Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie autoobracanie zdjec - gdzie wylaczyc

    Gdzie w nikonach (d3x) wyłączę sensor/detektor aparatu - chodzi mi o to, żeby nie była orientacja zapisana pozioma/pionowa zdjęcia.

  2. #2

    Domyślnie

    W D3 strona 287 (obracanie fotki w aparacie) oraz 349 (automatyczny obrót zdjęć) - nie wiem czy dokładnie te same strony są w instrukcji dla D3x ale powiem że szybko znalazłem Automatyczny obrót zdjęć dla D3 jest w "Menu ustawień aparatu" i dla D3x pewnie będzie w tym samym miejscu a to ze strony 287 jest w "Menu odtwarzania: zarządzenie zdjęciami" Mam nadzieję że Ci to coś pomoże ale nie mam instrukcji dla D3x (mam dla D3)
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #3

    Domyślnie

    Są właśnie dwie opcje. Jedna z lekka nieprzydatna to obracanie zdjęcia na ekraniku aparatu. Wtedy to robiąc zdjęcie w pionie musimy do podglądu obrócić aparat do poziomu. Po drugie zdjęcie pionowe wyświetla się w mniejszym rozmiarze bo ekran jest prostokątny.

    Włączanie/wyłączanie tej opcji znajduje się w dziale z przyciskiem PLAY (>) i nazywa się 'rotate tall'.

    Druga opcja to zapisywanie w samym pliku zdjęciowym informacji o orientacji. Jak dla mnie to wielkie zbawienie, bo import do lightrooma, photoshopa czy picasy i innych podobnych powoduje, że zdjęć nie muszę obracać. Jeśli jednak ktoś lubi to robić ręcznie to opcję tę się wyłącza w dziale z kluczem hydraulicznym i nazywa się 'auto image rotation'.

  4. #4

    Domyślnie re

    Udało się dzięki.

    A potrzebuje bo program przy imporcie mi wariuje jak widzi landscape i portrait razem dlatego to ważne dla mnie było

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •