Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: jaki konwerter

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Józefów koło Otwocka
    Posty
    32

    Domyślnie jaki konwerter

    Witam
    przeglądam i czytam ale nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi a mianowicie:
    jaki konwerter do nikona AF300f4? żeby działało wszystko i było super waszym zdaniem
    proszę o podpowiedzi (konkretnie pełne nazwy symbole itp.)jeśli można
    Pozdrawiam
    D90+N18-105VR,N70-300VR,N300f4,KENKO PRO300 1.4,M190XPROB+498RC2

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Włocławek/Poznań
    Posty
    151

    Domyślnie

    Rozumiem ze chodzi o konwerter mocowany miedzy body a obiektyw wiec jesli chcesz nadal miec Af to cos z krotnoscia 1,4. Tak brzmi jego pełna nazwa AF-S Teleconverter TC-14E II . Wiem ze są tajkze takie konwertery Sigmy,kenko i tamrona ale nie wiem jak wtedy wyglada wspolpraca
    A700, Sigma 100-300/4, MTO , troche CZJ
    Jednak (S)tara miłość nie rdzewieje

  3. #3

    Domyślnie

    Nie jestem ekspertem w temacie telekonwerterów ale nie wiem czy konwerter AF-S pasuje do szkła AF w tym przypadku... w końcu z jakiegoś powodu najczęściej ludzie piszą o Kenko w przypadku tego szkła.
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez M2SC Zobacz posta
    Rozumiem ze chodzi o konwerter mocowany miedzy body a obiektyw wiec jesli chcesz nadal miec Af to cos z krotnoscia 1,4. Tak brzmi jego pełna nazwa AF-S Teleconverter TC-14E II . Wiem ze są tajkze takie konwertery Sigmy,kenko i tamrona ale nie wiem jak wtedy wyglada wspolpraca
    Tamron to jest de facto kenko. x1.4 jest bardzo dobry. Konwertery AF-S nie przeniosa srubokreta, czyli lipa. Tylko do obiektywu z silnikiem (AF-S oraz AF-I).

    No i nie ludzilbym sie, ze bedzie dzialalo z konwerterem tak szybko i ostro, jak bez. To jest niemozliwe.

  5. #5

    Domyślnie

    Wg mnie najlepiej KENKO seria PRO 300.
    D300, D70, N18-70, N70-300G, N80-400VR, S50/2.8 MACRO, S10-20/4-5.6, SB600
    http://www.fotoprzyroda.pl/
    Michał Vogelgesang

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •