Close

Strona 103 z 103 PierwszyPierwszy ... 35393101102103
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 027 z 1027
  1. #1021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    [...] Zdjęcie na fejsie dojeżdża do "miliarda" lajków i nikt, żaden fotograf, nie przyczepił się jakości technicznej


    Faktycznie, ilość laików na fb jest tu najważniejsza...
    Nikon

  2. #1022

    Domyślnie

    a moze w przypadku omawianego zdjecia fokusowala kamera na szklo okularow co przy ogniskowej 1,4, ktora powoduje bardzo mala go, dalo taki nieostry efekt? moze mi sie wydaje, ale prawa strona okularow (patrzac od strony bardzo ladnej pani modelki) jest ostrzejsza.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  3. #1023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta


    Faktycznie, ilość laików na fb jest tu najważniejsza...
    A dla Ciebie nie? Jak rozumiem, wolisz mieć masę superostrych zdjęć, na które nikt nie zwraca uwagi?

    Tak, też podejrzewam, że AF trafił w oprawkę okularów lub szkło okularów bardziej.
    Zaraz zresztą Wam coś pokażę...

    (po chwili)

    http://imgur.com/a/47PKV
    Tu macie trzy zdjęcia. Jedno z nich jest zrobione killerem stałek 24-70 na 35 i 2.8.
    Dwa pozostałe 35/1.4G na 1.4 i 2.8.
    Komentarza chyba nie potrzeba.
    Ale jednak napiszę.
    Z wykresu na Optycznych wynika, że 1.4 w 35/1.4G jest "o połowę" mniej ostre niż 2.8 (w obu szkłach podobne), no i ich zdaniem "nieużyteczne".
    Zresztą, wałkowaliśmy już ten temat
    Ostatnio edytowane przez karolt ; 19-04-2014 o 11:39
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  4. #1024

    Domyślnie

    Nie, wolę robić zdjęcia, na których sfotografowane osoby twierdzą, że wyszły ładnie i same sobie się podobają, choć wcześniej bardzo krytycznie podchodziły do swojego wyglądu i unikały fotografa jak ognia. Dla mnie taka opinia jest ważniejsza aniżeli dawanie sobie nawzajem setek lajkow na FB, za tandetę, której jest tam mnóstwo, na zasadzie: ty mi dasz lajka to ja ci oddam...

    P.S. Sorki, ale najwięcej "fotograficznej tandety" widziałem wlaśnie na FB...
    Nikon

  5. #1025

    Domyślnie

    35 1.4 zacne szkło mi ta ostrość odpowiada, ze zdjęcia karolt z dziewczyną w okularach. Na 1.4 jest miękko, ale nie jest jakoś nieostro, do fotografowania taka ostrość wystarczy w zupełności, wraz z zamknięciem przysłony ostrość coraz lepsza. To jest obiektyw dla kogoś kto fotografuje i chcę mieć coś "na wieki" niestety miałem okazje bawić się tylko ze sklepowych półeczek i przeglądam masę sampli z tej 35 i jestem zakochany w "plastyce" właściwościach optycznych tej 35 - bardzo przyjemnie rysuje, szkło warte pieniędzy. A jak ktoś jest onanistą ostrości, to niech poszuka sobie nawet szkieł z m42 do 200 zł i zachwyca się ostrością HD

  6. #1026

    Domyślnie

    ja tez sie ciesze gdy na flickr ktos mnie "sledzi" (nieczesto) albo "bjutyful" zdjeciem sie zachwyca (jeszcze rzadziej). nikkor 35/1,4 to majstersztyk panow japonskich inzynierow a kolegow, ktorych stac na wydanie 1000 paruset ojronow na nikkora juz przez tylko ten fakt (posiadania grubego portfela) darze wielka atencja . a teraz biore sprzet i wjuuuuuu...w plener przeswietlone i zle skadrowane zdjecia w ogromnej ilosci robic.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  7. #1027

    Domyślnie

    Czy wciąż występuje ta sytuacja, że AF w sigmie 35 działa wolniej w Nikonach niż na Canonach ?

Strona 103 z 103 PierwszyPierwszy ... 35393101102103

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •