Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  2. #2

    Domyślnie

    Właśnie chciałem pierwszy donieść, ale mi klawiatura padła :P
    No w sumie nie wiem na co czekałem, ale rewelacji nie ma. Taki G11+. Filmy HD i HDR. Może uznali, że lepszego kompakta nie można już zrobić hehe. Zobaczymy jak cena, rewolucji nie widzę.
    Kiedyś dużo i różnie, teraz tylko maupka P7K jedynie słusznej #firmy

  3. #3
    Rozmowny
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    383

    Domyślnie

    Najistotniejsze elementy matryca + Obiektyw pozostały bez zmian - jak w G11. Reszta to parametry regulacyjne, które jak na compakt pozostają mniej ważne. Cena prawdopodobnie będzie dla G12 - jako nowość też sporo wyższa?

  4. #4

    Domyślnie

    Wielkość matrycy się liczy.
    Kiedy Canon i Nikon wychylą się z większymi matrycami w tej klasie aparatów?
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Wielkość matrycy się liczy.
    Kiedy Canon i Nikon wychylą się z większymi matrycami w tej klasie aparatów?
    Jak Sony im pozwoli W tej klasie to też trochę za duża rewolucja/inwestycja. Taka zmiana wymaga zmiany całej linii produkcyjnej obiektywów dostosowanych do obecnych matryc.
    Kiedyś dużo i różnie, teraz tylko maupka P7K jedynie słusznej #firmy

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Facet Zobacz posta
    Zobaczymy jak cena, rewolucji nie widzę.
    W USA $499
    http://www.bhphotovideo.com/c/produc...al_Camera.html

    Na dpreview na forum Canona wściekłość. Wszystko wskazuje, że G12 nie ma zoom'a przy filmowaniu.
    Przypuszczenia są dwa.
    Pierwsze to, że Canon dając dobre nagrywanie filmów do aparatu strzeli sobie w kolano bo wpłynie to sprzedaż swoich kamer. Problem w tym, że Nikon wypuszczając P7000 strzelił Canonowi w oba kolana
    Drugie przypuszczenie to, że śilnik w aparacie jest starego typu, głośny jak radziecki traktor i nie można zoom'ować bo będzie to słychać na filmie.
    Tak więc wstawienie opcji HD w tym aparacie to niewypał. Lepiej wywalić wszystkie opcje filmowania i obniżyć cenę. W obecnej sytuacji Nikon przynajmniej na papierze prezentuje się lepiej.

    Plusem Canona jest to, że do RAW dokładają prosty ale wystarczający program do obróbki. W przypadku Nikona nie wiadomo czy wersja NX2 będzie obsługiwać ten aparat czy Nikon niedługo zmusi użytkowników do kupna nowej wersji oprogramowania.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem jak z tym zomowaniem na wideo (nie chcę mi się już dzisiaj czytać całości na dp, ale coś jest na rzeczy). Ma za to stereo...
    Ma też Miniature Effect - ciekawe czy softowe, czy tilt-shifta. Jak obiektywne, to biorę go w cemno.
    Kiedyś dużo i różnie, teraz tylko maupka P7K jedynie słusznej #firmy

  8. #8

    Domyślnie

    Napisane jest na stronie nikona, że RAWy z P7000 można obrabiać w NX2 w wersji 2.2.5

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Wielkość matrycy się liczy.
    Kiedy Canon i Nikon wychylą się z większymi matrycami w tej klasie aparatów?
    Pewnie nigdy, szczegolnie jesli ktos ma mysli matryce wielkoscia zblizone do m4/3
    Mala matryca pozwala zrobic malego zoom'a, mi taka polityka odpowiada.
    Matryca jest gorsza od m4/3 ale jest to kompromis ktory pozwala taki kompakt umiescic w kieszeni.

  10. #10

    Domyślnie

    Pierwsze sample. Fabryczne, ale coś.
    Cena powinna być u nas taka jak G11 - na stronie USA G11 i G12 499 USD.
    Ostatnio edytowane przez Facet ; 17-09-2010 o 03:08
    Kiedyś dużo i różnie, teraz tylko maupka P7K jedynie słusznej #firmy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •