Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie IR extender zamiast wyzwalacza i-TTL przez CLS?

    Jak się wpisze "IR Extender" w google można znaleźć całą mase urządzeń "przedłużających" sygnał podczrwieni dla dowolnych pilotów poprzez drogę radiową. Ciekawi mnie czy da się to zastosować do systemu CLS. Ktoś próbował? Jeśli ktoś ma dostęp do takich urządzeń, prosił bym o test
    Nikon D700 | Nikon D5200 | Panasonic GH4 +SB | SB-900+SB-910+YN560 | N70-200 f2.8 VR | S20f1.8 | S18-35f1.8

  2. #2

    Domyślnie

    Da się zastosować, ale średnio się to sprawdza.
    Zasięg takiego IR extendera z lampą błyskową to ok 0.5 m... dodatkowo mają dość duże opóźnienie.

    Kiedyś sprawdzałem jak to się sprawdza przy wyzwalaniu lampy i tylko przy długich czasach (rzędu 1/20-1/50s) dawało to rady.

    Wynika to z faktu, że urządzenia te działają na zasadzie kodów sygnałów - najpierw musi odebrać cały sygnał, aby go później przekazać. Gdyby było to użyteczne, to dawno byłoby o tym wiadomo.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borgan Zobacz posta
    Jak się wpisze "IR Extender" w google można znaleźć całą mase urządzeń "przedłużających" sygnał podczrwieni dla dowolnych pilotów poprzez drogę radiową. Ciekawi mnie czy da się to zastosować do systemu CLS. Ktoś próbował? Jeśli ktoś ma dostęp do takich urządzeń, prosił bym o test
    To są przedłużacze radiowe do pilotów IR stosowanych w urządzeniach RTV, gdzie czas reakcji jest bardzo długi. Robiliśmy już coś takiego na Forum, na bardzo szybkich nadajnikach radiowych, które dawały radę i CLS dział.
    Niestety projekt upadl na bazie prototypu, dziś taniej kupić wyzwalacz radiowy z obsługą iTTL, albo YN622N

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •