 50 1.8 bo wazy 100 g ? 10-20 to już znaczny ciężar, a już o tele do tego nie mówie bo tego nikt nie uniesie.

    W góry więc nalezy chodzic z 1 obiektywem ? W sumie powinni wydać tez jakąś wersje odchudzonych kart pamieci. Przed każdym wyjsciem zostawiam też zaślepke sanek i dekielki bo to 10g;]
    To przyklej sobie cegle do aparatu, kiedy tak bardzo lubisz balast, a nam oszczedz takich tekstow :P
    Badz powazny. Nie wszyscy potrzebuja tych klamotow i tych ficzerow.
    Ludzie na wycieczki moga nosic inne, wazne dla nich rzeczy. Moga tez poprostu nie lubic targac balastu lub poprostu nie moc.
    Na koniec - jesli ktos juz troche aparatu uzywa, to wie, co mu/jej jest potrzebne i nie nosi tobolow, jak juczny osiol.

  2. #402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    To przyklej sobie cegle do aparatu, kiedy tak bardzo lubisz balast, a nam oszczedz takich tekstow :P
    Badz powazny. Nie wszyscy potrzebuja tych klamotow i tych ficzerow.
    Ludzie na wycieczki moga nosic inne, wazne dla nich rzeczy. Moga tez poprostu nie lubic targac balastu lub poprostu nie moc.
    Na koniec - jesli ktos juz troche aparatu uzywa, to wie, co mu/jej jest potrzebne i nie nosi tobolow, jak juczny osiol.
    zgadzam się z Kolegą proponuje pochodzić po "prawdziwych " szczytach gdzie człowiek chodzi trzymając się przypiętych łańcuchów na szlaku , i krótkie podsumowanie wiadomo idąc na wycieczkę bierzemy dużo wody jakiś prowiant stąd rozumiem Koleżankę dla której jest to problem , nie ma co się obrażać tylko na spokojnie przemyśleć i udać się w góry bo dla niektórych góry wyglądają jak pagórki dla innych są to strome szczyty itd
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  3. #403

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    To przyklej sobie cegle do aparatu, kiedy tak bardzo lubisz balast, a nam oszczedz takich tekstow :P
    Badz powazny. Nie wszyscy potrzebuja tych klamotow i tych ficzerow.
    Ludzie na wycieczki moga nosic inne, wazne dla nich rzeczy. Moga tez poprostu nie lubic targac balastu lub poprostu nie moc.
    Na koniec - jesli ktos juz troche aparatu uzywa, to wie, co mu/jej jest potrzebne i nie nosi tobolow, jak juczny osiol.
    Wygadujesz. 200g dodatkowego balastu w plecaku nie jesteś w stanie poznać i tyle.

  4. #404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lazik_s Zobacz posta
    Wygadujesz. 200g dodatkowego balastu w plecaku nie jesteś w stanie poznać i tyle.
    QFT


    ale jednak każdy lubi inaczej ...ja tacham swojego zagripionego fx, a mojej girl d5k+35 ciężki się wydaje

  5. #405

    Domyślnie

    Jak zaliczyłem tygodniowe wczasy z D5000+18-105, dodatkowo kamera HC-96, dodatkowo często dziecko na ręku to powróciłem na Olimp z EPL-2 i jestem zadowolony.
    Pozdrawiam
    Canony PS, Panasonic FZ28, Olympusy E420, E450 + ZD14-54II, Nikon D5000 + 18-105, 35/1,8 + SB-400, powrót na Olimp, PEN E-PL2, E-PL3 + 14-42 + 40-150 + Lumix 20/1.7 + Oly 45/1.8 + FL-36R i teraz E-PL5+12-50+20/1.7+45/1.8+40-150

  6. #406

    Domyślnie

    Panowie!!! Rozumiem Wasz punkt widzenia i zgadzam się, że D90 jest lepszy to nie podlega dyskusji. Guzikologię na wierzchu i drugi ekranik nic nie pobije. Ja mam naprawdę bardzo małe dłonie i aparat wielkości D5000 czy D5100 trzyma mi się bardzo dobrze. Nie jestem ogródkowym pstrykaczem. Bardzo dużo jeżdżę i chodzę po górach. Oprócz plecaka ze sprzętem mam zawsze ze sobą psa - owczarka niemieckiego. Na całodniową wyprawę do plecaka z aparatem i obiektywami muszę jeszcze upchać cos do picia dla mnie, wode i miskę dla psa plus coś do jedzenia. Oczywiście te 20 dkg więcej nie będzie odczuwalne w plecaku ale już w ręku czy na szyi - tak. Ktoś tam napisał, że jak mi waga przeszkadza to powinnam kupić kompakta. Otóż mam 2 kompakty w tym jeden do nurkowania i jedną hybrydę. Nie kupowałam lustra dla szpanu, gdyż tu gdzie mieszkam nikomu to nie imponuje. Chcę poprostu robić ładne zdjęcia, dobre jakościowo. Jestem początkująca i myślę, że narazie wystarczą mi te trzy obiektywy które mam. Co do zarzutu, że niższych modeli bronią ci, których nie stać na droższe.... mnie stać np. na D300 czy tam D7000 ale jako początkujący amator czy jest sens porywać się z motyką na słońce? I jak ktoś napisał im sprzęt lepszy tym cięższy. Ja chcę mieć przyjemność z fotografowania. Nie jest dla mnie problemem zaglądanie w menu, nigdzie mi się nie śpieszy, zdjęcia robię tylko dla siebie i własnej przyjemności.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
    D7000 + N AF-S 35 + AF-S 18-105 + N AF-S 70-300 + N 50 AF 1.4 + N 180 AF 2.8 + N 105 AF 2.8 + tokina 11-16 2.8 + SB800 + tripod, monopod, plecak i inne duperele.

  7. #407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Megan Zobacz posta
    Panowie!!! Rozumiem Wasz punkt widzenia i zgadzam się, że D90 jest lepszy to nie podlega dyskusji. Guzikologię na wierzchu i drugi ekranik nic nie pobije. Ja mam naprawdę bardzo małe dłonie i aparat wielkości D5000 czy D5100 trzyma mi się bardzo dobrze. Nie jestem ogródkowym pstrykaczem. Bardzo dużo jeżdżę i chodzę po górach. Oprócz plecaka ze sprzętem mam zawsze ze sobą psa - owczarka niemieckiego. Na całodniową wyprawę do plecaka z aparatem i obiektywami muszę jeszcze upchać cos do picia dla mnie, wode i miskę dla psa plus coś do jedzenia. Oczywiście te 20 dkg więcej nie będzie odczuwalne w plecaku ale już w ręku czy na szyi - tak. Ktoś tam napisał, że jak mi waga przeszkadza to powinnam kupić kompakta. Otóż mam 2 kompakty w tym jeden do nurkowania i jedną hybrydę. Nie kupowałam lustra dla szpanu, gdyż tu gdzie mieszkam nikomu to nie imponuje. Chcę poprostu robić ładne zdjęcia, dobre jakościowo. Jestem początkująca i myślę, że narazie wystarczą mi te trzy obiektywy które mam. Co do zarzutu, że niższych modeli bronią ci, których nie stać na droższe.... mnie stać np. na D300 czy tam D7000 ale jako początkujący amator czy jest sens porywać się z motyką na słońce? I jak ktoś napisał im sprzęt lepszy tym cięższy. Ja chcę mieć przyjemność z fotografowania. Nie jest dla mnie problemem zaglądanie w menu, nigdzie mi się nie śpieszy, zdjęcia robię tylko dla siebie i własnej przyjemności.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
    Brawo Megan! Pięknie napisane. Cenię tego typu życiowe podejście do tematu. Prawdopodobnie większość z nas tu obecnych posiada sprzęt kupiony mniej lub bardziej na wyrost, jesli chodzi o zakres wykorzystania jego możliwości. Sam się do nich w tej chwili zaliczam, choć na nikona przesiadłem się raptem miesiąc temu z Olympusa e-330 i uznałem, że w moim nowym systemie lepiej jest kupić jakiś nowszy model, aby go za rok lub dwa nie wymieniać.
    __________________
    Z9 | Z6 | Z14-30 f4 | Z24-70 f4 | Z35 1.8 | N70-200 f2.8E FL | N85 1.8G |Z100-400 f4.5-5.6 | N300 f2.8 AF-S | SB 700 | ZHIYUN WEEBILL S

  8. #408

    Domyślnie

    Nie rozumiem tego stwierdzenia, że 200 gram nie robi różnicy. Tak się stało że ostatnio nie mam siły a moja żona jak to żona targać sprżetu też nie lubi. I chociaż oboje lubimy fotografować to D90 zostaje w domu. Dlatego podjeliśmy decyzję o D3100. Jak będzie się nam chciało to oba a jak nie to tylko 3100 z 35.
    Pozdr
    Na razie D90 i D7100, S150 Macro, T116, N35, S50 1,4 S50-150, S900 i statyw całkiem dobry Fajne hobby i tyle
    http://pawelmeszynski.flog.pl/

Strona 41 z 41 PierwszyPierwszy ... 31394041

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •