Close

Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 279

Wątek: Metz 50 AF-1

  1. #21
    Oszczędny w słowach Awatar dominicus
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Warszawa/Brwinów
    Posty
    116

    Domyślnie

    Jeśli cena SB-700 będzie powyżej 1000 zł to zdecydowanie pójdę w stronę Metz'a. Pytanie tyko czy 48 AF-1 czy 50 AF-1? Na początku pewnie pracować będzie na body, ale z czasem parasolka, statyw itd...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dominicus Zobacz posta
    Jeśli cena SB-700 będzie powyżej 1000 zł to zdecydowanie pójdę w stronę Metz'a. Pytanie tyko czy 48 AF-1 czy 50 AF-1? Na początku pewnie pracować będzie na body, ale z czasem parasolka, statyw itd...
    a ja w tej sytuacji zakupię SB900 tylko rozmiary tej lampy mnie przerażają
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sonicq Zobacz posta
    no właśnie.. TYLKO 100-120 i TYLKO liczba przewodnia w specyfikacji większa o 2 i wspomniana przeze mnie różnica w oświetleniu szerokiego kąta.
    jeszcze chyba w nowym Metzu mocowanie metalowe. nie żeby mi plastikowe przeszkadzało.
    Nikon D500 z Sigmą 10-20 3.5 i Nikkorami 40 2.8 Micro, 105 2.8 Micro, AF-P 70-300 4.5-5.6 oraz Metzem 52 AF-1, wspierani przez osprzęt.
    Instagram | Flickr

  4. #24
    Oszczędny w słowach Awatar sonicq
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    161

    Domyślnie

    no właśnie wyczytałem gdzieś o mocowaniu metalowym; ale później rzuciłem okiem na mocowanie 48 af-1 i na zdjęciu (swojej JESZCZE nie mam) 48/50 wyglądają podobnie. Chyba że to o ten element 'dokręcający' chodzi a nie o samą stopkę, to ze zdjęcia ciężko ocenić.
    Nie pali mi się więc jeszcze poczekam aż jakieś pierwsze opinie się pojawią
    sb700 raczej będzie dużo droższa a różnica chyba nie za duża. Ergonomia menu jedynie zdaje się bardzo na +.

  5. #25

    Domyślnie

    Nie miałem w ręku 50, ale na zdjęciach wygląda, że stopka jest metalowa.

  6. #26
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    zachodniopomorskie
    Posty
    162

    Domyślnie

    To opis 50 AF-1 digital ze strony Metz'a:

    The successor to the Best Accessory “Tipa 2008” award-winning mecablitz 48 AF-1 digital has been launched with a new high quality metal base which allows quick and easy attachment to the respective camera. The mecablitz 50 AF-1 digital has all the right technological features too, including numerous application possibilities and even higher performance levels (guide number 50). Equipped with a USB interface for online firmware updates, its innovative and future-proof credentials are proven. It is available in five versions, each one perfectly tailored to a digital camera by one of the leading manufacturers (Canon, Nikon, Olympus/Panasonic, Pentax or Sony ADI) – all of which are rapid response due to their fully automatic flash modes. These permit precise light output tailored to each individual subject. Numerous manual fine tuning options extend your creative photographic freedom. Virtually limitless possibilities are opened up for creative lighting thanks to a fully swivelling reflector system which also contains a flip-out reflector card and a diffuser. The slave function allows the 50 AF-1 digital to be used “without constraints”. In the respective cameraspecific wireless TTL mode it can even be used as a slave device. With built-in camera flash, wireless applications are available in servo mode. A superb flash unit for committed amateur photographers.

    To chyba o stopce. I link do strony http://www.metz.de/en/photo-electron...formation.html

    Są tu też obrazki, na których widać dokładnie.

    Pozdrawiam
    "Nie mam problemów z piciem, no chyba że nie chcą podać mi drinka..." Tom Waits

  7. #27
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    archiwum X
    Posty
    442

    Domyślnie

    A więc kurier przed chwila mi dostarczył. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Solidna obudowa. Plastik solidny i przyjemny w dotyku. Pierwsze zamocowanie na body przebiegło sprawnie i bez oporów. Pojemnik na ogniwa też zamyka sie sie bardzo dobrze. Lampa na body nie chwieje sie (jak to opisywano na innych forach np Metz do systemu Alpha). Stopka mimo , że "plastikowa" trzyma lampe stabilnie. Po prostu MADE IN GERMANY.
    Po pierwszych próbnych fotkach wydaje mi się , że spełni w 100% moje oczekiwania. Teraz musze przestudiować instrukcje bo to moja pierwsza lampa zewnętrzna.

  8. #28
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    Witam wszystkich przy okazji pierwszego postu na forum i pozdrawiam!
    Jasand podziel się koniecznie z nami wynikami współpracy z nowa lampką. Sam jestem ciekaw co powiesz o tej lampce.
    Powiem szczerze - na pewno nie w tym roku, ale w następnym muszę koniecznie uzbroić się w lampę i jestem zaskoczony, że na forum nie górują lampy nikona ale równie popularny jest Metz. Może przy okazji ktoś mi to prosto wyjaśni, bo troszkę wypadłem z obiegu. Wydawało mi się, że tylko Nikon a tu często o Metzu również czytam....
    .

  9. #29

    Domyślnie

    Na forum znajdziesz całą dostępną wiedzę wtedy będziesz mógł spojrzeć na sprawę lamp bardziej obiektywnie. Jednemu bardziej pasuje nikon, drugiemu metz, więc lektura wątków o poszczególnych lampach jak najbardziej wskazana.

  10. #30

    Domyślnie

    A ktoś może mi wytłumaczyć co to jest ten Servo mode?

    48 ma podane dla nIkona: i-TTL remote mode (slave operation) - czyli CLS Slave
    58 ma: i-TTL remote mode (master and slave operation)
    50 ma: i-TTL remote mode (Slave and servo mode) - czyli co?
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •