Close

Strona 2 z 103 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1027
  1. #11

    Domyślnie

    Coś czuje, że optycznie nową 35 samyang będzie lepsza i w dodatku od trzech do czterech razy tańsza.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #12

    Domyślnie

    dokładnie... czemu Nikon w samplach nie wstawił ANI JEDNEGO zdjęcia na 1.4? sample z nowej dwusetki prawie wszystkie (oprócz jednego) na pełnej dziurze, a tutaj co?
    nie mniej - cieszy nowa premiera, oj cieszy
    Usunięto komercyjny wpis w podpisie!

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Roon Zobacz posta
    Coś czuje, że optycznie nową 35 samyang będzie lepsza i w dodatku od trzech do czterech razy tańsza.
    I bez AF...super. Jak dla mnie w tak reporterskim szkle to dyskwalifikacja...

    Cytat Zamieszczone przez funkey Zobacz posta
    dokładnie... czemu Nikon w samplach nie wstawił ANI JEDNEGO zdjęcia na 1.4? sample z nowej dwusetki prawie wszystkie (oprócz jednego) na pełnej dziurze, a tutaj co?
    No podejrzane to jest...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez --Arkadia-- Zobacz posta
    bo na 1.4 jest takie mydlo, że aż boja sie pokazać
    Cytat Zamieszczone przez airborne Zobacz posta
    z MTF wynika, że na 1.4 będzie gorzej niż w 24 1.4
    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    No podejrzane to jest...
    I jeszcze się okaże, że "stara-nowa" 35/1.8 pomimo swoich wad - jak spora winieta na FX - może być ostrzejsza (ze względu na projekt stałki pod DX) aniżeli wersja 1.4 A nawet jeśli tak nie będzie to różnica 5-6-7 tysięcy złotych za 2/3 EV światła, to dosyć sporo.

    Nie wiem czy wolałbym mieć zestaw D700 + 35/1.4 czy D3s + 35/1.8 Cenowo wyjdzie podobnie,a zyskamy więcej niż 2/3 EV światła

  5. #15

    Domyślnie

    Eeee, ja myśle, że bokeh będzie dużo przyjemniejszy... 35 1.8 ma dość kijowy.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Luźna gumka Zobacz posta
    I jeszcze się okaże, że "stara-nowa" 35/1.8 pomimo swoich wad - jak spora winieta na FX - może być ostrzejsza (ze względu na projekt stałki pod DX) aniżeli wersja 1.4 A nawet jeśli tak nie będzie to różnica 5-6-7 tysięcy złotych za 2/3 EV światła, to dosyć sporo.
    teoretycznie z MTF wychodzi, ze 35 1.8 jest lepsza od 35 1.4 przy pełnym otwarciu, ale niestety 1.8 to nie 1.4

    35 1.8:

    35 1.4:
    _______

  7. #17

    Domyślnie

    Ja już wiem dlaczego te nowe stałki nikona są takie "poprawne" a nie wybitne - to proste, poziom jakościowy podobny do canona L, a powiedzmy za dwa lata nikon wypuści poprawione wersje stałek i w ten sposób więcej zarobi. Teraz i tak sprzedadzą się te stałki bo ludziska tak długo czekali że... Nie wierzę że nie można od razu zaprokjektować szkła wybitnego (nikon pokazał nie raz że potrafi) więc te kompromisy co widzimy to tylko marketing. Śmieszy mnie tłumaczenia że silnik taki wolny bo innego się nie dało wstawić bo mało miejsca, albo za ciężkie soczewki albo za jasne szkło itd Wszyscy chcieli stałki to w końcu je mamy.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deep Zobacz posta
    Śmieszy mnie tłumaczenia że silnik taki wolny bo innego się nie dało wstawić bo mało miejsca, albo za ciężkie soczewki albo za jasne szkło itd
    Dokładnie... podpisuję się w 100% Dało się tylko jak to mówią "jak się chce - to się da"
    Cytat Zamieszczone przez deep Zobacz posta
    Wszyscy chcieli stałki to w końcu je mamy.
    Stety i niestety jednocześnie
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  9. #19

    Domyślnie

    Ehh, no i znowu trzeba bedzie wydac z 7000... No ale teraz juz nikt nie moze powiedziec, ze jasne stalki to tylko w Canonie
    JN

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yakoop Zobacz posta
    Ehh, no i znowu trzeba bedzie wydac z 7000...
    za 35 mm ????

    nie no nie przesadzajmy
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

Strona 2 z 103 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •