Close

Strona 2 z 28 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 279

Wątek: Metz 50 AF-1

  1. #11
    Oszczędny w słowach Awatar sonicq
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    161

    Domyślnie

    tak czy inaczej czekać trzeba żeby dystrybucja ruszyła na dobre.
    za SB-700 przemawia świetnie wykonany tylny panel. Trzeba przyznać że wygodny będzie w obsłudze.
    48/50 af-1 nie wiem jak się obsługuje. Ba to będzie mój pierwszy błyskograt

  2. #12
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    archiwum X
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sonicq Zobacz posta
    tak czy inaczej czekać trzeba żeby dystrybucja ruszyła na dobre.
    za SB-700 przemawia świetnie wykonany tylny panel. Trzeba przyznać że wygodny będzie w obsłudze.
    48/50 af-1 nie wiem jak się obsługuje. Ba to będzie mój pierwszy błyskograt
    Ale cena SB-700 w Polsce to (przypuszczam) 1.200-1.300 zł. Na zachodzie cena 329 $.
    Decyzja zapadła: Metz. Tylko nie wiem który 50 czy 48 ? Roznica w cenie to tylko 100-120 zł.
    Który lepszy do Nikona D90 ? Będzie pracował tylko na body. Fotografia czysto amatorska , wycieczki, wnętrza budynków i budowli oraz imprezy rodzinne. (żadnych wesel czy imprez , koncertów itp.)
    Ostatnio edytowane przez Jasand ; 16-09-2010 o 12:41 Powód: literówka

  3. #13

    Domyślnie

    Skoro tylko na body to nawet nissina masz tańszego, ja chce metza dla CLS i raczej 48 wezmę a za to co miałbym dopłacić do 50 kupie akumulatorki i ładowarkę
    D90, [s]N 35 1.8, N 50 1.8, N 18-105, Metz 50

  4. #14
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    archiwum X
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ja-NOS Zobacz posta
    Skoro tylko na body to nawet nissina masz tańszego, ja chce metza dla CLS i raczej 48 wezmę a za to co miałbym dopłacić do 50 kupie akumulatorki i ładowarkę
    Tez rozpatrywałem w swoich poszukiwaniach Nissiny, ale mają niepochlebne opinie (awaryjność, nieprzewidywalnośc zachowań - np nie właczaja sie kiedy potrzeba, nie daja błysku itp.) nawet szeroko opisane na tym forum. Pozostaje SB-600 lub te Metz-e. Są jeszcze Sigmy 530 ST i Super ale nikt sie nie wypowiada na temat ich pracy z Nikonem.
    Ostatnio edytowane przez Jasand ; 16-09-2010 o 13:04

  5. #15
    Oszczędny w słowach Awatar sonicq
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Decyzja zapadła: Metz. Tylko nie wiem który 50 czy 48 ? Roznica w cenie to tylko 100-120 zł.
    no właśnie.. TYLKO 100-120 i TYLKO liczba przewodnia w specyfikacji większa o 2 i wspomniana przeze mnie różnica w oświetleniu szerokiego kąta.
    Jeśli więcej różnic po premierze nie wyjdzie, chyba że ktoś już doczytał, że ma jakieś tryby-możliwości, które mi umknęły a nie ma ich w 48af1; to ja się zdecyduje na 48 af1 a zaoszczędzoną kasę przeznaczę jak Ja-NOS na aku lub parasolkę i statyw do lampki

  6. #16
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    archiwum X
    Posty
    442

    Domyślnie

    Zamówiłem przed chwilą Metz-a 48 AF-1 + ładowarke z 8 akumulatorkami SANYO Eneloop 2000 mAh. Łącznie nie przekroczyło ceny Metz 50 AF-1. W poniedziałek mam otrzymać.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Zamówiłem przed chwilą Metz-a 48 AF-1 + ładowarke z 8 akumulatorkami SANYO Eneloop 2000 mAh. Łącznie nie przekroczyło ceny Metz 50 AF-1. W poniedziałek mam otrzymać.
    Oby tylko wszystko było ok i działało ja tam wolę zapłacić troszkę więcej niż później pisać że coś tam nie działa tak jak to sobie wyobrażałem.
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  8. #18
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    archiwum X
    Posty
    442

    Domyślnie

    Zamówiłem w sklepie internetowym , gdzie juz nieraz kupowałem i zawsze byłem zadowolony.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Zamówiłem w sklepie internetowym , gdzie juz nieraz kupowałem i zawsze byłem zadowolony.
    Super więc czekamy na pierwsze wrażenia i opis
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  10. #20
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    archiwum X
    Posty
    442

    Domyślnie

    Jak tylko dostanę i obmacam nie omieszkam podzielić sie wrażeniami.

Strona 2 z 28 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •